پاسخگویی تلفنی از 9 صبح الی 18 عصر

021-55534328-31

مرور افت و خیزهای نرخ میلگرد خاورمیانه در هفته قبل

1396/12/06

بهای میلگرد در بازار داخلی و وارداتی امارات متحده عربی و عربستان سعودی در طول هفته جاری ثابت و بدون تغییر بوده ایت. حال آن که در این هفته نرخ بیلت وارداتی به امارات متحده عربی با افزایش رشد همراه بوده است . تقاضای خرید میلگرد در امارات متحده عربی هم چنان زیاد است .

افت و خیز  بازار داخلی میلگرد

نرخ های پیشنهادی تولیدکنندگان اصلی میلگرد در امارات متحده عربی در ماه های مارس و آوریل بالا خواهد بود. نرخ میلگرد تولیدی بزرگترین تولیدکننده میلگرد در این کشورها، امارات استیل،  به ازای هر تن به میزان ۶۳۷ دلار (۲۳۴۰ درهم) گزارش شده است در صورتی  که نرخ میلگرد کارخانه کنارس به میزان ۲۳۳۲ درهم به ثبت رسیده است .

متال بولتن بررسی هایی انجام داده که بر اساس آن نرخ میلگرد در بازار داخلی امارات متحده عربی به ازای هر تن میزان ۲۳۴۰-۲۳۳۲ درهم بوده که ثابت بوده و تغییری نداشته است. با وجود اینکه تولیدکنندگان میلگرد در امارات متحده عربی به طور میانگین نرخ میلگرد تولیدی خود را به میزان بالاتری در مقایسه با نرخ های پیشنهاد شده ثبت کرده اند. این کارخانه ها تغییری در نرخ های اعلام شده خود تا تاریخ ۱۶ ژانویه اعمال نکرده اند. در عربستان سعودی نرخ میلگرد تولیدی در بازار داخلی به طور میانگین به ازای هر تن به میزان ۲۱۶۰ درهم (۵۷۶ دلار) گزارش شده است.

بازار بیلت خاورمیانه

کارخانه هایی که در ایران قرار دارند نرخ بیلت تولیدیشان را به ازای هر تن به میزان ۵۳۵-۵۳۰ دلار به امارات متحده عربی اعلام نموده اند اما تا الان معامله ی نهایی شده ای گزارش نشده است . اعتقاد این خریداران بر این اساس است که نرخ بیلت پیشنهادی کارخانه های ایران به عربستان عاقلانه می باشد البته بایستی توجه داشت در بازار امارات متحده عربی ذخایر این محصول کافی می باشد و خریداران هم اکنون نسبت به خرید این محصول رغبتی نشان نمی دهند .

گزارشات متال بولتن حاکی از آن است که نرخ بیلت وارداتی به امارات متحده عربی تا ۲۰ فوریه به ازای هر تن به میزان ۵۳۵-۵۳۰ دلار ثبت شده است که در مقایسه با نرخ ۵۱۵-۵۱۰ دلار به ازای هر تن قبلی بالا رفته است.

با وجود کاهش تقاضا همچنان نرخ میلگرد و سیم مفتولی صادراتی ترکیه بالا رفته است

نرخ روز میلگرد و بهای سیم مفتولی صادراتی بازار ترکیه در طول هفته جاری همچنان درحال افزایش نرخ می باشد . گزارشات منابع خبری بر این دلالت دارد که دلیل این جریان بالا رفتن نرخ قراضه آهنی و بیلت صادراتی در این کشور می باشد. بررسی های متال بولتن نشان می دهد که نرخ میلگرد صادراتی کشور ترکیه به ازای هر تن میزان ۵۷۵-۵۶۵ دلار گزارش شده است که در مقایسه با نرخ ۵۶۰-۵۵۰ دلار به ازای هر تن قبلی افزایش را نشان می دهد .

کارخانه های تولید فولاد در ترکیه نرخ میلگرد صادراتی خود را به ازای هر تن به میزان ۵۸۰-۵۷۵ دلار ثبت نموده اند البته میزان تقاضای خرید این محصول افت زیادی داشته است. در طول هفته قبل تولیدکنندگان محصولات فولادی ترکیه محموله های زیادی از میلگرد را فروخته‌اند ولی میزان تقاضا برای خرید این محصول در هفته جاری افت داشته است.

در هفته جاری نرخ میلگرد بالا رفته البته شایان ذکر است که میزان تقاضا پیرو افزایش نرخ نبوده است. علاوه بر این نرخ سیم مفتولی نیز در این کشور در بازار صادراتی روند صعودی با شیب تند طی کرده است. با توجه به اینکه امروز نرخ پیشنهاد شده برای میلگرد توسط خریداران در این کشور به ازای هر تن میزان ۵۶۵-۵۶۰ دلار اعلام شده است.

جهش شاخص بيلت CIS

روند صعودی نرخ قراضه و محصولات طويل فولادي موجب شده که معاملات بيلت در هفته ای که به ۱۹ فوريه منتهی می شود ، با نرخهاي بیشتری صورت گرفته است و در نهایت روند صعودی نرخ بيلت CIS همچنان ادامه پیدا می‌کند. بررسی های متال بولتن حاکی از این است که شاخص بيلت CIS در ۱۹ فوريه با افزایش ۱۵ دلاري در مقایسه با هفته گذشته به میزان ۵۱۳ دلار FOB درياي سياه گزارش شده است .

در بازه زمانی ذکر شده خريداران اصلی  بيلتCIS تركها بوده اند .در روزهای آغازین هفته گذشته معاملات بيلت CIS در گستره ی ۵۱۵ تا ۵۲۰ دلار CFR به تركيه برابر ۵۰۰ تا ۵۰۵ دلار FOB درياي سياه انجام گرفته است. 

پيشنهاد فروش بيلت CIS در انتهای هفته تا ۵۳۰ دلار CFR تركيه بالا رفته است و روسها موفق به فروش محموله اي به بهای ۵۲۵ دلارCFR برابر با ۵۱۰ دلار FOB شده اند.

واپسین نوسانات نرخ پيشنهادي تامين كننده هاي بيلت CIS به بازه ي ۵۱۵ تا ۵۲۰ دلار FOB بالا رفته است . شركت اوكرايني Elektrostal بيلت را ۵۱۵ دلار FOB درياي Azov اعلام کرده كه برابر با ۵۲۵ دلار FOB درياي سياه می باشد.

منبع :مرکز آهن

گروه صنعتی امیر کبیر بازارمیلگرد میلگرد بهای میلگرد قیمت میلگرد بازار بیلت نرخ میلگرد نرخ بیلت سیم مفتولی کارخانه های تولید فولاد بيلت CIS

پرفروش ترین محصولات

دیدگاه کاربران
Real Time Analytics