پاسخگویی تلفنی از 9 صبح الی 18 عصر

021-55534328-31

وسعت دایره رقابت کارخانجات برای نرخ گذاری میلگرد کاهش یافته

1396/11/24

ارزیابی های به عمل آمده که با دقت به نمودار های نرخ انجام گرفته، نشان می دهد که نرخ میلگرد بناب همچنان روند ثابتی را دنبال می کند. متخصصین اعتقاد دارند که دلیل اینکه در نرخ میلگرد بناب تغییر ویژه ای احساس نمی شود  بالانس نسبی بازار ارز و نبود افت و خیز سایر عوامل موثر بر نرخ این محصول ،از جمله قیمت مواد اولیه، مقدارتقاضا و …. می باشد.

اکنون یعنی روز شنبه ٢١ بهمن ٩۶ نرخ میلگرد بناب شاخه آجدار A٣ سایز ٨ حدوداٌ ٢۴٣٠ تومان معامله می شود . نرخ میلگرد بناب ١٠ نیز برابر ٢۴١٠ تومان گزارش شده است که نسبت به سه چهار روز قبل ثابت بوده و تغییری نداشته است. لازم به ذکر است که، میلگرد بناب با سایز ١٢ تا ٣٢ نیز با قیمت برابر٢٣۶٠ تومان به بازار ارائه شده است.

در این راستا و با استناد به  گزارش های  ارائه شده از راندمان این کارخانه  مدیر عامل کارخانه میلگرد بناب ، بیان نمود که با توجه به این گزارش ‌ها و همینطور پیش‌بینی ‌هایی که کاوش گران اقتصادی در رابطه با نرخ میلگرد بناب ارائه نموده اند،لازم است که برنامه ‌های اصلاحی در حیطه کیفیت ونرخ میلگرد این کارخانه و به طور خاص در رابطه با حجم تولید آن، انجام گیرد.

کم شدن وسعت دایره رقابت در حوزه میلگرد

افزون برآن ، حضور بعضی از کارخانه های داخلی قوی مثل کارخانه فولاد مبارکه و ذوب آهن اصفهان و … بیش از پیش وسعت حلقه رقابت هم کمتر می گردد. شایان توجه است که این کارخانه ها در نظر دارند در سال آتی با توجه به سرمایه‌گذاری‌ هایی که درگذشته در بخش تولید میلگرد خود نموده اند طرح هایی که هم اکنون جزئیات آن روشن نیست، را اجرایی نمایند.

در کل مشاهده می شود که از نظر رشد تولید میلگرد بناب روندی با شیب آرام را طی می کند ، و پیش بینی  تحلیل گران حاکی از آن است که میزان تقاضا برای خرید میلگرد این کارخانه در سال آینده افزایش می یابد.افزون بر این، نسبت به سال ٩۵  در سال جاری شاهد رشد تقاضا برای خرید میلگرد بناب هستیم،البته پیش‌بینی ها نشان دهنده آن است که مقدار تقاضا در آینده، نسبت به سال های پیشین افزایش می یابد.
نرخ سنگ ‌آهن و در کل، مواد اولیه هم روند صعودی است به طوری که کارخانه میلگرد بناب و سایر کارخانه های تولید کننده میلگرد دررابطه با هزینه های خرید مواد اولیه با این شیب افزایشی روبرو خواهند شد و درسال ‌های آتی روند صعودی افزایش نرخ مواد اولیه ادامه دار خواهد بود.

قیمت میلگرد بناب و تاثیرپذیری از طرح افزایش تولید مواد اولیه 

سیاست های دولت و ارائه دهندگان مواد اولیه در این رابطه بسیار حائز اهمیت است که البته شواهد حاکی از آن است برای بالا بردن تولید مواد اولیه تا انتهای سال جاری برنامه خاصی تدارک دیده نشده است البته افزایش قیمت ها درسال آینده در برخی موارد اتفاق خواهد افتاد.
در وضعیتی که کشور در حوزه ساختمان و عمران،همچنان  دوره سکون را سپری می کند، نرخ میلگرد در بازار داخلی، روند صعودی و افزایشی نرخ ارز به طور قطع فاکتوری مهم می باشد که صادرات را توجیه پذیر ترازقبل می نماید و تمایل و اقدام تولید‌ کنندگان میلگرد در سال آینده برای صادرات و همینطورفروش محصولات به خارج از کشور دور از انتظار نیست و به احتمال بسیار صادرات طرفداران زیادی پیدا میکند.
درنتیجه  در سال آینده بایستی منتظر باشیم که فاکتورقیمت ارز نسبت به سال های گذشته تاثیر گذار تر بوده ودر افزایش و یا کاهش نرخ میلگرد صادراتی نقش کمک کننده ای را ایفا می کند.از طرف دیگربا توجه به اینکه در سال ۲۰۱٨ انتظارمی رود که مجادله و جنگ سوریه پایان یابد، و همینطور بخش‌های شمالی عراق به سمت آرامش  برود و منازعات یمن (تا انتهای سال ۲۰۱۸) تمام شود، می توان برای افزایش حجم صادرات میلگرد نقشه هایی طرح نمود.

منبع : مرکز آهن

گروه صنعتی امیر کبیر میلگرد قیمت میلگرد میلگرد بناب قیمت میلگرد بناب فولاد مبارکه ذوب آهن اصفهان خرید میلگرد تولید‌ کنندگان میلگرد جنگ سوریه کارخانه میلگرد بناب فروش محصولات

پرفروش ترین محصولات

دیدگاه کاربران
Real Time Analytics