پاسخگویی تلفنی از 9 صبح الی 18 عصر

021-55534328-31

شروع فاز اصلاحات قیمت محصولات فولادی

1396/12/13

بعد از رشد شدید قیمت محصولات فولادی مانند نرخ لوله که در هفته قبل با خرید و فروش مناسبی در بازار هم برخوردار بود و بعد از متوقف شدن افت وخیزهای ارز و برقراری ثبات در روزهای پنجشنبه و شنبه  که منجر به پر شدن انبار ها بود، دیروز متوجه کاهش نرخ بسیاری از نورد کاران در مورد نرخ لوله و نرخ میلگرد و تیر آهن بودیم که بیشتر شرکت ها و نمایندگی ها با توجه به رسیدن به آخر سال بیشتر به نقدینگی نیاز دارند.
با توجه به شرایط به وجود آمده که در بالا کامل شرح داده شد دیروز نرخ میلگرد 20 تا 50 تومان در بیشتر محصولات فولادی کاهش قیمت داشته است.علاوه بر آن نرخ شمش به طور متوسط 30 تومان کاهش قیمت در محدوده 2170 تا 2210 تومان معامله گردید. نرخ ورق نیز در بعضی مواقع کاهش قیمت داشت و ورق اکسین و ورق رنگی مبارکه 30 تا 80 تومان با کاهش قیمت روبرو شد.
به دلیل تعطیلات پیش رو در روزهای آتی این احتمال وجود دارد که نوسانات زیادی در بازار فولاد نخواهیم داشت هر چند احتمالا سبد میلگرد ذوب آهن و سبد میلگرد آذربایجان در قیمت ها اعلامی تا حدودی تاثیر گذاشته یاشد.در هفته جاری شاهد کاهش قیمت شدیدی در محصولات فولادی بودیم و به دلیلی کاهش قیمت ارز و کم شدن نرخ شمش و کمتر شدن میزان در خواست در بازار داخلی  نرخ محصولات فولادی مانند نرخ لوله فولادی روند کاهشی را در پیش گرفت.

پی جویی روند کاهش نرخ لوله در روزهای گذشته

کاهش قیمت لوله در هفته فعلی نه تنها زیاد بوده بلکه از هفته های گذشته بیشتر بوده است. این روند را می شود یک رکورد شکنی در بازار فولاد قلمداد کرد.حقیقت های مخفی در ته بازار فولاد وجود داشته که در روز های گذشته پدیدار شد و شدت زیادی داشت.پیش گویی می شود که مانند سال های قبل با نزدیک شدن به روزهای آخری سال اندازه درخواست ها در بازار نیز بیشتر شده است ولی در سال جاری این روند مشاهده نگردیده و با نزدیک شدن به روزهای آخری سال مقدار درخواست نیز برای خرید آهن آلات در بازار در بازار داخلی کم شده است.
بازار در هفته جاری در حالت رکود به سر می برد و به علت عدم وجود درخواست واقعی نرخ محصولات فولادی از جمله نرخ لوله نیز روند پایدار را در پیش گرفته است. با وجود برش های شدید در هفته فعلی و نیز در صورت داشتن یک روز تعطیل در هفته پیش بینی می شود که کاهش نرخ محصولات فولادی در هفته فعلی تداوم یابد.
از این رو امیدواری ها در بازار فولاد زیاد کم شده است و نمی شود به اعتبار بازار و بیشتر شدن در نرخ محصولات فولادی از جمله نرخ لوله زیاد منتظر بود.از سوی دیگر با توجه به افزایش قیمت ارز نیز توفق داشته است و این علت باعث می شود که بازار فولاد روند ثابتی داشته باشد.در روزهای قبل تنها نرخ دلار می توانست به رشد بازار آهن آلات کمک کند.

اهمیت نوسانات قیمت دلار بر نرخ آهن آلات 

با این توضیحاتی که در روزهای گذشته با کم شدن نرخ دلار علتی رشد قیمت از بین رفته در حالی که از طرف دیگر علت های برای کاهش قیمت زیاد شده است و نمی شود که به این زودی شاهد افزایش قیمت لوله و دیگر محصولات فولادی باشیم. نرخ لوله گالوانیزه با ضخامت 2 در روزهای اخیر به اندازه 4820 تومان مشخص شده است که در مقایسه با قیمت های اعلام شده در روزهای گذشته تر از آن رشد داشته است.
نرخ لوله گالوانیزه در روز 28 بهمن ماه به اندازه 4800 تومان تعیین گردید و این نرخ نیز در مقایسه با قیمت های در هفته های گذشته رشد مناسبی داشته است. نرخ لوله گالوانیزه در هفته های اخیر به اندازه 4690 تومان اعلام گردیده است.نرخ لوله استیل نیز همین روال را داشته است و نرخ لوله استیل  در مقایسه با هفته اخیز رشد داشته است.
نرخ لوله داربست برای ضخامت 2 در هفته فعلی 3090 اعلام گردیده است که در مقایسه با قیمت قبلب خود این محصول روند ثابتی داشته است.علاوه بر آن این منوال قیمت برای بسیاری از لوله ها مانند نرخ لوله صنعتی، نرخ لوله گاز ، نرخ لوله مبلی نیز همانطور بوده است.
اکنون پالس های مثبتی در بازار آهن آلات موجود نمی باشد و باید تا وقت مورد نظر پالس های مثبت در بازار منتظر باشیم. با توجه به روند نزولی قیمت شمش و ثابت بودن بازار قراضه و هم چنین افت نرخ دلار احتمال می رود که طی هفته آینده قیمت محصولات فولادی به روند نزولی خود ادامه دهند.
 

منبع :مرکز آهن

گروه صنعتی امیر کبیر محصولات فولادی قیمت محصولات فولادی نرخ لوله نرخ میلگرد تیر آهن میلگرد ذوب آهن قیمت ارز نرخ لوله فولادی بازار آهن آلات نرخ آهن آلات نرخ لوله گالوانیزه لوله گالوانیزه نرخ لوله داربست لوله داربست

پرفروش ترین محصولات

دیدگاه کاربران
Real Time Analytics