پاسخگویی تلفنی از 9 صبح الی 18 عصر

021-55534328-31

کاهش قیمت ورق سیاه

1396/10/11

افزایش تولید ورق سیاه ایران و کاهش قیمت های داخلی

کاهش قیمت ورق سیاه داخلی و همچنین تقاضای ناکافی در بازار ایران، شرایط را برای تولید کنندگان فولاد در این کشور بسیار سخت کرده است. در حالی که برخی از آنها، که قبلا درهمکاری با مشتریان خارجی موفق بوده اند، تمرکز خود را همچنان بر صادرات گذاشته اند،و دیگران تصمیم گرفته اند که تولید خود را کاهش دهند.

به گفته انجمن صنایع تولیدی ایران (ISPA)، اکثر تولیدکنندگان فولاد ساز در ایران با کاهش ۲۰ درصدی تولید خود موافقت کرده اند. دلیل اصلی این است که در میان عرضه بیش از حد بازار و تقاضای ضعیف برای فولاد در کشور، قیمت ورق سیاه خیلی پایین می باشد. در حال حاضر، قیمت داخلی برای محصولات فولادی در ایران حداقل ۲۷۲۵ تومان به ازا ی هر کیلو بیشتر از قیمت ورق سیاه است.یکی از نمایندگان انجمن صنایع تولیدی ایران به خبرگزاری گفت “این یک شکاف واقعاً بی سابقه بین قیمت فولاد و قیمت ورق سیاه  می باشد. در بازار جهانی تفاوت اصلی بین این دو فراورده  ۳۰ تا ۵۰ تومان در هرکیلو است. “

اول از همه کاهش تولید، بر فعالیت نورد سازان، به ویژه کسانی که موجودی انبارهایشان خیلی بالا است، تاثیر می گذارد. مجتمع فولاد خراسان یکی از کارخانه های بزرگ فولاد می باشد که موافقت کرده تا تولید خود را کاهش دهد. این شرکت در حال برنامه ریزی است تا خود را به یک کارخانه تولید ورق سیاه تبدیل کند و هدف آن فروش حجم زیادی از فولاد نیمه تمام و همچنین داشتن صادرات به کشورهای دیگر می باشد.

افزایش مجدد قیمت ورق سیاه ترکیه

افزایش قیمت ورق سیاه  ترکیه ، هم در داخل و هم در خارج از کشور همچنان ادامه دارد. تولید کنندگان در نهایت شاهد بهبودهایی در بازار داخلی بوده اند، در حالی که فروش حجم قابل توجه محصولات فولاد در آسیای جنوب شرقی ، تا حدودی فشار وارده بر کارخانه ها را کاهش داده است.

در بازار داخلی  شرکت ایکداس ترکیه، پیشنهادات خود را از ۷ تا ۸ دلار برای هر تن (۴۰ لیره در هر تن) افزایش داده، وهم اکنون قیمت ورق سیاه  را به ۶۴۵  دلار در هر سی اف آر کارهای سابق تعیین کرده است. یکی از منابع تجاری اظهار داشت : “حدس می زنم قیمت ورق سیاه  پس از مواجه با تقاضای کافی ، تا سطح قبلی افزایش می یابد. هنوز فعالیت تا حدودی کم است، اما در حال حاضر بهبود یافته است “. لازم به ذکر است که از ابتدای هفته گذشته قیمت ورق سیاه  شرکت ایکداس  ۳۶ تا ۳۷ دلارافزایش یافته است.

شرکت کاردمیر ترکیه پس از بازاریابی برای تقریباً ۴۴,۰۰۰ تن ورق سیاه، در فروش داخلی قیمت ورق سیاه خود را  درهرتن کرهای سابق تعیین کرد ؛ که با توجه به ، قیمت ورق سیاه تقریباً معادل ۶۴۵ در هر کیلو کارهای سابق می باشد . فعالان بازار بر این باورند که این عرضه کننده به زودی سطوح جدید قیمت ورق سیاه خود را با افزایش قیمت، اعلام خواهد کرد.

بازار صادراتی ورق سیاه

در پیشنهادات عمومی، قیمت ورق سیاه در حدود ۶۴۵  دلار در هر تن عرضه شده است، که  ۷ تا ۸ دلار در هر تن نسبت به سطح قیمت ورق سیاه در پایان هفته گذشته، افزایش داشته است. قیمت هایی که به لیره ترکیه ارائه شده اند شامل  ۱۸٪ مالیات بر ارزش افزوده می باشند، ولی پیشنهاداتی که به دلار آمریکا می باشند از پرداخت مالیات مستثنی می باشند.

قیمت ورق سیاه صادراتی از چندین کارخانه ترکیه به ۶۴۵ دلار در هر تن رسید ، که از ۱۰ تا ۲۰ دلار در هر تن نسبت به قیمت ورق سیاه در پایان هفته گذشته افزایش داشته است. این شاخص قیمت ورق سیاه بالاترین میزان تا امروز محسوب می شود. گفته می شود که در هفته گذشته چندین محموله  ورق سیاه با قیمت  ۶۴۵ دلار در هر تن  به فروش رفته است؛ به طور ویژه این محموله به منطقه دریایی مالزی و سنگاپور ارسال شده است. یکی از منابع به متال اکسپرت اظهار داشت: “من فکر می کنم سطح قیمت قابل قبول برای ورق سیاه  حدود ۶۴۵ دلار در هر تن می باشد،با وجود اینکه  هنوز تقاضا هم وجود دارد.

 

 

مرکزآهن

ورق سیاه قیمت ورق سیاه کاهش قیمت ورق افزایش ظرفیت

پرفروش ترین محصولات

دیدگاه کاربران
Real Time Analytics