پاسخگویی تلفنی از 9 صبح الی 18 عصر

021-55534328-31

رونق صادرات آهن را گران کرد

1396/05/22

به گزارش  گروه صنعتی امیر کبیر  ،  رییس اتحادیه فروشندگان آهن،محمد آزاد، در خصوص افزایش 40 درصدی قیمت فولاد گفت : به دلیل افزایش قیمت مواد اولیه همچون گنداله، کنستانتره وآهن اسفنجی شاهد افزایش قیمت ها بوده ایم.

محمد آزاد ادامه داد: قیمت شمش طلا نیز به تاثیر از این افزایش قیمت 40 درصد افزایش پیدا کرد و به طبع آن قیمت میلگرد و فولاد نیز بالا رفته است و در نهایت شاهد افزایش 40 درصدی مصنوعات آهنی هستیم.

 

 

وی در خصوص علل این افزایش قیمت گفت: وقتی در ساخت و ساز رکود وجود دارد و خریداری برای آهن آلات نیست تولید کننده مجبور است کار خود را تعطیل کند اما وزارت صنعت مخالف تعطیلی واحدهای تولیدی است به همین سبب به آنها اجازه صادرات می دهد.

 

آزاد ادامه داد: در حال حاضر بازار صادراتی رونق دارد و هر چند ماه شاهد افزایش قیمت‌ ها هستیم. تولید کننده نیز ترجیح می دهد کالای خود را صادر کند تا ارز دریافت کند. از طرفی اگر دوباره رونق در بازار داخل حاکم شود توان واحدهای تولیدی ما بیش از مصرف داخلی است.

 

آزاد در خصوص تاثیر گذاری این افزایش قیمت در ساخت و ساز گفت : سازندگان داخلی به سبب رکود این افزایش قیمت را لحاظ نمی کنند و اگر دولت بخواهد می‌تواند با جلوگیری از صادرات قیمت را در داخل کنترل کند.

آهن قیمت آهن صادرات آهن آهن آلات بازار صادرات آهن فولاد قیمت فولاد بازار فولاد صادرات فولاد

پرفروش ترین محصولات

دیدگاه کاربران
Real Time Analytics