پاسخگویی تلفنی از 9 صبح الی 18 عصر

021-55534328-31

بازار از افزایش قیمت ناودانی عاجز است

1396/11/24

اخبار رسیده حاکی از آن است که افت و خیز های قیمت ارز بر قیمت ناودانی در بازار داخلی موثر بوده و قیمت آن را افزایش داده است. البته باید توجه داست با وجود اینکه در روز های قبل نیز نجوای نوسان قیمت ارز به گوش می رسید قیمت ناودانی تغییر قابل ملاحضه ای نداشته است.

غیر از این اظهار نظر متخصصین  روشن می کند که در افت وخیزهای چند روز قبل نرخ ناودانی  بعضی از کارخانه جات تولیدی فاکتورهی دیگری دخالت داشته اند و بازار ارز در اینحا نقشی نداشته است. البته لازم به ذکر است که در ماههای گذشته بازار نبشی و ناودانی  شاهد تغییرات بسیاری بوده است که قیمت ارز نیز ذز این نوسانات بی تاثیر نبوده است.
به ‌ویژه این که اکثر کارشناسان بر این باورند که نوسانات نرخ ارز احتمالا ادامه دار خواهد بود و تولید کنندگان ناودانی در کشور، همچنان چشم به این تغییرات دوخته‌ اند اما خریداران همچنان منتظر پایان یافتن این تغییرات تدریجی هستند و امیدوارند که در مدت کمی که از سال ٩۶ باقی مانده است، تغییر آنچنانی در قیمت ناودانی اتفاق نیفتد.
علی الخصوص که اغلب متخصصین معتقدند که استمرار افت و خیزهای قیمت ارز محتمل می باشد  و در این بین تولید کنندگان ناودانی در کشور، به این نوسانات دلخوشند واز آن طرف خریداران چشم انتظارند نوسانات  تدریجی خاتمه یابند و خواهان آن هستند که در اندک مدت زمان باقی مانده از سال ٩۶،در قیمت ناودانی تغییر قابل توجهی را مشاهده نشود..

پیش بینی سکون نرخ ناودانی در هفته جاری 

اعثقاد اکثر فعالان بازار نبشی و ناودانی این می باشد که  در وضعیت کنونی توانمندی بالا بردن نرخ  ناودانی در بازار داخلی وجود ندارد وفقط میتوان پیش بینی نمود که قیمت ناودانی تغییر در نرخ ‌ها را تجربه نخواهد کرد. کسانی که در بازار فعالیت می کنند  می گویند که ثبات نرخ ها بعضی از تولید کنندگان ناودانی کشور را دچار ضرر و زیان مال نموده است.

کوچک نمودن واحد ها دغدغه ای حال حاضر اکثر شرکت ها می باشد.تعدیل نیرو یا تعطیلی موقتی بعضی از واحد های تولیدی رویدادی است که در هفته های گذشته در این صنف مشاهده شده است اعتقاد کارشناسان بر این است برای متوقف نمودن این روال بایستی قیمت مواد اولیه در بازار را کنترل و تعدیل کرد.
لازم به توضیح است که در طول یک هفته گذشته شاخص قیمت بازار مقاطع طویل فولادی از قبیل نرخ ناودانی در بعضی از کارخانه های تولید کنندگان این محصول ثابت بوده و با کمی کاهش همراه بوده است تحلیل گران معتقدند که فاکتور اساسی شرایط بازار که در بالا ذکر شد ،به رغم اینکه موتور محرک تولید ناودانی به خاطر استمرار روند افزایش نرخ قراضه آهن است.

آب و هوا و تاثیرات آن

تغییرات آب و هوا سرمای هوا  فاکتورهایی هستند که تقاضای خرید ناودانی را با کاهش مواجه نموده اند. البته در طول هفته های گذشته اعتراض خریداران موجب شد که دولت بازار ارز را کنترل نموده و مجبور به عقب نشینی کند متقارن با این اقدامبازار جهانی نیز نسبتا آرام گرفت تثبیت قیمت ناودانی در بازارهای داخلی حاصل این اقدامات موثر بود.
بعلاوه گزارش نرخ باکس حاکی از آن است که شاخص نرخ  قراضه آهن با قدرت و با شیب افزایشی آرام و آهسته ۲۰ روز قبل تا به حال، را طی نموده است . شایان توجه می باشد که در  گزارشات فوق الذکرنرخ قراضه نسبت به روز قبل در چند مبدا به طور متوسط حدود ۵+ تومان/کیلو افزایش را ثبت نموده است متخصصین با توجه به این افزایش قیمت ها بالا رفتن اندک نرخ ناودانی را محتمل می دانند.
هم اکنون تولیدکنندگان تحت فشارهزینه های جانبی تولید ناودانی می باشند به صورتی که فعالان راه گریزی در برابر این فشار ها ندارند البته شرایط کنونی که بر بازار ناودانی حکم فرماست را می توان به طور موقت تحمل نمود و شرایط بهتر می شود البته اگر حمایت وجود داشته باشد.

مرکز آهن

گروه صنعتی امیر کبیر قیمت ناودانی ناودانی نبشی نرخ ارز تولید کنندگان ناودانی قیمت ارز  قراضه آهن بازار ناودانی

پرفروش ترین محصولات

دیدگاه کاربران
Real Time Analytics