پاسخگویی تلفنی از 9 صبح الی 18 عصر

021-55534328-31

افزایش قیمت ورق در سال 2018

1396/09/04

وضع تعرفه نهايي در مارس

هم اکنون  مقدار ناچيزي ورق گالوانيزه وارداتي از چين با قيمتهاي رقابتي در بازار اروپا وجود دارد اما در ۸ مارس ۲۰۱۸  قیمت ورق گالوانيزه وارداتي از چين توسط كميسيون اروپا اعلام مي شود و واردات گالوانيزه چين متوقف خواهد شد. لازم به ذكر است گالوانيزه مورد استفاده در صنعت خودرو از تعرفه هاي مذكور معاف است.

قيمتهاي واردات

در ارزيابي متال بولتن در ۲۲ نوامبر قیمت ورق گالوانيزه وارداتي به شمال اروپا ۶۴۰ تا ۶۶۰ يورو CFR و در جنوب اروپا ۶۳۰ تا ۶۶۰ يورو  CFR گزارش شد.

 

تاثیر تقویت قیمت ورق گالوانیزه صادراتی چین بر بازار داخلی

قیمت ورق گالوانیزه و ورق سرد صادراتی طی هفته گذشته روند صعودی داشته است. علت این امر تقویت بازار داخلی این کشور بوده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سرد در بازار داخلی کشور چین به میزان ۵۹۸-۵۹۳ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۸ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. تعدادی از صادرکنندگان بیان کرده اند هنوز محموله هایی را از هفته گذشته به فروش نرسانده اند و آخرین معاملات شنیده شده در بازار برای خرید گالوانیزه به میزان ۵۹۰ دلار به ازای هر تن بوده است.

یکی از تاجران اعلام کرده است که یک محموله ای از کارخانه ای واقع در شرق چین طی هفته گذشته به قیمت ۵۹۰ دلار به ازای هر تن خریداری کرده است و نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن کاهش یافته است. کارخانجات عمده در این کشور نیز قیمت ورق سرد تولیدی خود را به میزان ۶۰۰-۵۹۵ دلار به ازای هر تن طی هفته گذشته پیشنهاد کرده اند در حالی که در بازار داخلی شاهد رونق شدیدی بوده ایم.

هم چنین انتظار نمی رود که بازار صادراتی به زودی رونق یابد. قیمت ورق سرد در بازار شانگهای به میزان ۴۷۴۰-۴۶۹۰ یوان (۷۱۵-۷۰۷ دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۴۰-۱۰ یوان به ازای هر تن افزایش یافته است. برخی از منابع خبری نیز معتقدند که برای کارخانجات دشوار است که قیمت هایی کم تر از ۶۰۰ دلار به ازای هر تن را بپذیرند که دلیل این امر تقویت بازار داخلی می باشد.

بازار ورق سرد کشور چین

بنابراین در حال حاضر تولیدکنندگان ترجیح می دهند که محصولات خود را در بازارهای داخلی به فروش رسانند و تنها در صورت پیشنهادات بالا از خریداران خارجی راضی به فروش کالای خود در بازار صادراتی می باشند. هم چنین یکی از تاجران واقع در منطقه تینجان نیز قیمت ورق سرد تولیدی خود را به میزان ۵۹۵ دلار به ازای هر تن پیشنهاد داده است ولی خریداران در حال بررسی قیمت ها می باشند.

بازار ورق گالوانیزه چین نیز مشابه بازار ورق سرد این کشور می باشد. ارزیابی ها از قیمت ورق گالوانیزه صادراتی چین به میزان ۶۵۵-۶۴۸ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۵-۳ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. این در حالی است که به گفته منابع خبری هیچ معامله ای برای خرید این محصول تاکنون شنیده نشده است و میزان موجودی کارخانجات نیز افزایش یافته است.

مرکزآهن

ورق ورق سیاه قیمت ورق لیست قیمت ورق افزایش قیمت افزایش قیمت ورق

پرفروش ترین محصولات

دیدگاه کاربران
Real Time Analytics