پاسخگویی تلفنی از 9 صبح الی 18 عصر

021-55534328-31

پیش بینی افزایش قیمت ورق سیاه

1396/09/16

پیش شرط های اولیه در برابر تصمیمات آفریقای جنوبی به خاطر قیمت ورق سیاه وارداتی

کمیسیون اداره تجارت بین الملل آفریقای جنوبی (ITAC) تصمیم اولیه خود را مبنی بر عدم  پیشنهاد وضع کردن  اقدامات موقت پس از تحقیقات حفاظتی در خصوص واردات ورق سیاه (CR) اعلام کرده است.گفته می شود که  کمیسیون اداره تجارت بین الملل درخواست نخواهد کرد که اداره خدمات درآمدی آفریقای جنوبی (SARS) “یک مبلغ موقت را اعمال کند”. پیش ازاین تصمیم ، کمیسیون اداره تجارت بین الملل در نظر می گیرد که “آیا شرایط بحرانی وجود دارد که در آن تأخیری در اعمال اقدامات موقت باعث ایجاد آسیبی شود که  بازسازی آن مشکل باشد.”

این مطلب در اطلاعیه منتشر شده در روزنامه دولتی آفریقای جنوبی در روز جمعه۴  نوامبر اعلام شد. بررسی کمیسیون اداره تجارت بین الملل در ماه ژوئیه پس از شکایت موسسه آهن و فولاد آفریقای جنوبی (SAISI)، آغاز شد. موسسه آهن و فولاد آفریقای جنوبی یک سازمان با نمایندگی غیر دولتی است که به منافع جمعی صنایع ورق سیاه در آفریقای جنوبی خدمت می کند. این شکایت به نمایندگی از آرکلور میتال آفریقای جنوبی ارسال شد که به عنوان تولید کننده عمده ورق سیاه کشور، به نوبه خود صنایع محلی را از طریق اتحادیه گمرکی جنوب آفریقا (SACU) ارائه می دهد.

یافته های مقدماتی کمیسیون اداره تجارت بین الملل مشخص کرد که “بین آسیب جدی صنعت اتحادیه گمرکی جنوب آفریقا و افزایش واردات، رابطه علت و معلولی وجود دارد”. پس از تصمیم کمیسیون اداره تجارت بین الملل برای عدم اعمال اقدامات موقت در واردات  ورق سیاه ، احزاب علاقه مند دو هفته پس از انتشار گزارش کمیسیون اداره تجارت بین الملل ، اظهار نظرات خود را در مورد تصمیم گیری اولیه کمیسیون ، گزارش کردند. گفته می شود که یک جلسه عمومی برای ۲۹ نوامبر برنامه ریزی شده است.

 

قیمت ورق سیاه بخش های اتحادیه اروپا افزایش می یابد

منابع روز چهارشنبه ۹ نوامبربه متال بولتن اظهار داشتند که تولیدکنندگان در سراسر اروپا، قیمت های داخلی خود را برای بخش های توخالی ورق ارائه شده به بازار افزایش داده اند.در ارزیابی قیمت بولتن متال برای بخش های مربع توخالی  کالای ساخته شده و تحویل داده شده در شمال اروپا به ۱۰ تا ۱۵ یورو افزایش یافته است (۱۱ تا ۱۷ دلار) به ۵۱۰ تا ۵۳۵ یورو (۵۶۳ تا ۵۹۱ دلار) در هر تن کالای تحویل داده شده است، که با مقادیر ۴۹۵ تا ۵۲۵ یورو (۵۴۵ تا ۵۸۰ دلار) در هر تن نسبت به یک هفته پیش می باشد.

در اروپای جنوبی ، قیمت ها با ۱۰ یورو افزایش به ۴۶۰ تا ۵۰۰ دلار (۵۰۸۵۵۲ دلار) به ازای هر تن تحویل  داده شده است. منابع می گویند که قیمت های پیشنهاد شده از کارخانه های بخش های توخالی در سراسر اروپا ، تحت تاثیر هزینه های بالاتر برای ورق سیاه قرار دارند،که مواد پایه برای تولیدات بخش ها می باشد. آرکلور میتال قیمت ورق سیاه اروپایی خود را در ۲۱ اکتبر افزایش داد و قیمت آن را تا ۲۰ دلار (۲۲ دلار) به ازای هر تن افزایش داد.

یک توزیع کننده اروپای شمالی گفت : ” قیمت ورق سیاه افزایش می یابد.همه تولید کنندگان بخش های توخالی تحت تأثیر قرار می گیرند و هیچ انتخابی ندارند.”  این توزیع کننده اضافه کرد که تامین کننده معین وی در ایتالیا قیمت پیشنهادات خود را با قیمت ۱۰ تا ۲۰ یورو (۱۱ تا ۲۲ دلار) در هفته جاری افزایش خواهد داد. مقررات ضد انحصاری در اروپا، حجم واردات ورق سیاه را کاهش می دهد، در حالی که تولید کنندگان داخلی مانند  آرکلور میتال  قیمت مواد را افزایش داده اند، زیرا هزینه های مواد اولیه افزایش یافته است.

پیش بینی افزایش قیمت ها

به رغم این افزایش قیمت، بازار بخش های توخالی همچنان بر افزایش قیمت های سنگین مواد تاثیر می گذارد. یک منبع تولید کننده در جنوب اروپا گفت که شرکت او می خواهد قیمت ها را تا دسامبر به ۴۰ دلار (۴۴ دلار) در هر تن افزایش دهد. او گفت: “احتمالا، رقبای من نمی فهمند که وضعیت امروز چقدر چشمگیر است و این روند چگونه خواهد بود.” وی افزود : “سیگنالی که من دریافت می کنم این است که رقبا با مواد پیشین با مشکل مواجه می شوند. برخی از مشتریان می گویند که چند تن از تامین کنندگان بیش از حد رزرو کرده اند. ” یک تاجر آمریکای شمالی اظهار داشت :” از هفته جاری، ما جدی در مورد افزایش قیمت ها بحث می کنیم. قبل از اینکه تصمیم گیری شود، این موضوع مطرح خواهد بود.

” وی از اعلامیه های افزایش قیمت اطاعت کرد و گفت که بسیاری از شرکت کنندگان در این زمینه به دلیل شایعات مشابه در سال های اخیر شک و تردید نداشتند که این موضوع  هرگز به واقعیت تبدیل نمی شود. اما این عقیده جهانی نبود. یکی دیگر از توزیع کنندگان اروپای شمالی گفت: “من فکر می کنم حمایت بیشتر برای افزایش قیمت ورق سیاه وجود داشته باشد.

 

مرکزآهن

ورق سیاه افزایش قیمت ورق بازارقیمت ورق ورق وارداتی ورق سیاه وارداتی

پرفروش ترین محصولات

دیدگاه کاربران
Real Time Analytics