پاسخگویی تلفنی از 9 صبح الی 18 عصر

021-55534328-31

افت و خیز نرخ ورق سیاه در طول یک ماه گذشته

1396/12/22

به گزارش گروه صنعتی امیر کبیر که در تحلیل بازار آهن و با توجه به ارزیابی های صورت گرفته بر روی نرخ روز ورق سیاه در بازار اهن آلات متوجه این موضوع شده که نرخ این مقطع فولادی در طول یک ماه گذشته افت و خیزهای زیادی را تجربه نموده است. با توجه به افت و خیز های نرخ ارز در طول  یک ماهه گذشته می بینیم که نرخ ورق سیاه نوسان داشته است. بعضی از فعالان و کارشناسان اعتقاد دارند که چنین نوسانی در این حوزه بی سابقه بوده است ، به این خاطر که هر روزه با تغییر نرخ ارز، نرخ مقاطع فولادی نیز تغییر می کند و از نرخ ارز تاثیر می پذیرد.
در طول یک ماه اخیر نرخ ورق ضخامت 2 میلیمتر روس در انبار تهران نوسانات زیادی را پشت سر نهاده است . نرخ ورق روس در طول یک ماه گذشته فقط در یک یا دو روز ثابت گزارش شده و در سایر روز ها فراز و فرود هایی را از سر گذرانده است . نرخ ورق روس با آغاز اسفند ماه روند کاهشی را ثبت نموده است.این ورق آهن که در بهمن ماه سال کنونی نرخ بسیار صعودی داشته ، در ماه اسفند مسیر خود را عوض نموده و نرخ نزولی را ثبت نموده است. فقط در هفته نخست اسفند ماه نرخ ورق 2 میلیمتر روس 40 تومان رشد داشته است و بعد از آن بطور متوسط چیزی نزدیک به 10 تا 30 تومان افت نرخ را نشان داده است . هم اکنون بعد از افت 20 تومانی روز گذشته، ورق آهن روسیه با مبلغ 2930 تومان معامله شده است.

ورق سیاه

در طول یک ماه گذشته ورق فولاد مبارکه با تغییرات زیادی دست به گریبان بوده است. این کارخانه نیز در اسفند ماه سال کنونی نرخ های نزولی داشته است . نرخ ورق آهن فولاد مبارکه درب انبار در روزهای ابتدایی ماه اسفند 10 تا 30 تومان افت داشته است . البته لازم به ذکر است که این نرخ های نزولی فقط به هفته اول ختم نمی شود و در هفته دوم و سوم نیز افت 10 تا 50 تومانی نرخ این مقطع فولادی مشاهده شده است . نرخ ورق سیاه مبارکه در هفته انتهایی اسفد فقط در بغضی از اندازه ها رشد داشته است . نرخ ورق سیاه 6*1/5 فولاد مبارکه در روز گذشته در بعضی اندازه ها ثابت بعضی نزولی و بعضی دیگر صعودی بوده است.

منبع :آهن پرایس

گروه صنعتی امیر کبیر محصولات فولادی نرخ ورق سیاه قیمت ورق سیاه ورق سیاه نرخ ورق روس ورق روس مقاطع فولادی ورق فولاد مبارکه ورق آهن

پرفروش ترین محصولات

دیدگاه کاربران
Real Time Analytics