پاسخگویی تلفنی از 9 صبح الی 18 عصر

021-55534328-31

فراز و نشیب های نرخ ورق گالوانیزه و ورق سرد آمریکا

1396/12/23

متال بولتن در گزارشی اعلام نمود که نرخ ورق گالوانیزه و ورق سرد پس از وضع تعرفه در امريكا دچار جهش شده است. وجود رقباي وارداتي موجب شده تا روند افزایش نرخ ورق گالوانيزه و سرد در امريكا به اندازه كلاف گرم نباشد . البته بعد از وضع تعرفه تامين كننده هاي اين محصولات با خریداران روبرو می شوند كه در گذشته خبری از آنها نبوده است.
با وضع تعرفه کلاف سرد ۶٫۱ درصد افزایش نرخ را ثبت کرده و به مبلغ ۹۶۰ دلار بر تن EXW در دسترس قرار می گیرد. بعضي توليد كننده ها حتي مبلغ فروش ۱۰۰۰ دلار بر تن را پیشنهاد نموده اند.
گالوانيزه هم با افزایش ۹٫۱ درصد مبلغ ۹۶۰ دلار بر تن را برای خود ثبت نموده است كه بالاترین نرخ از زمان شروع بررسی ها اين شاخص در سال ۲۰۱۴ است. منابع آگاه می گویند که در وضعیت کنونی كلاف سرد از زمان ثبت سفارش ۱۰ هفته و كلاف گالوانيزه ۱۲ هفته آماده  تحویل هستند.

روند صعودی اسلب صادراتي برزيل 

در هفته گذشته اسلب صادراتي برزيل نرخی صعودی داشت و از ۵۴۰ تا ۵۴۵ دلار به گستره ی ۵۶۰ تا ۵۷۰ دلار FOB رسیده است. كارشناسان احتمال می دهند که اسلب در هفته آینده همچنان روند صعودی خود را طی نماید. توليد كننده ها نيز نسبت به روند صعودی نرخ اسلب اظهار خوشبينی می کنند.
تولید کننده های برزیلی در این هفته هيچ پيشنهاد فروشي را مطرح نکرده اند البته  آخرين سفارش هاي فروش به مبلغ ۵۷۰ دلار FOB اعلام شده است . پیش بینی می شود که پیشنهاد فروش در بازه ي ۵۷۰ تا ۵۸۰ دلارFOB به بازار عرضه می شود .
باور بعضی افراد بر این است که قبوا چنين نرخ هايي در بازار به روند تغييرات بازارهاي چين و اروپا وابسته می باشد. اظهارات يكي از تحليل گران نشان می دهد که فولاد باعث بروز ناپایداری بازار اسلب می شود و امکان دارد برزيلي ها نسبت به جذب خریدار جديد براي اسلب اقدام نمایند. 
بعضی منابع بر این باورند که با توجه به سخنان ترامپ که بر آمادگي براي مذاكره اشاره دارد محتمل می باشد که اسلب از تعرفه معاف شود . كشورهاي صادر كننده نيز براي دريافت معافيت مذاکراتی را شروع نموده اند.
بعضی دیگر از افراد باور دارند که در تمام بازار فولاد تغييرات اساسی مشاهده می شود. 

اسلب

رشد نرخ محصولات تخت شركت Baosteel

روز جمعه ۹ مارس نرخ محصولات تخت شركت Baosteel  تحويل ماه اوريل ۵۰ يوان رشد داشت . متال بولتن گزارش می دهد که نرخ ورق سیاه Q235 ضخامت ۵٫۵ ميلي متر ۵۰۴۲ يوان معادل ۷۹۶ دلار و کلاف سرد SPCC ضخامت ۱٫۰۰ ميلي متر ۵۱۶۶ يوان می باشد.
علاوه بر این نرخ ورق گالوانیزه DX51D ضخامت ۱٫۰۰ ميلي متر ۵۸۹۷ يوان و پليت Q235  ۴۰۵۰ يوان EXW بدون ماليات اعلام کرده است . معمولا اين شركت نرخ هاي خود را اعلام نمی کند نرخ هاي ماه فوريه و مارس تغييری نداشته است.

افت نرخ ورق سیاه بازار داخلی چین

در مقایسه با هفته قبل نرخ ورق سیاه در بازار داخلی چین اندکی افت را نشان می دهد حال آنکه سطح فعالیت های تجاری هم چنان در سطح پایینی قرار دارد . به طور متوسط نرخ ورق سیاه این منطقه به ازای هر تن میزان ۶۸۰ دلار اعلام شده است. در طول هفته قبل نرخ این محصول در روزهای نخست هفته رشد داشت و در پایان هفته روند نزولی را نشان می دهد و بعصی از تجار برای بالا بردن نقدینگی خود تصمیم به فروش دارند.
به دلیل گرم شدن هوا و آغاز فعالیت های ساخت وساز درخواست بهتر می شود.به این صورت به دلیل گزارشات گذشته در مورد کم شدن تولید برای محیط زیست تجار همچنان نگاه مثبتی به بازار پیش روی فولاد دارند. توقع دارند که نرخ ورق سیاه تولید داخلی در هفته پیش رو رششد داشته باشد.

ورق سیاه

رشد نرخ ورق رنگی ترکیه

در هفته های اخیر خریداران رشد نرخ ورق رنگی بازار داخلی ترکیه را قبول کردند و درخواست نیز بهتر شد به علت رشد درخواست ها و همچنین رشد نرخ کلاف گرم بازار داخلی تولید کنندگان ورق رنگی نرخ های خود را بیشتر می کنند. با عنایت به رشد 15 دلاری برای هر تن در مقایسه به هفته گذشته در اکنون ورق رنگی 1080-1050 دلار به ازای هر تن می باشد.با توجه به این شرایط موجود بازار نرخ ورق رنگی صادراتی ترکیه نیز در مقایسه به هفته اخیر تنی 15 دلار رشد داشته است و در حال حاضر تنی 890 تا 900 دلار FOB معامله می شود.
 

منبع :مرکز آهن

گروه صنعتی امیر کبیر محصولات فولادی ورق گالوانیزه ورق سرد نرخ ورق گالوانیزه نرخ اسلب اسلب ترامپ ورق سیاه قیمت ورق سیاه نرخ ورق سیاه ورق رنگی نرخ ورق رنگی

پرفروش ترین محصولات

دیدگاه کاربران
Real Time Analytics