پاسخگویی تلفنی از 9 صبح الی 18 عصر

021-55534328-31

آشنایی کامل با سقف های عرشه فولادی

1396/11/23

سرعت بالای اجرا و حذف مصالح و متد های قدیمی که زمان بر و پرهزینه از عواملی می باشند که صنعتی سازی موجب آن می شود . سقف ساختمان قسمتی است که ساخت ساختمان را به طرز بسیار زیادی شتاب می دهد. چنانچه برای اجرای سقف از متد های مدرن بهره‌گیری شود ،طرح مورد نظر در مدت زمان کم تر و بسیار مورد قبول انجام می گیرد. یکی از متد های مدرن اجرای سازه سقف کامپوزیت عرشه فولادی(متال دك) است که در حال حاضر در جهان هواداران بسیار زیادی را به خود اختصاص داده است.

آشنایی با سقف عرشه فولادی (متال دك)

سقف عرشه فولادی(متال دك) با ورق های گالوانیزه ذوزنقه ای شکل آجدار و فاقد میلگرد و بدون استفاده از قالب بندی به اجرا در می آید . این سقف به نسبت سقف های همسان حدود30 تا 60 درصد وزن کمتری دارد همچنین سرعت انجام این سقف حدود12 برابر بیشتر از سقف های عادی مثل دال بتنی و تیرچه بلوک است.

ویژگی های سقف عرشه فولادی(متال دك)

در این سقف  بتن ریزی دارای سطح بسیار هموار ویکپارچه می باشد در ضمن بعد از آن لازم نیست کف سازی وپوکه ریزی انجام گیرد و به نازک کاری شتاب فوق العاده ای می دهد.

قالب بندی که یکی از دشواری‌های  اجرایی ساختمان است در این سیستم حذف شده و با اجرای سقف با شتاب زیادی انجام می گیرد همچنین این امکان را می دهد که پس از کامل شدن شبکه های تاسیساتی به شکل یکجا بتن ریزی تمام سقف وطبقات انجام گیرد.

ورقه ها بدون جوشکاری و تنها با استفاده از میخ های فولادی نصب می شوند.
بااین سیستم امکان دارد که نسبت به اجرای سقف و بتن ریزی در تمام  طبقات سازه های چند طبقه در یک زمان اقدام نمود.

مشخصات عمومی

  • فاقد قالب بندی
  • فاقد تیرهای فرعی
  • فاقد میلگردهای کششی
  •  با میخ های فولادی و بدون جوشکاری نصب می‌شود  
  • مهیا نمودن ایمنی کارگاه و نیاز به فضای کم برای دپو
  • ایجاد توانایی بتن ریزی تمام طبقات در یک زمان

وزن بار مرده این سقف با 5 سانتیمتر بتن رویه 190 کیلوگرم و با 7 سانتی متر بتن رویه 210 کیلوگرم بر مترمربع می باشد در نتیجه وزن آن از بار مرده سقف تیرچه و بلوک 150 کیلوگرم و از بار مرده سقف کمپوزیت 60 کیلوگرم کمتر و سبک تر است.کم کردن وزن ساختمان و سبکتر نمود اسکلت و فونداسیون سازه از مزایای سقفی با وزن کمتر می باشد.در سازه های اسکلت فلزی شاهد کاهش وزن فولاد تا 22 کیلوگرم برمترمربع هستیم.لرزش و ارتعاش در این سقف ها به مقدار در خور توجهی کمتر از سقف دال بتنی و یا موارد همسان است و لازم نیست که آن را ثبات نمود.
شتاب اجرا این سقف یازده برابر شتاب اجرای سقف دال بتونی و یا سقف تیرچه و بلوک است سقف عرشه فولادی در برابر آتش سوزی چندین برابر سایر انواع سقف ها مقاومت و استحکام دارد.
تایید شده توسط مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن ایران

   

مراحل اجرا

دپو و انتقال به طبقات :

بعد از  اینکه ورق های کامپوزیتی به کارگاه منتقل  شده ودر یک محوطه  کوچک دپو شدند، افراد کارگاه فقط با استفاده از  یک بالابر  و بدون نیاز به ماشین آلات آنها را به تراز های مختلف طبقات انتقال می دهند.

جا گذاری عرشه های فولادی :

عرشه ها شامل گیره های نر ومادگی می باشند که بسهولت به وسیله کارگران نیمه ماهر به هم متصل می گردند و بعد از این کار ، تردد در طبقات بسیار آسان شده و شتاب انجام کار به شکل قابل توجه ی بالا می رود.

نصب میلگرد و گل میخ :

گل میخ را برای متصل کردن محلی که عرشه های فولادی(متال دک) بر روی تیرها قرار می گیرند، بکار می برند و که این کار موجب کم شدن وزن تیرهای فولادی مصرف شده می گردد

بتن ریزی :

بعد از متصل نمودن میلگردها، نسبت به بتن ریزی اقدام می شود ،ضخامت کم دال و یکنواختی سطح صفحات باعث می شود که هوا به سرعت خارج شده و کار به آسانی انجام گیرد.

گروه صنعتی امیر کبیر عرشه فولادی ورق های گالوانیزه میلگرد سقف عرشه فولادی سقف های عرشه فولادی متال دک سقف کامپوزیت عرشه فولادی چیست

پرفروش ترین محصولات

دیدگاه کاربران
Real Time Analytics