پاسخگویی تلفنی از 9 صبح الی 18 عصر

021-55534328-31

کارخانه گندله‌سازی مجتمع فولاد خراسان آماده راه‌اندازی است

1396/06/01

به گزارش  گروه صنعتی امیر کبیر ،به‌ نقل از روابط‌عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمانی خراسان‌رضوی، سیدحسین احمدی در جمع مهندسان مکانیک و عمران این سازمان در بازدید از خط تولید فولاد و نمایشگاه دائمی ساخت داخل قطعات و تجهیزات (‌بومی‌سازی) مجتمع فولاد خراسان اظهار داشت: کارخانه گندله‌ سازی با ظرفیت سالانه 5.2 میلیون گندله در پائیز امسال به بهره‌ برداری می‌رسد.

 

وی یکی از ویژگی‌های مجتمع فولاد خراسان در تکمیل زنجیره تولید از مرحله سنگ‌ آهن تا محصول نهایی در سایت معدن سنگان خواف و سایت فولاد خراسان در نیشابور را ایجاد زیر ساخت های لازم برای تولید دو میلیون تن فولاد خام دانست.

 

احمدی اظهار داشت: ما دست تمام صنعتگران و سازندگان داخلی را که دانش و توان ساخت قطعات خط تولید فولاد را داشته باشند به گرمی می‌فشاریم.

 

معاون برنامه‌ ریزی و فناوری شرکت مجتمع فولاد خراسان هم در این بازدید گفت: پروژه واحد گندله‌ سازی در سایت مجتمع فولاد خراسان در نیشابور تا 3.4 میلیون تن گندله در سال قابل توسعه است.

 

 

بهروز اسماعیلی افزود: این واحد گندله‌ سازی با سرمایه گذاری 500 میلیارد تومان در سایت نیشابور مجتمع فولاد خراسان و با اشتغال مستقیم 500 نفر احداث شده است. همچنین پروژه تغلیظ سنگ‌آهن کنسانتره با ظرفیت سالانه 2.5 میلیون تن و زیر‌ساخت پنج میلیون تن با هزینه‌ای معادل 700 میلیارد تومان در حال ساخت است.

 

معاون شرکت فولاد خراسان تأمین کنسانتره از سنگ‌آهن را یکی از اهداف بلند استراتژیک فولاد دانست و افزود: قرار است این محصول در سایت سنگان خواف 2.5 میلیون تن در سال تولید شود که تا پنج میلیون تن قابل توسعه است.

 

مهندس اسماعیلی افزود: کارخانه فولاد خراسان در سال گذشته 8 درصد میلگرد کشور را تولید کرده و این در حالی است که 26 درصد صادرات میلگرد کشور را در همین مدت به‌خود اختصاص داده و در سال‌ جاری بالغ بر 64 هزار تن میلگرد این واحد به کشورهای کویت، عراق، پاکستان، ترکمنستان و افغانستان صادر شده است.

 

وی تصریح کرد: مجتمع فولاد خراسان نخستین واحد تولید فولاد کشور خواهد بود که از مرحله مواد اولیه سنگ‌ آهن تا تولید آهن آلات ساختمانی را در استان محل استقرار خود در چرخه تولید مدیریت می کند. 

 

 

معاون شرکت فولاد خراسان از تأمین 60 قطعه بزرگ مکانیکی خط تولید فولاد توسط صنعتگران کشورمان خبر داد و افزود: نمایشگاه دائمی ساخت داخل  قطعات و تجهیزات کارخانجات فولاد در شهرستان نیشابور که با مساعدت سازمان صنعت، معدن و تجارت راه‌اندازی شده، آماده اخذ سفارشات ساخت از متخصصین، سازندگان و صنعتگران استان است.

 

مهندس اسماعیلی در پایان اشاره کرد در کارخانه نورد مجتمع فولاد خراسان قابلیت تولید سالانه 600 هزار تن محصولات سبک فولاد ساختمانی، در کارخانه فولادسازی شماره یک و دو  700  و 720 هزار تن شمش فولادی (بیلت)، و در کارخانجات احیاء مستقیم شماره یک و دو، یک میلیون و ششصد هزار تن آهن اسفنجی و در کارخانه گندله سازی در حال احداث به زودی امکان تولید دو میلیون و 500 هزار تن گندله در سال وجود دارد.

 

وی تصریح کرد: این شرکت در حال حاضر ظرفیت اشتغال مستقیم حدود 5000 نفر را فراهم آورده و تعداد سهامداران خرد این مجتمع بزرگ صنعتی به‌عنوان خط مقدم جبهه صنعتی شرق کشور را 5 میلیون نفر از طریق صندوق‌ها و شرکت‌های زیر‌مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد.

تسنیم نیوز

مجتمع فولاد خراسان سنگ آهن فولاد گندله سازی سنگ‌آهن کنسانتره آهن آلات ساختمانی کارخانه فولادسازی

پرفروش ترین محصولات

دیدگاه کاربران
Real Time Analytics