پاسخگویی تلفنی از 9 صبح الی 18 عصر

021-55534328-31

عاقبت اندیشی نرخ آهن آلات با توجه به تعطیلی سال جدید

1396/12/20

روز پنچشنبه هفته اخیر، سندیکای تولید کنندگان لوله و پروفیل فولادی کشور متحد با تعدادی رسانه داخلی دیگر خبری را انتشار دادند که در این خبر مهمترین تصمیمات که گرفته شده است مجمع پایش چگونگی تامین روز چهار شنبه با وجود برخی از افراد رسمی دولتی و خصوصی و اطلاع داده بودند که یکی از مهمترین تصمیمات اطلاع خبری حاکی بر اجرایی شدن دستور رئیس جمهور در سمت جلوگیری از بیشتر شدن نرخ محصولات فولادی مانند نرخ تیر آن در بورس کالا تا آخر خرداد ماه سال آینده خواهد بود.
اما در دقایقی بعد از این خبر آقای سبحانی، عضو انجمن تولیدکنندگان فولاد کشور، خبری مبنی بر این که سال جدید افت عرضه نخواهیم داشت اما به علت رشد هزینه های تولید ، رشد نرخ محصولات فولادی مانند نرخ تیر آهن در سال پیش رو خواهیم داشت منتشر نمود.
دوباره روز جمعه به علت ورود خرید و فروش آهن اسفنجی به بورس کالا، به نقل از آقای سرقینی ، معاون معدنی وزیر صنعت، خبری در بعضی از خبر گذاری های داخلی انتشار یافت که ایشان نوید فاصله گرفتن از اقتصاد دستوری را داده و گفتند که با جلسه و گفتگو بین بخش خصوصی و دولتی، دیگر احتاجی ندارد تا که دولت در بازار محصولات دخالت داشته باشد.
با عنایت به این که فقط در سه روز آخر هفته اخیر متوجه منتشر شدن خبرهای ضد و نقیض از سمت کارمند های بلند پایه دولتی و بخش خصوصی هستیم؛ این مسئله به وضوح علت های ناهماهنگی های متعدد در بخش های متفاوت تصمیم گیرنده برای اقتصاد کشور و یا لااقل زنجیره تامین فولاد کشور دارد.

پیش بینی قیمت آهن آلات

پیامدهای دنباله دار اوضاع کنونی بازار آهن آلات

ادامه این موقعیت مطمئن باشید سودی ندارد البته ضرری به بدنه اصلی زنجیره تامین فولاد خواهد زد و لازم است که مقامات قبل از رسانه ای نمودن گاه وبیگاه هر تصمیمی و تعین و تکلیف برای سمت و سوی زنجیره فولاد کشور ، اولا اختلاف نظر های موجود در بین خود را از بین ببرند و بعد از آن دستور رسانه ای شدن تفکرات خود را به بازار نمایند تا این گونه بلاتکلیفی و سرگردانی فعالات زنجیره تامین فولاد در بخش های متنوع این زنجیره به علت گرفتن تصمیم و مشخص کردن خط مشی حوزه تجاری خودشان در این آشفته بازار ، ممانعت شود.
طریقه افت و کاهشی اعلام شد است که در بعضی از بخش های بازار فولاد مانند نرخ تیرآهن و به صورت مخفی از روز اخیر قابل مشاهده بود؛در اصل با چشم پوشی از حساب سود و زیان منطقی؛ اکثرا تحت تاثیر و احتیاج به نقدینگی در آخرین روزهای سال قابل رویت است؛
چشم پوشی از ارتباط منطقی اتاندارد از طرف و سمت اکنون بازار؛این وضعیت نشان از عمق بحران موجود در این بازار دارد؛ چرا که چراکه چیره شدن سیاست “اولویت فروش به منظور دریافت وجه نقد بیشتر” نشان از خالی بودن جیب تولیدکننده بخش خصوصی در این روزها را دارد.

پیش بینی قیمت آهن آلات

پیش گویی نرخ تیرآهن در روزهای آینده

بی گمان دریافت وجه نقد در این روزه های پایانی برای بیشتر تولید کنندگان بخش خصوصی ما که این ایام با دشواری های زیادی دست و پنجه نرم می کنند و با آگاهی از تعطیلات 15 الی 20 روزه پیش رو و یا به عبارت روشن تر ؛ بازار گاه و بیگاه تعطیل تا 1 ماه آینده ؛ از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و بنابراین به همان صورتی که از قبل اعلام شده بود تمرکز این مقدمات از روز قبل فقط روز "فروش نقدی " با ترغیب خریدار با سیاست اعمال تخفیفات جذاب متمرکز شده است.
آنچه که از حد وسط قیمت مواد اولیه و خوراک این بخش ها تا به امروز تجزیه و تحلیل شده ، به نظر می رسد نه تنها افت نرخ محصولات فولادی مانند نرخ تیرآهن محسوسی از سوی عرضه کنندگان عمده بالادستی رخ نداده بلکه شنیده ها حکایت از پیشرفت بازار آنها به خصوص در خارج از مرزها دارد.
شنیده شد بعضی از اصول فروش در حال ارائه پیشنهاداتی با قیمت کم غیر منطقی و هیجانی هستند؛ به صورتی که با تماس تلفنی که با بعضی از تولید کنندگان برقرار شد؛ عنوان می کنند اگر قرار بر این باشد سود نکند مجبور به تعطیلی موقت حداقل تا بعد از عید خواهیم داشت.
مسئله ای که به روش جسته و گریخته در بعضی از مقدمات نودی که موجودی شمش آنها این روزها به ته دیگ خورده است و در عمل قابل مشاهده است؛ انگار با این موقعیت چاره ای موجود نیست به غیر از این که تا بعد از تعطیلات عید و برگشت به شرایط عادی بازار تولید خود را متوقف نمایند.

منبع :مرکز آهن

گروه صنعتی امیر کبیر محصولات فولادی پروفیل زد سندیکای تولید کنندگان لوله پروفیل فولادی انجمن تولیدکنندگان فولاد فولاد نرخ آهن آلات قیمت آهن آلات بازار آهن آلات نرخ تیرآهن قیمت تیرآهن

پرفروش ترین محصولات

دیدگاه کاربران
Real Time Analytics