پاسخگویی تلفنی از 9 صبح الی 18 عصر

021-55534328-31

سپری آهنی چیست ؟

1396/12/20

سپری چیست

سپری مقطعی با شکل ظاهری T می باشد که اکثرا در ساخت درب و پنجره های گوناگون بکار برده می شود و به طور کلی در ساختمان سازی و صنعت مورد استفاه قرار می گیرد. همان طور که گفته شد این مقطع که دارای شکل ظاهری T می باشد مثل سایر محصولات همچون نبشی و ناودانی به دو صورت فابریک و پرسی ساخته می شود ولی بعضی اوقات درصورتیکه تولیدات فابریک و پرسی در بازار یافت نشوند، روال رایجی برای ساخت بعضی از سپریها وجود دارد به این شکل که تیرآهن از قسمت وسط وب ( web ) به صورت طولی برش داده می شود و از آن سپری تولید می شود. به عنوان نمونه برای تولید سپری سایز ۱۰۰ تیرآهن ۲۰۰ را برش داده و دو سپری از آن بدست می آورند.

ابعاد سپری

اکثرا ضخامت سپری ها بین ۰٫۹ تا ۲٫۵ میلیمتر است که ضخامت ۲ میلیمتر بیشترین استفاده را دارد. سپریها را با توجه به اندازه لبه این مقطع که بر حسب میلیمتر است و به طور معمول اندازه آن با اندازه دیواره آن برابر است نام گذاری می کنند. مثالاً اگر اندازه لبه این مقطع ۱۰۰ میلیمتر باشد به آن سپری شماره ۱۰ می گویند. همچنین استاندارد طول این مقطع ۶ تا ۱۲ متر می باشد البته طولهای دیگر نیز با توجه به تقاضا ساخته می شود. از نظر ظاهر سپری ها به دو شکل لبه گرد و لبه تیز ساخته می شوند.
استاندارد اشتال معیین کرده که برای مقطع های لبه گرد  اندازه لبه ۳۰ تا ۱۴۰ میلیمتر و برای مقطع لبه تیز ۲۰ تا ۴۰ میلیمتر باشد، که در ایران تمام اندازه های فوق ساخته می شوند. سپری شماره ۲ تا ۱۴ و به روش نورد گرم ساخته می شوند ؛ یکی از روشهای رایج شکل دهی فلزات نورد گرم است.

استاندارهای سپری

تولید سپریها منطبق بر استاندارد های  DIN EN 10055 / DIN59051 / DIN1022  می باشد.

سپری آهنی

فرآیند تولید سپری

برای تولید سپری نخست شمش فولادي از نوع بلوم که از فرآورده‌های میانی نورد فولاد می باشد که دارای سطح مقطعی بزرگ‌تر از ۲۳۰ سانتیمتر مربع می باشد و دراینجا با مقطع و طول مشخص به درون كوره هاي حرارتي نورد ریخته می شود و بعد از رسيدن به درجه حـرارت لازمه و طی نمودن قفسه های نورد ابتدایی یا همان مجموعه غلتک ها  مقطع آن کم شده و طول آن بیشتر می شود و سرانجام با طی نمودن قفسه های نورد میانی وانتهایی به شکل سپری در آمده و بعد از آن دستگاه های برشی آن را به طول دلخواه برش می دهند. 

کاربردهای سپری

از این مقطع عموماً برای ساخت درب و پنجره های گوناگون ، برای متصل کردن پل ها به ستون ها، ساخت سازه های فلزی، ستون و خرپا که سازه‌ای مستحکم از واحدهای مثلثی شکل می باشد که از متصل شدن اجزای باریک و بلند تولید می شود، استفاده می کنند.همچنین سپری در اسکلت گلخانه ها ، سقف و نما های شیشه ای ، در نورگیری زیرزمین ها برای آجرهای شیشه ای در فضای بالا و به عنوان مهار کننده در ساختمانها و همینطور در صنایع سدسازی کاربرد دارد.

سپری آهنی

تولیدکنندگان سپری

کارخانه هایی در ایران وجود دارند که تولید کننده این محصول می باشند که از میان آنها می توان جهان ، کیان پرشیا ، صدرا و …. را ذکر نمود.
 

گروه صنعتی امیر کبیر محصولات فولادی سپری چیست سپری آهنی نبشی ناودانی تیرآهن ابعاد سپری ابعاد سپری آهنی استاندارهای سپری استاندارهای سپری آهنی فرآیند تولید سپری آهنی فرآیند تولید سپری کاربردهای سپری کاربردهای سپری آهنی تولیدکنندگان سپری تولیدکنندگان سپری آهنی

پرفروش ترین محصولات

دیدگاه کاربران
Real Time Analytics