پاسخگویی تلفنی از 9 صبح الی 18 عصر

021-55534328-31

نبشی پرسی چیست؟

1396/12/12

به طور کلی نبشی ها به دو صورت ساخته می شوند : نبشی پرسی و نبشی فابریک در اینجا می خواهیم با نبشی پرسی آشنا شویم . نبشی پرسی : نوعی نبشی که از طریق نورد سرد (Roll Forming) و با استفاده از ورق های فولادی (کلاف) ساخته می شود برای تولید نبشی پرسی ورق رول شده طی فرآیندهای برشی و پرسی  تولید می شود . یک تکه ورق را که 6 متری را دردستگاه رول فرمینگ که یک سری قالب نصب شده دارد که از وسط عرض خم شده قرار می دهند و این دستگاه ورق را از عرض خم می کنند و شکل نهایی نبشی را به آن می دهند. مقطع  پر کاربرد می باشد که در تمام صنایع، ساختمان ها، ماشین آلات و پروژه های عمرانی و شهرسازی بکار برده می شود.

دستگاه رول فرمینگ تولید نبشی پرسی

دستگاه رول فرمینگ تولید نبشی به صورت گیربکسی تولید می شود. این دستگاه قادر است که با یک سری قالب که روی آن نصب شده اند به صورت کاملاً خودکار و سرعت زیاد به تولید نبشی هایی با سایز و ضخامت متفاوت بپردازد.
سیستم برش دستگاه رول فرمینگ به شکل گیوتین هیدرولیکی است و دارای یک تابلو برق لمسی می باشد که با استفاده از آن می توان سرعت را تغییر داد و از روی مانیتور دستگاه رول فرمینگ قابل تنظیم می باشد.
شرکت تولید کننده دستگاه تعیین می کند که قدرت موتور، تعداد دروازه ها ، سرعت تولید و سایر قسمت های آن چگونه باشد و بستگی به ابتکار و دانش آنها دارد.

مشخصات فنی نبشی پرسی

در کشورهای مختلف نبشی را بر اساس استانداردهای تولید می کنند که این استانداردها عبارتند از : DIN EN 10056-1؛ ASME S1-36 ؛ ASTM A 36 ؛ نبشی (V شکل) Gost 8240 ؛ نبشی (L شکل) Gost 8510 .
طول استاندارد نبشی ۶ تا ۱۲ متر می باشد البته نیاز مشتری تعیین می کند که نبشی چقدر طول داشته باشد. همچنین ضخامت استاندارد نبشی از ۲ تا ۵ میلیمترمی باشد که قاعدتاً نرخ های متفاوتی دارند.

کاربردهای نبشی  

ازاین مقطع برای ایجاد اتصالاتی مانند  اتصال پل ها به ستون ها ، اتصالات تیرآهن ها به بیم های باربر، اتصالات ستون ها به صفحات در فوندانسیون  اسکلت های فلزی استفاده می کنند. علاوه بر موارد فوق این پروفیل در ساخت چهارچوب درهای بزرگ آهنی و قالب های فلزی ، ساخت  سازه های فلزی، ستون و خرپا و همچنین صنایع دکل سازی کاربرد دارد. 
 

گروه صنعتی امیر کبیر نبشی پرسی چیست نبشی پرسی قیمت نبشی پرسی محصولات فولادی نرخ نبشی پرسی دستگاه تولید نبشی پرسی وزن نبشی پرسی دستگاه رول فرمینگ مشخصات فنی نبشی پرسی کاربردهای نبشی پرسی کاربردهای نبشی نبشی فابریک قیمت نبشی فابریک اسکلت های فلزی

پرفروش ترین محصولات

دیدگاه کاربران
Real Time Analytics