پاسخگویی تلفنی از 9 صبح الی 18 عصر

021-55534328-31

دلیل اینکه تقاضای واقعی در بازار مشاهده نمی شود؟

1396/11/21

 در طول هفته قبل نرخ روز آهن در بازار آهن آلات افزایش یافته است . این افزایش به خاطر افزایش بی قاعده قیمت ارز پیش آمده است، ولی با این شرایط بالا رفتن قیمت در بازار آهن و فولاد نسبت به سایر بازار ها با سرعت کمتری پیش می رود. با این حال که به گفته متخصصین با وجود بالا رفتن قیمت در بازار اهن آلات، ولی همچنان خرید برای مشتریان توجیه پذیر است و در بازار علاقه به خرید آهن دیده می شود، البته این خریدی نیست که نشان دهنده تقاضای تاثیر گذار که پیش‌زمینه پیشرفت در  بازار است.

از میانه های بهمن ماه به این طرف ، کارخانه ها نرخ های خویش را برای هرکیلو حدود 1500 ریال بالا می برند. با وجود اینکه شاهد بالا رفتن بهای دلار و بهای آهن هستیم ، همچنان  تقاضا در بازار موجود است. البته لازم است طرف مقابل را نیز تجزیه و تحلیل نمود چرا که در بازار آهن و فولاد فقط خرید و فروش انجام می پذیرد ولی تقاضای واقعی که توانایی اعمال یک شک اساسی به بازار را داشته باشد ، وجود ندارد مساله ای که سستی نبودن تقاضای حقیقی را در بازار بیشتر از قبل روشن می کند.

با دقت به این شرایط می توان به آسانی به عدم وجود رونق در بازار آهن و فولاد پی برد ، بطوریکه بالا رفتن قیمت به تنهایی در این بازار نشان دهنده رونق نمی باشد ولی با این حال متخصصین و فعالان در بازار امید دارند با تمام شدن فصل سرما قیمت مسکن بالا رفته و در بازار ارز هیجان و تب وتاب ایجاد شود و  سرمایه ها به بازار آهن بازگردند . این مساله ای  است که می تواند نوید دهنده رونق در این بازار باشد البته در مدت زمان بلند‌‌تر و همراه با«پیوستگی زمانی منقطع».

منبع : آهن پرایس

بازار آهن آلات بازار فولاد خرید اهن قیمت آهن بازار آهن قیمت مسکن گروه صنعتی امیر کبیر

پرفروش ترین محصولات

دیدگاه کاربران
Real Time Analytics