پاسخگویی تلفنی از 9 صبح الی 18 عصر

021-55534328-31

پیشنهاد کاهش حقوق ورودی شمش فولاد به هیات دولت

1396/06/09

به گزارش  گروه صنعتی امیرکبیر ،جعفر سرقینی درباره برخی انتقادها از قیمت 50 دلاری فروش فولاد خام به تولیدکنندگان داخلی، افزود: در سه ماهه گذشته تغییرات قابل توجهی در قیمت جهانی فولاد اتفاق افتاده است.

وی افزایش قیمت شمش در بازار چین از 395 دلار در اردیبهشت ماه امسال به 570 دلار در هفته گذشته را به عنوان نمونه‌ای از روند افزایشی قیمت فولاد در بازارهای جهانی برشمرد و افزود: این افزایش دلایل مختلفی مانند کاهش تولید درکشورهای بزرگ تولید کننده فولاد، افزایش تقاضا و وضع نهاده های تاثیرگذار بر بهای تمام شده فولاد در سطح جهانی مانند الکترود، نسوزها، فرو آلیاژها دارد.

این مسئول پیامدهای روانی بازار بر اثر این افزایش قیمت را موجب رونق بخشیدن به بازار مصرف در داخل دانست و ادامه داد: وزارت صنعت، معدن و تجارت برای حمایت از مصرف کنندگان داخلی و جلوگیری از افزایش بی رویه قیمت جلساتی را با ذینفعان برگزار کرد و مقرر شد واحدهای ذوبی 50 درصد تولیدات خود را در بورس کالا برای مصرف داخل عرضه و قیمت آن را براساس میانگین 15 روز گذشته از چهار سایت معتبر جهانی استخراج کنند.

سرقینی انجمن فولاد و بورس را مسئولان تعیین قیمت این کالا اعلام کرد و افزود: برای تنظیم قیمت و تعادل عرضه و تقاضا، به هیات دولت کاهش حقوق ورودی شمش پیشنهاد شده است.

 

آنا

جعفر سرقینی معاون وزیر صنعت شمش فولاد هیات دولت حقوق ورودی

پرفروش ترین محصولات

دیدگاه کاربران
Real Time Analytics