پاسخگویی تلفنی از 9 صبح الی 18 عصر

021-55534328-31

کم شدن تکاپوی بازار تیرآهن در روزهای انتهای سال

1396/11/24

در این ایام بازار فولاد بخصوص در قسمت تیرآهن، ناظر بر پایدار بودن قیمت تیرآهن  در بیشتر کار خانه های تولید کننده و عرضه کننده این محصول هستیم.قیمت تیرآهن در بیشتر سایزها از چند روز گذشته هیچ گونه تغییری نداشته است .به عنوان نمونه ما می خواهیم به بررسی قیمت تیرآهن با سایز 14 در کارخانه های متفاوت بپردازیم، درک مسئله این گونه بسیار خوب است.
اکنون یعنی دوشنبه 23 بهمن ماه 96 قیمت تیرآهن با سایز 14 در کارخانه ذوب آهن با وزن 155 ، 2910 تومان بود که از تاریخ 17 بهمن ماه تا کنون تغییری نکرده است.قیمت تیرآهن 14 تولید شده کارخانه ناب تبریز با وزن 132 نزدیک به 2430 تومان بود و با این قیمت خرید و فروش شده است.و اعلام نشدن قیمت تیرآهن 14 تولیدی کارخانه اهواز و اشتهارد که فروش آنها بسته بود.
براساس اطلاعات داده شده توسط تعدادی از متخصصین در کل قیمت تیرآهن و اندازه مصرف آن در طول 7 ماه اول سال با تطبیق به زمان مشابه سال گذشته کم شده است و این علایم نشان از کم شدن سرمایه گذاری درقسمت ساختمان سازی و عمران می باشد.

شیب نزولی قیمت تیرآهن

با این شرایط کارخانه های فولاد سازی از تولید 14 میلیون تن خبر می دهند اما بودن تیرآهن که یکی از مهم ترین مقاطع است که در حال حاضر دچار سیر نزولی شده است.می توان گفت یکی از دلایل کم شدن قیمت تیرآهن را کمبود سرمایه گذاری در بخش عمران باشد اما از بعد دیگر نیز با کاهش قیمت تیرآهن باعث کاهش قیمت مسکن و  ساختمان سازی می شود.
اکنون تمرکز سازمان بورس بروی تیرآهن کارخانه ذوب آهن معطوف شده است و معملات زیادی  انجام می شود اما با توجه به این شرایط در تاریخ 23 بهمن ماه قیمت تیرآهن سایز 12 تا 16 ذوب آهن اصفهان پایدار بوده و تیر آهن سایز 18 هم 20 تومان بابت هر کیلو اضافه شده است.طبق اخبار های چند روز گذشته کارخانه ها تولید کننده انواع مقاطع فولادی تا پایان بهمن ماه تولید خود از جمله تیر آهن را افزایش می دهد.

بهتر شدن میزان درخواست ها در بازار مقاطع

اکنون بسیاری از تحلیل گران نظر به این دارند که در بازار تقاضای این محصول مناسب است و پیش بینی می کنند که امکان افزایش شاید کم در قیمت تیرآهن داشته باشیم .اما عده ای بر این نظر هستند که بازار این محصول و فولاد تکاپوی زیادی ندارد پس خرید و فروش انبوه انجام نمی شود پس باعث از بین رفتن تقاضا و ازبین رفتن بازار می شود، و قیمت تیرآهن افزایش نخواهد داشت و اگر افزایش پیدا کند مشتری زیادی نخواهد داشت.
به نقل از خبر گذاری های مطرح داخلی، صبق اسناد ارائه شده مقدار تولید شمش در طول 10 ماهه گذشته در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته 19 درصد افزایش پیدا کرده است و بر این اساس تولید مقاطع فولادی از جمله تیرآهن به میزان 14 میلیون 258 هزار و 227 تن تولید شده است.
طبق این نقل قول ها کارخانه های تولید کننده فولاد کشور که بزرگترین آنها فولاد مبارکه و ذوب آهن اصفهان هستند میزان تولید تیرآهن در مقایسه با 10 ماه گذشته رشد داشته است و این رشد باعث افزایش قیمت نیز می شود.
 

مرکز آهن

گروه صنعتی امیر کبیر بازار تیرآهن قیمت تیرآهن تیرآهن قیمت تیرآهن ١۴ کارخانه ذوب آهن تیرآهن ١۴ فولاد مبارکه ذوب آهن اصفهان شمش تولید شمش مقاطع فولادی

پرفروش ترین محصولات

دیدگاه کاربران
Real Time Analytics