پاسخگویی تلفنی از 9 صبح الی 18 عصر

021-55534328-31

یک ماه گذشته و ارزیابی نرخ نبشی در این مدت

1396/12/22

به گزارش گروه صنعتی امیر کبیر دربررسی بازار آهن، از نرخ روز نبشی اطلاعات کسب شده حکایت از این دارد  که در طول یک ماه گذشته متقارن با افت وخیز نرخ دلار، این مقطع فولادی نیز با افت و خیز نرخ روبرو بوده است. بعد از رشد غیرمنتظره نرخ دلار در بازار ارز، در این طرف نیز با رشد ناگهانی نرخ قیمت مقاطع در  بازار آهن آلات مواجه شده ایم. این بالا رفتن نرخ ها به شکلی است هم خریدار و هم عمده فروشان را برای انجام معامله آهن آلات دچار مشکل کرده است ، چون که این افت و خیز منجر شده تا دیگر هیچکس خطر انجام معامله را نپذیرد و تمام افراد به انتظار ثبات نرخ ها بنشینند.

 نرخ نبشی ها در اکثر کارخانه ها  و در در طول یک ماه گذشته صعودی اعلام شده است. هر روزه نرخ ها  5 تا 70 تومان بالا می روند.

در طول یک ماه اخیر کارخانه ناب تبریز نرخ های خود را صعودی ثبت کرده است. در روز های مختلف از یک ماه گذشته این کارخانه نرخ نبشی های خود را 20 تا 70 تومان بالا برده است. البته میزان رشد نرخ در تمام روز ها به این شکل نبوده و در چند روز متفاوت این اتفاق افتاده است. فقط یک روز در این ماه نرخ های این کارخانه با افت همراه بوده است که 30 تومان افت نرخ را به ثبت رساند، دیگر روز های باقی مانده نرخ های خود را افزایش داده و در بعضی موارد نرخ ها ثابت بوده و تغییری نداشته است.

قیمت نبشی

 در تاریخ ۱۶ اسفند ۹۶ نرخ های کارخانه ناب تبریز نزولی بوده است. بطور متوسط نرخ نبشی ناب تبریز در اندازه های متفاوت بین 10 تا 60 تومان افت داشته است. هم اکنون نرخ نبشی ناب تبریز به این قرار اعلام شده است . نبشی سایز 4 این کارخانه به مبلغ 2590 تومان، نبشی 5 ناب تبریز 2560 تومان، نبشی 6 نیز 2560 تومان و نبشی 8، 2570 تومان در دسترس خریداران قرار گرفته است. 
در طول یک ماه گذشته فقط کارخانه ناب تبریز نبود که نرخ های افزایشی داشت بلکه همه ی کارخانه ها در چنین شرایطی بسر می بردند.

در یک ماه اخیر کارخانه نبشی آریان فولاد 20 تا 50 تومان افزایش نرخ داشته است. لازم به ذکر است که این کارخانه سه روز از ماه گذشته 15 تا 20 تومان در نرخ های خود کاهش قیمت را ثبت نموده و دیگر روزهای باقی مانده از ماه را در وضعیت رشد سپری کرده اند.

کارخانه اریان فولاد همزمان با این افزایش نرخ ها دارای ثبات نرخ بوده است. البته این ثبات نرخ فقط در بعضی از روز ها اتفاق افتاده است . دیروز از روز هایی بود که کارخانه آریان فولاد ثبات نرخ داشت.  نرخ نبشی های این کارخانه در روز گذشته ی ثابت اعلام شد. هم اکنون نبشی سایز 4 کارخانه آریان فولاد به مبلغ 2540 تومان به بازار عرضه شده است .

منبع :آهن پرایس

گروه صنعتی امیرکبیر محصولات فولادی نبشی نبشی پرسی مقطع فولادی بازار آهن آلات نرخ نبشی قیمت نبشی قیمت نبشی پرسی نرخ نبشی پرسی نبشی ناب تبریز نبشی آریان فولاد کارخانه اریان فولاد

پرفروش ترین محصولات

دیدگاه کاربران
Real Time Analytics