پاسخگویی تلفنی از 9 صبح الی 18 عصر

021-55534328-31

پیش بینی بازار آهن

1396/05/31

به گزارش  گروه صنعتی امیرکبیر  ،افت قیمتها همچنان در بازار آهن وجود دارد. از آغاز هفته ی جاری شاهد کاهش قیمت ها در بازار آهن بودیم که این کاهش قیمت ها همچنان تا روز گذشته نیز ادامه داشت. 

 

با امید به این که قیمت ها موقعیت فعلی خود را حفظ کنند، می توان اظهار داشت که بازگشت قیمت ها به قبل ممکن است. شرایط کنونی بازار بیانگر یک حالت خاموشی مجدد و سکوت و بی تحرکی بازار است.

 

مهم ترین علت این امر میتواند عدم ریسک پذیری خریداران باشد. زیرا در حال حاضر همه منتظر هستند تا قیمت ها کاهش بیشتری پیدا کنند و از بیم آنکه قیمت ها دوباره ارزان تر خواهد شد، اقدام به خرید نمی کنند.

 

 

 

در دو هفته ی اخیر که افزایش قیمت ها بطور غیر قابل کنترلی ادامه داشت، خریداران و فروشندگان دست از خرید کشیدند. زیرا نوسان قیمت ها و شیب قیمت ها به حدی بود که مردم قدرت خرید نداشتند و بازار دچار یخ زدگی شد.

با توجه به کاهش شدید تعداد معاملات در آن دو هفته، برخی از دست اندرکاران بازار و عرضه کنندگان بزرک ، اقدام به کاهش قیمت ها در سطح بازار های داخلی کردند. (البته لازم به ذکر است که کاهش قیمت شمش و سنگ آهن نیز بی تاثیر نبود.) این اقدام به منظور تحریک بازار و ایجاد تمایل برای خریدارن آهن آلات ایجاد شد تا آنها بیشتر از این دست از خرید نکشند و بتوانند آهن آلات مورد نیاز خود را تامین کنند.

 

باتوجه به مطالب فوق و آنچه که ذکر شد، در حال حاضر به دلیل کاهش پیوسته قیمت ها، خریداران دست از خرید کشیده اند و بازار باری دیگر دچار بی تحرکی شده است. اگر همین منوال همچنان طی شود، بنابراین وضعیت بازار آهن با زمانیکه افزایش قیمت ها را داشت با زمانیکه کاهش قیمت ها را دارد هیچ فرقی نمی کند. در هر صورت بازار دچار بی تحرکی می باشد. لازم به ذکر است اگر همچنان شرایط فعلی در بازار آهن حاکم باشد، بازار دچار افزایش قیمت مجدد خواهد شد.

آهن پرایس

آهن بازار آهن خرید آهن قیمت آهن افت قیمت آهن

پرفروش ترین محصولات

دیدگاه کاربران
Real Time Analytics