پاسخگویی تلفنی از 9 صبح الی 18 عصر

021-55534328-31

چگونگی فعالیت کارخانه های لوله سازی در هفته جاری

1396/12/15

سالهاست که کارخانه لوله سازی سپاهان تولید کننده انواع لوله از جمله لوله صنعتی، لوله استیل، گالوانیزه، توکار و… می باشد. در روزهای گذشته نرخ لوله سپاهان در انواع مختلف آن افت وخیز خاصی را تجربه نکرده است . نرخ لوله صنعتی سپاهان تحویل از کارخانه با سایز ½-۱ اینچ در روز یکشنبه ۱۳ اسفند ماه ۱۳۹۶ نزدیک به ۳۱۲۵ تومان گزارش شده است. لوله صنعتی بارگیری از سپاهان با نرخ ثابتی داشته است.

نرخ لوله گالوانیزه کارخانه سپاهان با ضخامت ۲ و قطر  ½-۱ اینچ در حدود️ ۴۷۷۰ تومان معامله شده است. نرخ لوله گالوانیزه سپاهان تغییری نداشته است. همچنین، نرخ های جدید محصولات دیگری از این دست نیز از درگاه های متفاوت گزارش شده است . نرخ لوله گاز توکار این کارخانه با سایز ¼-۱ اینچ معادل ۳۳۲۵ تومان اعلام شده است . بعلاوه نرخ لوله گاز روکار تحویل کارخانه سپاهان اصفهان با سایز ½-۱ اینچ هم در روز یک شنبه ۱۳ اسفند معادل ۳۲۶۰ تومان در دسترس خریداران قرار گرفته است .

تمام نرخ های لوله گاز روکار و توکار کارخانه ی سپاهان و کچو نرخ ثابت و بدون تغییری داشته اند. از طرف دیگر نرخ لوله داربستی کاهش ۲۰ تومانی را نشان می دهد. ️لوله تست مردود درجه ۲ هم با سایز ½ تا ½-۱ با قیمت ثابت گزارش شده است. در این حین که هر چند وقت یک بار خبرگزاری های گوناگون از شرکت لوله سپاهان سخن گفته اند و اقدام به انتشار گزارشاتی نموده اند. اکثر این گزارشات در مورد گفت و گو های صورت گرفته بعد از کنفرانس های برگزار شده که مدیر عامل این شرکت در آن ها حضور داشته است می باشد.

مذاکرات کارخانه لوله سپاهان به کجا رسید؟

باتوجه به سخنان مدیر عامل شرکت لوله سپاهان که در سخنرانی اخیر مطرح شده این گونه اظهار داشته که ما در حال حاضر خواهان حضور موثر در بازار ۳۰۰ میلیون دلاری لوله های نسوز می باشیم.

افزون بر این در ادامه اظهاراتش اینچنین گفت : در این زمینه مذاکرات کوتاه مدتی با برزیل انجام گرفته است. شرکت ما هم اکنون با شرکت آمیار پولاد نیز همکاری دارد. این شرکت پروژه ‌های فولادی همانند واحد های احیا مستقیم، ذوب و ریخته ‌گری را به صورت «پی. وی سی» انجام می‌دهد. همچنین، یکی دیگر از دست اندرکاران درمورد تولید شمش در این واحد بیان می دارد: که ما برای تولید شمش از سیستم تولید کوره القاء بهره می گیریم و چیزی در حدود ۴۰ درصد نیز آهن اسفنجی استفاده می کنیم و بقیه آن  از قراضه صنعتی سنگین تهیه می شود.

ایشان درمورد فعالیت‌ های این شرکت می گوید: این شرکت تامین ‌کننده مواد اولیه برای تولید لوله می باشد، که البته در چند سال اخیر در بخش صادرات نیز فعالیت دارد.

وی همچنین می گوید که شرایط بازار صادراتی محصولات ایرانی بویژه صادرات لوله خوب است و تردیدی نیست که محصولات ایرانی در بازار های صادراتی از مشتریان بسیار خوبی برخوردار است . هم اکنون نرخ لوله سپاهان دارای قیمتی متعادل و همینطور کیفیتی بالا می باشد. این موضوع نشان می دهد که محصولات ایرانی بخاطر کیفیت بالا، در بازارهای صادراتی توانایی  رقابت را دارند.

موانع پیش روی افزایش تعرفه ها

سخنان مدیر عامل شرکت لوله سپاهان به این شرح است : مواد خام همانند سنگ ‌آهن، گنجینه‌ های کشور ما بشمار می روند که به صورت خام صادر شده و از کشور خارج می‌گردند. ولی آنچه که قابل توجه می باشد این است که اگر خودمان این مواد را بکار ببریم و  اقدام به تولید محصول نهایی کرده و بعد از آن این محصول نهایی را صادر نماییم ارزش و سود آوری بیش تری به دنبال خواهد آورد. ایشان با بیان زمینه های فعالیت این شرکت سخنان خویش را این گونه ادامه داد: ما هر ساله و به صورت فعال در کنفرانس‌های متال بولتن حضور فعال داشته ‌ایم.

همچنین ،وی درباره تعرفه ‌های واردات نیز گفت : هم اکنون تعرفه ها تا حدودی زیاد می باشد و این مسئله منجر به افزایش نرخ لوله و دیگر محصولات فولادی می گردد. افزون بر این معضل دیگر به ارز مربوط می شود، چرا که تغییرات نرخ ارز نیز برخی اوقات زیاد می باشد. تمام این مسائل موجب می‌شود که نرخ تمام شده لوله و اقلام نظیر آن بیش تر شود و واردات کاهش یابد.

کارخانه ‌های تولید کننده محصولات فولادی که کارخانه لوله سپاهان هم یکی از آن ها محسوب می شود ، بایستی بعضی از محصولات را خریداری نمایند، اکنون با وجود چنین موضوعاتی نرخ لوله سپاهان افزایش می یابد. ولی خوشبختانه در حال حاضر ، ترخیص کالا با مشکلی مواجه نیست. البته بعضی اوقات نیز بعضی از مشکلات بخاطر اجرای سیستم ‌های جدید ایجاد می شوند ولی در کل کار در این حیطه با سرعت نسبتا زیادی انجام می گیرد. مدیرعامل شرکت سپاهان بیان داشت که: ما با فولاد مبارکه اصفهان نیز به میزان کمی همکاری نموده ایم.

منبع :مرکز آهن

گروه صنهعتی امیر کبیر محصولات فولادی کارخانه لوله سازی سپاهان لوله صنعتی لوله استیل نرخ لوله سپاهان نرخ لوله گالوانیزه لوله سپاهان قیمت لوله سپاهان

پرفروش ترین محصولات

دیدگاه کاربران
Real Time Analytics