پاسخگویی تلفنی از 9 صبح الی 18 عصر

021-55534328-31

بازگشت پر قدرت چین به بازار آهن آلات

1396/12/06

امروز بازار آهن آلات چین برخلاف آغازی ضعیف در ادامه بسیار قوی ظاهر شد و موجب افزایش زنجیره آهن آلات این کشور شد. مقامات محلی آهن آلات و فولاد تانگشان امروز اقدام به انتشار برنامه تولید برای دوره بعد از زمستان نمود که از ۱۶ مارس تا ۱۴ نوامبر برقرار می باشد. بر اساس این برنامه، دولت محلی تانگشان محدودیتی بین ۱۰ تا ۱۵ درصد کمتر از حداکثر میزان تولید که خود مرتبط است با وضعیت آلودگی هوا برای نزدیک به  ۹ میلیون و ۷۸۵ هزار تن ظرفیت کوره بلندی این ایالت در گسترده ی زمانی ذکر شده به اجرا در می آید.

پلنر می گوید که منتشر شدن این خبر در میانه معاملات امروز باعث شد تا بازار آهن آلات چین روند افزایشی را تجربه کند. در بازار فیوچرز شانگهای قیمت میلگرد در انتهای معاملات امروز نسبت به روز گذشته ۶۸ یوان بالا رفته و به قیمت ۳۹۴۹ یوان معامله شده است.

 امروز  قیمت سنگ آهن نیز ۱۱ یوان افزایش یافته و به ازای هر تن میزان  ۵۴۸/۵ یوان گزارش شده است . بالا رفتن نرخ آهن آلات  موجب شده نرخ سنگ آهن امروز قوت یابد . افزون بر آن قیمت زغال سنگ نیز افزایش ۲۳ یوانی داشته و به ازای هر تن میزان ۱۳۹۸ یوان را ثبت نموده است . قیمت کک نیز افزایش درخور توجه  ۶۴/۵ یوانی داشته و به ازای هر تن ۲۲۲۱ یوان را به ثبت رسانده است. رشد کک و همینطور نرخ آهن آلات ، از کم شدن موجودی بعضی کارخانجات تولید این نهاده تولید تاثیر گرفته است.

تعدیل قیما قراضه وارداتی بازار آهن آلات ترکیه

قراضه در بازار وارداتی ترکیه با پیشنهادات زیاد روبرو است که موجب شده خریداران بتوانند از عرضه کنندگان بخواهند که بیشتر تخفیف دهند.امروز تا به این زمان چندین معامله برای قراضه از مناطق گوناگون قطعی شده است که حاکی از کمی تعدیل در قیمت این نهاده تولید آهن آلات می باشد.

معامله اول که در سطح نسبتا بالایی منعقد شد بر این قرار که از یک عرضه کننده کانادایی ۲۵ هزار تن قراضه سنگین ۹۰ درصد و ۲۵ هزار تن قراضه شرد به ازای هر تن به طور متوسط ۳۷۰ دلار خریده شده است.
بعد از معامله فوق ، خریداران با توجه به تعداد بالای محموله ها خواهان پرداخت نرخ های کمتری هستند. در معامله بعدی یک محموله قراضه از اروپا که حاوی ۱۸ هزار تن قراضه ۷۵ درصد ،۷ هزار تن قراضه نوع ۱،۴ هزار تن قراضه پرمیوم، ۳ هزار تن قراضه بوشلینگ و ۱۵۰۰ تن قراضه شرد است و به نرخ میانگین ۳۵۳/۵ دلار به ازای هر تن سی اف آر تایید شد. روز دوشنبه نیز محموله ای از قراضه انگلیسی ۸۰ درصد با همین نرخ معامله گردید .

دیگر محموله از بازار آهن آلات امریکا بود که حاوی ۱۳ هزار تن قراضه ۹۰ درصد، ۹ هزار تن قراضه شرد، و ۳ هزار تن قراضه پرمیوم نیز با نرخ ۳۶۱/۵ دلار به ازای هر تن سی اف آر معامله شده که گویای تعدیل قراضه امریکایی می باشد . در آخرین معامله هم محموله ای از هلند که شامل قراضه ۸۰ درصد با قیمت ۳۵۱ دلار به ازای هر تن، قراضه شرد ۳۵۶ دلار به ازای هر تن و قراضه پرمیوم با نرخ ۳۶۱ دلار به ازای هر تن تماماض سی اف آر نهایی شده است.

پذیرش بلاجبار سطوح جدید نرخ بیلت توسط خریداران ترک 

خریداران ترک نرخ بیلت که با روندی آرام افزایش یافته را پذیرفتند و افزایش نرخ قراضه موجب شده تا واردات از تولید مقرون به صرفه تر باشد. تقاضای میلگرد کافی بوده و فعالان بازار منتظرند که بیلت افزایش نرخ بیشتری داشته باشد .

نرخ بیلت وارداتی از منطقه سی آی اس در هفته جاری افزایش مجدد ۵ تا ۱۰ دلاری داشته و به ازای هر تن سی اف آر به میزان ۵۴۰ دلار گزارش شده است.    چندین محموله نیز در گستره ی ۵۴۰ تا ۵۴۵ دلار به ازای هر تن سی اف آر تحول آوریل معامله شده که نشان دهنده کنار آمدن خریداران با افزایش بیشتر می باشد.

در روزهای نخستین هفته جاری، نرخ های صادراتی سی آی اس در حال نزدیک شدت به سطح صادراتی چینی ها می باشد که در صورتی که نرخ ها توسط عرضه کنندگان چینی بالا برود ، احتمال دارد رشد بیشتر نرخ های سی آی اس را تحت فشار بگذارد .

نرخ بیلت داخلی ترک ها نیز به گستره ی ۵۵۵ تا ۵۶۵ دلار به ازای هر تن تحویل درب کارخانه بدون محاسبه VAT ثبت شده و چندین معامله در این سطح انجام گرفته است .

منبع :مرکز آهن

گروه صنعتی امیر کبیر بازار آهن آلات چین بازار آهن آلات قیمت آهن آلات قیمت آهن قراضه بهای قراضه بازار آهن آلات ترکیه سی اف آر قراضه پرمیوم میلگرد

پرفروش ترین محصولات

دیدگاه کاربران
Real Time Analytics