پاسخگویی تلفنی از 9 صبح الی 18 عصر

021-55534328-31

رشد قیمت مصالح و آهن‌آلات بر تقاضای مسکن تاثیرگذار خواهد بود

1396/06/20

به گزارش گروه صنعتی امیر کبیر ، غلامعلی ثنایی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: تعداد زیادی از این پروانه‌ها که در سال‌های 92-93 و بعد از آن صادر شده که هنوز عملیات ساخت آن آغاز نشده است.

وی عنوان کرد: ما به آمار پروانه‌های صادر شده شهر مشهد که مراجعه می‌کنیم یک سیر نزولی فاحش را از سال 92 تا سال جاری می‌بینیم، به طوری که سال 92 براساس آمار 10.5 میلیون متر مربع پروانه صادر شده بود در صورتی که در سال 95 زیر 2 میلیون متر مربع پروانه‌ صادر شده و تقریبا کاهش 80 درصدی را به ما نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه از فروردین ماه سال جاری فعالیت‌های نامحسوسی‌ در حوزه ساخت و ساز در بعضی از مناطق شهر دیده می‌شود، اظهار کرد: با این حال اگر این میزان ساخت و ساز را نسبت به سال گذشته ارزیابی کنیم، این امر نشان دهنده رشدی 6 درصدی است.

 

عضو هیات مدیره انجمن انبوه‌سازان خراسان رضوی تصریح کرد: امیدوارم با پیش رفتن زمان، فعالیت‌های ساخت و ساز گستردگی بیشتری پیدا کند و شاهد ساخت و سازهای بیشتری در سطح شهرها و کلان‌شهرها و نیز کشور باشیم.

ثنایی با بیان اینکه در حال حاضر شاهد رشد قیمت بی‌سابقه‌ای در بازار آهن هستیم، عنوان کرد: گرانی ناگهانی آهن‌آلات به خصوص در دو ماهه اخیر و نیز رشد حدود 40 تا 55 درصدی در اکثر محصولات ساختمانی از جمله انواع میلگرد، ورق، آهن و... موجب شوک بزرگی در بازارها شده است.

وی اضافه کرد: این شوک به آغاز حرکت رونق ساخت وسازها لطمه وارد کرده است، زیرا به همین شدتی که قیمت آهن‌آلات در این بازه زمانی رشد کرده، بازگشت آن بر قیمت‌های فروش ساختمان‌ها نیز اثرگذار است اما ممکن است تقاضا، آن قیمت‌های جدید را نپذیرد.

 

منبع : ایسنا

مسکن قیمت آهن آلات مصالح ساختمانی میلگرد ورق آهن

پرفروش ترین محصولات

دیدگاه کاربران
Real Time Analytics