پاسخگویی تلفنی از 9 صبح الی 18 عصر

021-55534328-31

صادرات قراضه فولادی از ژاپن به کره جنوبی

1396/06/17

به گزارش  گروه صنعتی امیر کبیر ، کره جنوبی، یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان بزرگ فولاد در دنیا است. این کشور پس از چین، ژاپن، هند، ایالات متحده و روسیه در رتبه ششم جهان از منظر تولید فولاد خام قرار دارد،اما سهم قابل توجهی از تولید فولاد خام در این کشور بر پایه استفاده از قراضه شکل گرفته است.

 

در حال حاضر، تولیدکنندگان فولاد کره جنوبی، در پی آن هستند که انبارهای خود را از قراضه پر کنند، در واقع تقاضا برای این محصول قابل توجه به‌نظر می‌رسد. در این میان تقاضا برای قراضه ژاپن در مقطع کنونی بیشتر از قراضه سایر کشورهایی چون ایالات متحده و روسیه است. این رغبت را بیش از هر چیز باید به قیمت‌ها منوط دانست؛ چرا که ژاپن با نرم کردن و کاهش بیشتر قیمت قراضه خود در اوایل ماه سپتامبر نسبت به سایر عرضه‌کنندگان، این بازار را در اختیار گرفته است.

 

فولاد قراضه از ؤاپن به کره جنوبی

 

نمودار قیمت CFR قراضه فولادی صادراتی کشورهای مختلف به بازار کره جنوبی را در هفته اول سپتامبر نشان می‌دهد. همان‌طور که در نمودار پیداست ، صادرکنندگان ژاپنی در این هفته با ۲ واردکننده کره جنوبی قرارداد بستندو هر ۲ قرارداد مربوط به قراضه نوع HMS 2 بود.

 

   • یکی از این قراردادها با قیمت فوب ۲۹۵ دلار به‌ازای هر تن بسته شد
   •  
   • قرارداد دیگر نیز با قیمت CFR 316 دلار به‌ازای هر تن (تحویل در کره جنوبی) منعقد شد.
   •  
   • قراضه کلاس A3 نیز با قیمت ۳۳۷ دلار در CFR کره جنوبی از سوی تولیدکنندگان روسی عرضه شد که نسبت به هفته گذشته بدون تغییر باقی ماند.

 

قیمت هر ۲ قرارداد یاد شده نسبت به هفته گذشته، افت ۱۲ دلاری داشته است. با این‌حال هنوز حجم این معاملات با ژاپن به‌طور رسمی مشخص نشده است. اما چیزی که از شواهد پیداست براساس این قرارداد، روزانه، ۱۵۰ هزار تن قراضه از سوی ژاپن به کره جنوبی ارسال خواهد شد.

 

منبع : تجارت فلز

قراضه فولادی ژاپن کره جنوبی بازار وارداتی

پرفروش ترین محصولات

دیدگاه کاربران
Real Time Analytics