پاسخگویی تلفنی از 9 صبح الی 18 عصر

021-55534328-31

پیش بینی افت و خیز بازار ورق فولادی در ایام پایانی سال

1396/12/08

نرخ ورق سیاه بندرانزلی با ضخامت 2 میلی متر در اولین روزهای هفته قبل به اندازه 29600 ریال بوده است. با توجه به اینکه قیمت ورق سیاه از همان روز شنبه با کاهش قیمت در بازارآهن آلات روبرو بود و در آخرین روزهای هفته قیمت ورق سیاه به اندازه 28900 ریال کم شده است.همچنین نرخ اسلب در روزهای آخر هفته گذشته به اندازه 21789 ریال اعلام شد و این قیمت دلیل بر این می باشد که نرخ ورق سیاه در روزهای آینده به اندازه 28000 ریال می رسد و این امکان وجود دارد که که با بیشتر شدن درخواست برای خرید ورق سیاه در بازار داخلی برخورد کنیم.
بهای ورق سیاه فولاد مبارکه برای اندازه 15-3 میلی متر در اوایل هفته قبل 27500 ریال بوده است.همچنین نرخ ورق سیاه در روزهای آتی روند کاهشی را درپیش خواهد گرفت اما در آخرین روز هفته قبل قیمت این محصول دوباره بیشتر شده است و 27550 ریال گزارش شده است. کارشناسان بازار معتقدند که در روزهای آینده قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه رشد خواهد داشت.این در حالی است که فولاد مبارکه در سال جاری در بخش صادرات بسیار ضعیف شده است.
طبق اطلاعات انتشار شده اندازه صادرات ورق سیاه فولاد مبارکه در 9 ماهه آغازین سال گذشته 978 هزار تن بود با این وجود در 9 ماهه آغازین سال جاری صادرات 440 هزار تن بوده است. دلیل این کم شدن صادرات را فشار های وارد شده برای عرضه محصولات در بازار داخلی می دانند.

معضلات کارخانه فولاد مبارکه در عرضه ورق سیاه

همچنین این فشارهای وارد فقط برای ورق سیاه با سایز 6 میلی متر بوده است در حالی که فولاد مبارکه برای صادرات سایر ضخامت ها ورق سیاه مشکلی نداشته است با این وجود احتمال دارد که کارخانه فولاد مبارکه کاهش صادرات را در ماه های آینهد جبران کند چون این کارخانه به اندازه کافی توانایی و تولید را دارد و کارنامه خوبی در صادرات دارد و این موضوع نیز می تواند تاثیر گذار باشد که قیمت ارز در چند هفته گذشته نوسانات زیادی داشته که این دلیل را می توان محرک مناسبی برای بهتر شدن صادرات دانست .
متذکر شدن این نکته نیز خالی از لطف نیست که فولاد مبارکه بیشتر بروی صادرات اسلب متمرکز شده است و از اندازه صادرات ورق سیاه کم کرده اند. طبق گزارش های انتشار یافته مشخص می کند که فولاد مبارکه در سال گذشته میزان صادرات اسلب صفر بوده است با این وجود در امسال برابر با 300 هزار تن می باشد پس این احتمال وجود دارد که فولاد مبارکه صادرات اسلب را افزایش دهد.
بهای ورق اکسین اهواز در اولین روز هفته گذشته برای ضخامت 40-8 میلی متر 28200 ریال قیمت داشت با این وجود قیمت ورق اکسین اهواز در روزهای آخر هفته کمتر شد و به 27936 کاهش پیدا کرد.همچنین نرخ ورق کاویان برای ضخامت 30-8 میلی متر در اوایل هفته گذشته 27288ریال قیمت داشته است در حالی که قیمت ورق کاویان در روزهای آخر هفته به 26981 کاهش پیدا کرد.

رشد در خواست ها در روزهای آخر سال

بر اساس اطلاعات بسیاری از منابع خبری علت های بسیاری وجود دارد تا نرخ ورق سیاه کاهش پیدا کند که می توان تعطیلی بودن روز سه شنبه و همچنین آخرین هفته بهمن ماه نیز اشاره کرد.همان طور که می بینید طبق آمار ارائه داده شده در هفته های پایانی هر ماه تقاضا کم می شود.علاوه بر آن نرخ تختال هرمزگان در هفته قبل به رشدت رشد داشته است و به 21789 ریال رسیده است که در مقایسه با قیمت تختال در هفته های گذشته رشد زیادی داشته است.
بر اساس گزارش های منابع پیش بینی می شود که نرخ ورق سیاه در سال آینده رشد خواهد داشت و به 3000 تومان خواهد رسید.با رشدی که بازار صادرات اسلب کارخانه فولاد مبارکه داشته است می توان گفت که فولاد مباکه در عوض فروش و یا جایگزینی اسلب به ورق فولادی این محصول را صادر کند و به همین علت به سادگی می توان نرخ اسلب و ورق سیاه تولیدی را در سال های آتی بیشتر کند.
نرخ ورق سرد نیز در طول هفته قبل روند افزایشی داشته است و علاوه بر آن مقدار عرضه ورق سرد در هفته قبل کمتر بوده است.با این وجود که این نوسانات را در عرضه داشته است اما بازاری آرام را داشت.
 

منبع :مرکز آهن

گروه صنعتی امیر کبیر قیمت ورق سیاه ورق سیاه ورق سیاه بندرانزلی نرخ ورق سیاه بهای ورق سیاه نرخ اسلب قیمت ورق نرخ ورق اسلب ورق سیاه فولاد مبارکه قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه صادرات ورق سیاه کارخانه فولاد مبارکه قیمت ورق اکسین اهواز ورق اکسین اهواز تختال هرمزگان قیمت تختال هرمزگان نرخ ورق سرد ورق سرد

پرفروش ترین محصولات

دیدگاه کاربران
Real Time Analytics