پاسخگویی تلفنی از 9 صبح الی 18 عصر

021-55534328-31

تعیین مقرارات ضد دامپینگ در قیمت ورق گالوانیزه

1396/09/11

پایداری قیمت ورق گالوانیزه وارداتی درکشور های آسیایی

قیمت ورق  گالوانیزه در عربستان سعودی در این هفته بهبود نیافته است، چراکه تقاضا کاهش یافته و خریداران ترجیح می دهند تا پایان دسامبر منتظر بمانند و سپس خرید خود را رزرو کنند. منابع هشدار دادند هفت روز تعطیلات عید اسلامی از هفته آینده شروع می شود و بازار آهن در حال حاضر در حالت تعطیلات است.

چین قیمت لوله گالوانیزه را به ۴۱۰ تا ۴۱۵ دلار در هر تن cfr به کشور عرضه می کند، اما رزرو های عمده ای وجود ندارد.  یک کاربر نهایی اظهار داشت :” تعطیلات به زودی شروع می شود، بنابراین بازار بسیار کند است. تقاضا در حال حاضر ضعیف می باشد. ما امیدواریم که پس از عید، بازار بهتری ببینیم اما نشانه های مثبت زیادی وجود ندارد. ”  ارزیابی هفتگی قیمت لوله گالوانیزه وارداتی عربستان سعودی در روز سه شنبه ۴۱۰ تا ۴۱۱ دلار به ازای هر تن cfr  برآورد گردید که طی هفته بدون تغییر بوده است.

اعمال مقررات ایالات متحده به واردات ورق گالوانیزه چین

اداره بازرگاني آمريكا مقررات ماليات اوليه ۲۱۰٫۵۰ درصدی را برای واردات لوله گالوانیزه چين اعمال كرده است. وزارت بازرگانی ایالات متحده در روز چهارشنبه اعلام کرد که تولیدکنندگان و صادرکنندگان کره جنوبی، از جمله شرکت Posco، عوارضی کمتر از ۱٪ دارند و در نتیجه عملاً  هیچ عوارضی پرداخت نمی کنند.

این منبع اظهار داشت که عوارض بالا برای قیمت لوله گالوانیزه چین ، به خاطر ” حقایق مغایر موجود ” است  که در مورد  متقاضیان واجد شرایط شرکت های  Jiangyin Xingcheng  ، شرکت آهن و فولاد هونان والین Xiangtan و شرکت توسعه  دیدگاه، اعمال می شود. اداره حفاظت گمرکی و مرزی ایالات متحده ، پول نقدی را براساس مقررات مقدماتی مقابله با جریمه نقدی خرید لوله گالوانیزه چین، جمع آوری خواهد کرد.

خاطر نشان شده که اداره حفاظت گمرکی و مرزی ایالات متحده هیچ ودیعه ای بابت لوله گالوانیزه کره جنوبی دریافت نمی کند چون در مورد آن هیچ عوارض گمرکی در نظر گرفته نشده است. انتظار می رود که مقررات نهایی تعرفه ها در تاریخ ۱۸ ژانویه ۲۰۱۸ اعلام شود. واردات لوله گالوانیزه ایالات متحده از چین در سال ۲۰۱۵ با ارزش ۷۰٫۳۰ میلیون دلار ارزیابی گردید.

سه شرکت فولادساز آمریکایی در ماه آوریل درخواست تجدیدنظر کرده اند که واردات لوله گالوانیزه را از کشورهای اتریش، بلژیک، برزیل، چین، فرانسه، آلمان، ایتالیا، ژاپن، آفریقای جنوبی، کره جنوبی، تایوان و ترکیه به انجام برسانند. همه این ۱۲ کشور در معرض بررسی های ضد دامپینگ قرار دارند.

توقف تولید برخی از شرکت های کانادا، با کاهش تقاضای لوله گالوانیزه

شركت سازنده لوله گالوانیزه کانادا ( Essar Steel Algoma ) به علت تقاضای ضعیف لوله گالوانیزه ،تولید خود را متوقف کرده است. سخنگوی این شرکت روز چهارشنبه گفت که ۷۰ تا ۸۵ تن از کارکنان  این کارخانه لوله سازی در هفته گذشته بیکار  شدند. شرایط بازار کنونی موجب کاهش سطح تولید شده است و این شرکت مجبور شده است که بر اساس آن سطح کارکنان را تعدیل کند.”

وی افزود : “ما همچنان به نظارت بر وضعیت و تنظیم تولید و پرسنل مربوطه ادامه خواهیم داد.”  این شرکت، محصولات دیگری مانند لوله را نیز تولید می کند. در حالی که لوله گالوانیزه به طور معمول بیش از تیرآهن به فروش می رسد، قیمت ها به تازگی برای لوله پایین تر یا برابر بوده است. افت شدیدی در قیمت لوله گالوانیزه اتفاق افتاده ، تا جائیکه بازارهای بزرگ مصرف کننده آن مانند بخش های  کشاورزی، انرژی، معدن و تجهیزات سنگین با تقاضای ضعیف مواجه بوده اند.

شرکت فولاد آلگوما مدت هاست که دچار کشمکش است، این شرکت برای  حفظ خود  از اعتبار دهندگان درخواست وام کرده است و از ماه  ژانویه به طور فعال به دنبال یک خریدار است. یک نسخه از این مقاله برای اولین بار توسط متال بولتن منتشر شد.

 

ورق سیاه لوله گالوانیزه نوسانات قیمت لیست قیمت

پرفروش ترین محصولات

دیدگاه کاربران
Real Time Analytics