پاسخگویی تلفنی از 9 صبح الی 18 عصر

021-55534328-31

اسارت تیرآهن و میلگرد درگروه بازار مسکن

1396/09/12

جهش 15 درصدی مصرف ورق در 6 ماهه 96

در همین رابطه یك كارشناس بازار فولاد در گفت و گو با خبرنگارما ، با بیان این كه افزایش قیمت فولاد متاثر از قیمت جهانی و افزایش تقاضا در بازار داخلی ایران است گفت: اخیرا علامت هایی كه در بازار فولاد كشور به خصوص در بخش مقاطع عریض و ورق های فولادی مشاهده می شود بیانگر آن است كه میزان مصرف در بازار افزایش پیدا كرده است به طوری كه در فصل گذشته سیر صعودی در میزان مصرف مشاهده می شود.

با بیان این كه طی 6 ماهه نخست سال 96 تاكنون شاهد جهش 15 درصدی میزان مصرف ظاهری مقاطع عرض و ورق های فولادی در بازار بودیم ، میزان مصرف در ورق های گرم و روغنی بیشتر از سایر ورق ها در بازار فولاد بود. به طوری كه براساس استانداردهای دنیا ما با جهش تقریبا 15 درصدی در بازار مواجه بودیم .

مدیرعامل فولاد یزد، با بیان اینكه در زمینه میلگرد و تیرآهن و فولادی كه در مقاطع ساختمانی هستند مصرف تغییری نكرده است افزود: براساس برآوردهای صورت گرفته روند تا این لحظه حداقل معكوس نشده است.

وی ادامه داد: پیش بینی می شود حداقل تا نیمه اول سال آینده شاهد تغییر محسوسی در بازار مسكن كشور نباشیم. ضمن این كه در حال حاضر املاك خالی در قسمت مسكونی و تجاری كشور وجود دارد كه هنوز وارد مرحله فروش نشده است. از این رو به هر حال تا زمانی كه موجودی ها به فروش برود تا مشتری پیدا كند تا بازار آهسته وارد ساخت و ساز جدید شود فاصله داریم.

مدیرعامل فولاد یزد، در ادامه با اشاره به سیاست های حمایتی دولت از بازار مسكن گفت: در خصوص سیاست های حمایتی دولت از بازار فولاد باید عنوان كنم كه مسئول ركود دولت نبوده است. در دهه 80 میزان مصرف فولاد در كشور به میزان زیادی بالا بود تقریبا در رده بندی وارد كنندگان رتبه دوم ایران قرار داشت. غافل از اینكه در همه دنیا سرمایه گذاری در بازار مسكن حالت فصلی و دوره ای دارد و پس از هر دوره رونقی با دوره های توقف سرمایه گذاری و ایست مواجه می شویم. نتیجه آن شد كه با عرضه زیاد محصولات فولادی مواجه شدیم. از یك سو با كاهش 15 درصدی تقاضا و از سویی دیگر میزان ظرفیت 160درصد افزایش یافت.

فعالان چشم انتظار رونق بازار مسكن هستند

 از سوی دیگر یك كارشناس بازار فولاد دیگر با بیان این كه نشانه های رونق صنعت فولاد در صنایع پایین دستی قابل مشاهده است تصریح كرد: افزایش قیمت در بازار تولیدات فولادی از جمله شمش، میلگرد و تیرآهن در ماه های اخیر بخشی متاثر از افزایش قیمت جهانی بوده اما بخشی دیگر نیز به دلیل افزایش تقاضا در بازار رخ داده است.

عباس بیگلو، در گفت و گو با فولاد نیوز بیان اینكه طی پنج ماه اخیر شاهد افزایش تولید خودرو در بازار بودیم یاد آور شد: در حال حاضر به غیر از خودرو ما شاهد افزایش تولید در دیگر صنایع فلزی از جمله لوازم خانگی در بازار مواجه بودیم در نتیجه همین امر نیاز بازار داخلی به محصولات فولادی از قبیل انواع ورق را تقویت كرده است.

این كارشناس صنعت فولاد با اشاره به ركود ساخت و ساز در بازار مسكن كشور نیز تصریح كرد: در حال حاضر تحرك قابل قبولی در بخش ساخت و ساز كشور به چشم نمی خورد، در این شرایط با وجود این كه طرح های فولادی راه اندازی شده بازار محصولات فولادی را رقابتی تر كرده و زنجیره تامین محصولات فولادی اكنون بهتر از گذشته عمل می كنند اما فعالان بازار فولاد همچنان چشم انتظارتحرك و رونق و رونق بخش ساخت و ساز هستند تا رونق بیشتری در بخش فولاد كشور ایجاد شود.

فولاد نیوز

ورق سیاه قیمت ورق سیاه گروه سنعتی امیرکبیر لیست قیمت ورق مصرف ورق ورق فولادی بازار مسکن

پرفروش ترین محصولات

دیدگاه کاربران
Real Time Analytics