پاسخگویی تلفنی از 9 صبح الی 18 عصر

021-55534328-31

علت نوسان قیمت ورق سیاه کشف شد !!!

1396/09/06

افزایش قیمت ورق سیاه صادراتی هند برای بالا ماندن در ماه آگوست


تولید کنندگان هند، این هفته با محدودیت عرضه مواجه شدند، زیرا انتظار داشتند قیمت ورق سیاه بیشتر افزایش یابد. تقاضای داخلی شدید بود، درحالیکه صادرات کاهش داشت. میانگین سطح قیمت ورق سیاه در پیشنهاد این هفته در حدود ۵۲۰ تا ۵۴۰ دلار در هر تن بود بود، که  ۱۰ دلار افزایش هفتگی داشت. تولید کنندگان ورق سیاه هند در این هفته تلاش کردند تا از ارائه پیشنهادات و معاملات خودداری کنند و منتظر قیمت های بهتر باشند. علاوه بر این، کارخانه ها تقریباً ارسال  کل حجم محموله ماه سپتامبر را نیز ممنوع کرده اند.

شرکت کنندگان در بازار به متال اکسپرت اظهار داشتند که انتظار میرود قیمت ورق سیاه تا ماه سپتامبر تا ۳۰ دلار افزایش یابد. شرکت فولاد تاتا ورق سیاه را به قیمت ۵۲۰ تا ۵۳۰ دلار در هر تن فوب (۵۴۰ تا ۵۵۰ دلار در هر تن CFR ) به  ویتنام پیشنهاد داد. گفته شده که دو معامله ورق سیاه با قیمت ۵۱۵ تا ۵۱۷ دلار در هر تن فوب ( ۵۳۵ تا۵۳۷  دلار در هر تن CFR ) به انجام رسیده اند. یکی از فعالان بازار به متال اکسپرت اظهار داشت:” برخی از تولید کنندگان می خواهند قیمت ورق سیاه خود را بسیار سریع افزایش دهند. در واقع، ، آنها از قیمت های کنونی صرف نظر کرده اند  و خواستار افزایش قیمت ها هستند.

شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی

قیمت ورق سیاه شاخص اروپا در حدود ۵۳۵ تا ۵۴۰ دلار در هر تن فوب (۵۷۰ تا۵۸۰ دلار در هر تن CFR ) در آنتورپ برآورد گردید که ۵ تا ۱۰ دلار در هر تن افزایش داشته است، در حالیکه در ایتالیا این قیمت برای ورق سیاه  ۵ تا ۱۰ دلار در هر تن کمتر بود. قیمت های شاخص ورق سیاه در خاورمیانه بسیار تغییر نکرده است، در حالیکه در حدود قیمت  ۵۲۰ تا ۵۳۰ دلار در هر تن فوب (۵۴۰ تا ۵۵۰ دلار در هر تن CFR ) باقی مانده است.

با توجه به منابع بازار، تقاضای داخلی بسیار زیاد است چرا که بسیاری از پروژه ها ، به ویژه پروژه خط لوله، از سوی دولت هند مورد تأیید قرار گرفته است. در ماه آگوست، قیمت های ورق سیاه داخلی از ۱٫۵۰۰ تا ۳۰۰۰ روپیه در تن ( ۲۳ تا  ۴۷ دلار در هر تن بدون احتساب مالیات) به ۳۸۰۰۰ روپیه در تن ( ۵۹۷ دلار در هر تن ) ، به دنبال روند صعودی در بازار جهانی، افزایش یافته است. یک منبع می گوید: “معمولا کارخانه های داخلی سعی می کنند تا قیمت ورق سیاه را درقراردادهای داخلی ،حداقل از ۲۰ تا ۳۰ دلار در هر تن ، نسبت به قراردادهای صادراتی، افزایش دهند.”

فزایش قیمت ورق سیاه صادراتی کشورهای مستقل مشترک المنافع

صادرکنندگان فولاد کشورهای مستقل مشترک المنافع در میان دسترسی محدود به ورق سیاه و روند  صعودی قیمت این محصول در چین، قرار دارند. همانطور که برخی از خریداران  خاور میانه تمایلی به افزایش قیمت های ثابت ندارند، به اعتقاد برخی از فعالان بازار داخلی ،عرضه کنندگان ممکن است تصمیم بگیرند تا مجدداً تمرکز خود را بر مقصد های سودآورتر، بگذارند.

در اوایل ماه آگوست، قیمت قابل قبول برای ورق سیاه کشورهای مستقل مشترک المنافع به ۵۲۰ دلار در هر تن در فوب دریای سیاه برآورد گردید، که از ۵ تا ۱۰ دلار در تن نسبت به پیشنهادات نیمه دوم ماه جولای افزایش قیمت داشته است. قیمت ورق سیاه به ۵۷۰ دلار در هر تن فوب دریای سیاه رسید. با این حال، تولیدکنندگان راضی نیستند، و هدف آنها افزایش ۲۰ تا ۳۰ دلار در هر تن برای تولید ماههای سپتامبر تا اکتبر است، در حالیکه روند صعود جهانی برای قیمت ورق سیاه به سرعت در حال رشد می باشد.

یکی از منابع اظهار داشت : تأمین کنندگان کشورهای مستقل مشترک المنافع ، روند چین را دنبال می کنند، و حجم محدودی را برای صادرات ارائه می دهند. من شک دارم که آنها به زودی قیمت ورق سیاه خود را کاهش دهند. ” گزارش ها مبنی بر این هستند که معاملات ورق سیاه روسیه در هفته جاری به قیمت ۵۴۰ دلار در هر تن CFR انجام گرفته که در مقایسه با هفته پیش که ۵۳۰ دلار در هر تن CFR بوده ، کمی افزایش داشته است. در همین حال، قیمت فعلی ورق سیاه روسیه به ترتیب به ۵۶۰ تا ۵۷۰ دلار در هر تن CFR و ۶۱۰ دلار در هر تن CFR افزایش داشته است

 

کاهش میزان خرید ورق سیاه 

کشورهای جنوب شرقی آسیا و ایران دو مقصد امیدوار کننده برای صادرکنندگان کشورهای عضو این اتحادیه هستند. یک تاجر گفت: “در حال حاضر تحقیقات زیادی پیرامون ورق سیاه در شرق دور وجود دارد.” گفته می شود که پیشنهادات برای قیمت ورق سیاه روسیه در هفته جاری در ایران به مبلغ ۴۵۴ یورو در هر تن فوب آستراخان بوده است.

 

مرکزآهن

ورق سیاه قیمت ورق لیست قیمت ورق ورق گالوانیزه

پرفروش ترین محصولات

دیدگاه کاربران
Real Time Analytics