پاسخگویی تلفنی از 9 صبح الی 18 عصر

021-55534328-31

توقف روند افزایش قیمت فولاد/ حذف تعرفه فولاد در دولت منتفی شد

1396/06/18

به گزارش  گروه صنعتی امیر کبیر ، بهادر احرامیان، در مورد وضعیت قیمت فولاد در بازار داخلی و بازارهای جهانی، اظهار داشت: در حال حاضر قیمت های داخلی فولاد تا حد زیادی به قیمت های جهانی نزدیک شده و در عین حال، افزایش قیمت جهانی فولاد نیز متوقف شده است.

 

وی ادامه داد: به همین دلیل فعلاً انتظاری برای افزایش سقف قیمت فولاد در داخل وجود ندارد مگر اینکه در قیمت های جهانی تغییری اتفاق بیفتد.

به گفته احرامیان، در حال حاضر قیمت هر کیلو میلگرد در بازار داخلی 2300 تومان، تیرآهن 2500 تومان و کلاف فولادی 2470 تومان است.

 

وی با اشاره به افزایش قیمت مواد اولیه تولید فولاد برای واحدهای تولیدی به روش قوس الکتریکی، گفت: هزینه تولیدکنندگان با این روش در داخل بیش از 40 دلار افزایش یافته و این در حالی است که در دنیا تولید فولاد بیشتر با روش کوره بلند صورت می گیرد و در نتیجه تولیدکنندگان جهانی این افزایش قیمت را تجربه نکرده اند.

 

 

عضو هیأت مدیره انجمن فولاد ادامه داد: درخواستی از طرف برخی فعالان بازار فولاد برای برداشته شدن تعرفه واردات فولاد مطرح بود، اما این درخواست بدون اطلاع از دلیل اصلی افزایش قیمت تولیدات داخلی مطرح شده بود که پس از ارائه توضیح در این مورد، پیشنهاد برداشته شدن تعرفه ها منتفی شد.

 

وی توضیح داد: این موضوع در هیأت دولت مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت حذف تعرفه واردات رد شد.

وی در ادامه با بیان اینکه صادرات فولاد طی سال جاری بیشتر از سال گذشته خواهد بود، گفت: سال گذشته حدود 4 میلیون تن فولاد از ایران صادر شده و پیش بینی می کنیم امسال 6 تا 8 میلیون تن صادرات فولاد داشته باشیم.

 

به گفته احرامیان، این افزایش صادرات بیشتر از محل افزایش سهم تولیدکنندگان ایرانی در بازارهای فعلی دنیا محقق می شود.

منبع   :  دنیای معدن

فولاد قیمت فولاد میلگرد کلاف فولادی صادرات فولاد تیر آهن

پرفروش ترین محصولات

دیدگاه کاربران
Real Time Analytics