پاسخگویی تلفنی از 9 صبح الی 18 عصر

021-55534328-31

افزایش قیمت ورق گالوانیزه هند

1396/09/15

قیمت ورق گالوانیزه هند برای محموله ، بسته به مقصد، ۱۵ تا ۲۵ دلار در هر تن  افزایش داشت و در طول هفته با قیمت ۷۵۰ تا ۷۶۰ دلار در هر تن فوب عرضه شد. منابع بازار فکر می کنند که قیمت ورق گالوانیزه ممکن است تا هفته آینده و به دنبال روند صعودی پیش بینی شده در بازار جهانی، ۲۰ تا ۲۵ دلار دیگر افزایش داشته باشد.

هند در هفته جاری ورق گالوانیزه را به قیمت  ۷۵۰ تا ۷۶۰ دلار در هر تن فوب ارائه داد که  ۱۰ دلار افزایش هفتگی داشته است. تولید کنندگان بزرگ ورق گالوانیزه در هند یعنی شرکت های فولاد بوشان و اسار ، توانستند حجم زیادی ورق گالوانیزه را به قیمت ۷۶۰ دلار در هر تن فوب به فروش برسانند. علاوه بر این،قرارداد یک محموله کوچک ورق به قیمتی در حدود ۷۵۰ تا ۷۶۰ دلار در هر تن فوب بسته شد، زیرا برخی از مشتریان آماده پذیرش چنین قیمتی برای پر کردن انبارهای خود، بودند.

قیمت ورق گالوانیزه به ویتنام در حدود  ۷۵۰ تا ۷۶۰ دلار در هر تن ارائه گردید، که به طور متوسط ​​تا ۲۰ دلار در هر تن در طول هفته افزایش قیمت داشته است. مشتریان عمدتاً اصرار داشتند که قیمت گالوانیزه را در حدود ۷۵۰ تا ۷۶۰ دلار در هر تن ارائه شود، در حالی که گفته می شود معاملات ورق گالوانیزه چین در این هفته در حدود قیمت ۷۵۰ تا ۷۶۰ دلار در هر تن در ویتنام انجام شده است. با این وجود، برخی از رزروهای ورق گالوانیزه مالزی در اوایل این هفته با قیمت ۷۶۰ دلار در هر تن فوب انجام شده اند.

شاخص های قیمت ورق گالوانیزه هند در خاورمیانه در حدود ۷۶۰ دلار در هر تن فوب  شنیده می شود، اما خریداران به دلیل تعطیلات در منطقه همراه با دلایل دیگر،در بازار فعال نبودند.

قیمت ورق گالوانیزه داخلی از ۵۰۰ الی ۱۰۰۰ روپیه در تن ( حدود ۸ تا ۱۶ دلار در هر تن ) طی یک دوره دو هفته افزایش داشت و به  ۳۴۰۰۰ تا ۳۵۰۰۰ روپیه در هر تن کارهای سابق ( حدود ۷۵۰ تا ۷۶۰ دلار درهر تن) رسید. یک منبع داخلی به متال اکسپرت اظهار داشت: ” کارخانه های آسیا در زمینه صادرات، بر روی افزایش قیمت ورق های چینی در سطح جهان متمرکز شده اند، از این رو، فروشندگان نیز قیمت های داخلی را افزایش می دهند.”

 

صادرکنندگان به فکر افزایش قیمت ورق   

صادرکنندگان ورق گالوانیزه کشورهای مستقل مشترک المنافع نمی خواهند شانس افزایش قیمت ها را با روند صعودی جهانی از دست بدهند. بعضی از منابع معتقدند که خریداران به محض پذیرش افزایش قیمت ورق گالوانیزه طی مدتی احتیاط می کنند، اما با افزایش شدت روندی صعودی ممکن است موجب تقاضای بهتر بازار شوند. علاوه بر این، تولید کنندگان از بازار داخلی حمایت می کنند، که این مورد همچنین باعث بهبود می شود.

برچسب قیمت ورق گالوانیزه برای کشورهای مستقل مشترک المنافع به مدت دو هفته ۲۰ دلار به ازای هر دلار افزایش داشت. به طور خاص، ورق گالوانیزه این هفته به ۷۶۰ دلار در هر تن فوب دریای سیاه افزایش قیمت داشت. با این حال، قیمت قرارداد بیشتر از ۷۶۰ دلار در هر تن فوب دریای سیاه نیست. خریداران لبنانی در اوایل این هفته ، سطح معینی از ورق گالوانیزه  اوکراین را خریداری کردند. با این حال، با توجه به کمبود جایگزین ارزان قیمت ، هم فروشندگان چین و هم ترکیه قیمت های بالاتر را تعیین می کنند،که مشتریان در خاورمیانه و آفریقا ممکن است با افزایش قیمت تعیین شده، قیمت ورق گالوانیزه را افزایش دهند. علاوه بر این، تنها چند فروشنده از کشورهای مستقل مشترک المنافع در بازار حضور دارند. یکی از تجار به متال اکسپرت گفت: “در حال حاضر رشد تقاضای فصلی برای ساخت و ساز فولاد در روسیه وجود دارد. من شک دارم که در کوتاه مدت ،صادرات قابل توجهی از روسیه وجود داشته باشد. “

 

مرکزآهن

ورق سیاه افزایش قیمت ورق ورق گالوانیزه قیمت ورق

پرفروش ترین محصولات

دیدگاه کاربران
Real Time Analytics