پاسخگویی تلفنی از 9 صبح الی 18 عصر

021-55534328-31

پروفیل زد چیست ؟

1396/12/09

بر اساس نیاز مصرف کنندگان ، پروفیل های باز در ابعاد و ضخامت مختلف تولید می شوند. . پروفیل های باز که در مصالح ساختمانی برای چارچوب درب های چوبی ، ام دی اف و قاب دور پنجره روی نمای بیرون ساختمان کاربرد دارند . 
پروفیل هایی که در ایران ساخته می شوند شامل شکل های Z, U, I   که همان گرم نورد شده است که برای فولاد را در برابر رطوبت پوشش می دهد . پروفیل های Z, U را با نام فولاد با پوشش ضد رطوبت می شناسند .می توان به تهیه و تولید شکل های مختلف پروفیل اقدام نمودالبته لازم به ذکر است که بهای پروفیل ها با تفاوت هایی با هم دارد و از لحاظ اقتصادی با صرفه است.

پروفیل zچیست

پروفیل های باز با مقطع Z در سقف سالن های بزرگ مثل سالن ورزشی ، سوله ، انبار و پارکینگ کاربردهای زیادی دارند  پروفیل z انواع مختلفی دارد که شامل پروفیل Z ۱۸، پروفیل Z ۲۰ و پروفیل Z ۲۲  می باشد. البته این پروفیل در ضخامت ۲٫۵ سانتی متری و ۳ سانتی متری تولید می شود که از نظر قیمتی تفاوت دارند.

موارد مصرف پروفیل Z

محصولات فولادی در صنعت ساختمان  در موارد بسیاری کاربرد دارند به همین خاطر است که به شکل های مختلفی ساخته می شوند تا در هرقسمت از سازه با بهترین شکل ممکن استفاده شود و حداکثر ظرفیت باربری این محصولات بهره گیری شود.از پروفیل Z برای اتصال سازه های اسکلت فلزی استفاده می شود. هر سازه اسکلت فلزی از پروفیل های جدا از هم تشکیل می شود که لازم است به گونه ای مناسب و یکپارچه  به یکدیگر متصل شوند. برای زیرسازی سقف های شیب دار در کارهای ساختمانی پروفیل Z یا نیم رخ Z را بکار می برند و افزون بر آن در کشتی سازی نیز کاربرد دارد . در نقشه های فنی مهندسی پرو فیل Z را با Z نشان می دهند و عددی که پس از آن نوشته می شود نشاندهنده ارتفاع پروفیل Z می باشد. همان طور که در بالا اشاره شد پروفیل Z اکثراً برای پوشش سقف سالن‌های بزرگ يا کارگاه‌ها ، سالن‌های ورزشی ، ايستگاه‌های سوخت رسانی، ايستگاه های اتوبوس ، ترن و مصارف صنعتی مشابه، کاربرد دارد .
از پروفیل نیم رخ Z برای ساخت ستون های مرکب مقاطع مرکب استفاده می کنند.در دنیای کنونی با بالا رفتن  وزن ساختمان ها  و تعداد طبقات ، ستون ساختمان ها را به طور معمول از دو یا چند پروفیل ترکیبی می سازند. برای تولید ستون های مرکب از نیم رخ های متفاوتی استفاده می شود .  پروفیل ها درکشورهای متفاوت تمام جهان، با استانداردهای متفاوتی تهیه و  ساخته می شوند. دربسیاری از کشورها از جمله ایران بر اساس استانداردهای اروپایی تولید صورت می گیرد . محصولات فولادی که منطبق بر استانداردهای اروپایی می باشند در تمام دنیا به صورت روزانه به بازار ها ارائه می شوند و اکثر مردم از آنها استقبال می کنند.

قیمت پروفیل Z

محصولات فولادی که بر اساس استانداردهای اروپایی تهیه می شود در سراسر جهان نرخ های متفاوتی دارند. قیمت پروفیل Z با توجه به نوع آن و همین طور ضخامت آن متفاوت است به گونه ای که پروفیل   Z18 با ضخامت 5/2سانتی متر با همان سایز پروفیل با ضخامت 3سانتی متر قیمت یکسانی ندارند.

مشخصات ابعادي پروفیل Z

ویژگی های ابعادي پروفيل‌های Z در جدول زیر ذکر شده است

گروه صنعتی امیر کبیر پروفیل زد چیست پروفیل زد پروفیل z چیست پروفیل Z نرخ پروفیل زد قیمت پروفیل زد بهای پروفیل زد قیمت پروفیلz پروفیل های باز پروفیل Z ۱۸ پروفیل Z ۲۰ پروفیل Z ۲۲ پروفیل z موارد مصرف پروفیل Z محصولات فولادی ابعاد پروفیل Z پروفیل Z18

پرفروش ترین محصولات

دیدگاه کاربران
Real Time Analytics