پاسخگویی تلفنی از 9 صبح الی 18 عصر

021-55534328-31

تعطیلات چین و آشفتگی بازار ورق فولادی

1396/11/25

در طول هفته کنونی شاهد افزایش تدریجی نرخ ورق فولادی مانند نرخ ورق سیاه در بازار داخلی و وارداتی کشور ترکیه بودیم. حال آنکه تقاضای به نسبت ثابتی برای خرید این محصول وجود داشته است.

قبول کردن پیشنهادات ماه آوریل توسط تولیدکنندگان داخلی ورق فولادی در بازار و بر این اساس در طول هفته آتی افزایش فعالیت خرید این محصول قابل پیش بینی می باشد چرا که هم اکنون در بازار داخلی ترکیه انبارها با کاهش موجودی مواجه هستند و انتظار برای اینکه کاهش مقدار عرضه باعث بالارفتن  نرخ این محصول همراه با بالارفتن میزان تقاضا شود امری دور از ذهن نیست .

ورق سیاه در بازار داخلی

 نرخ ورق سیاه تولیدی در بازار داخلی ترکیه به ازای هر تن به میزان ۶۴۵-۶۴۰ دلار توسط تولیدکنندگان این کشور به ثبت رسید و این نرخ اعلامی برای ماه آوریل می باشد. هم اکنون خریداران این محصول در مناقصه ها به ازای هر تن مقدار ۶۳۰ دلار را پیشنهاد نموده اند با توجه به اینکه نرخ های پیشنهاد شده از طرف خریداران بالا رفته شاهد کاهش میزان تقاضای خرید این محصول هستیم.

برآوردهای متال بولتن حاکی از آن است که نرخ ورق سیاه در بازار داخلی ترکیه به ازای هر تن به میزان ۶۴۰-۶۳۰ دلار بوده است که نسبت به نرخ ۶۳۵-۶۳۰ دلار به ازای هر تن پیشین افزایش را نشان می دهد. لازم به ذکر است که نرخ ورق سرد تولیدی تولیدکنندگان ورق فولادی به ازای هر تن به میزان ۷۲۰-۷۰۰ دلار توسط این تولیدکنندگان به ثبت رسیده است . گزارشات متال بولتن نشان می دهد که نرخ هفتگی ورق سرد در بازار داخلی ترکیه به ازای هر تن به میزان ۷۱۰-۷۰۰ دلار است که نسبت به قیمت ۷۱۰-۶۹۰ دلار به ازای هر تن قبلی افزایش را نشان می دهد.

ورق سیاه و بازار وارداتی آن

نرخ ورق سیاه اعلام شده توسط اوکراین به ترکیه به ازای هر تن به میزان ۶۰۰ دلار است. حال آنکه نرخ پیشنهادی خریداران ورق سیاه در مناقصات این محصول در ترکیه به ازای هر تن به میزان ۶۰۰-۵۹۰ دلار اعلام شده است. تخمین هفتگی متال بولتن حاکی از آن است که نرخ این محصول در بازار وارداتی ترکیه به ازای هر تن به میزان ۶۱۰-۶۰۰ دلار بوده که نسبت به نرخ ۶۰۰-۵۹۰ دلار به ازای هر تن قبلی افزایش را نشان می دهد .

بعلاوه نرخ پیشنهادی این کشور برای ورق سرد نیز به ازای هر تن به میزان ۶۶۰-۶۵۰ دلار به ثبت رسیده است . تخمین هفتگی نرخ ورق سرد وارداتی به ترکیه نیز به ازای هر تن به میزان ۶۶۰-۶۵۰ دلار است که نسبت به نرخ ۶۵۵-۶۵۰ دلار به ازای هر تن قبلی افزایش را نشان می دهد .

ورق رنگی چین و ثبات نرخ آن

بازار داخلی چین به طور متوسط روالی ثابت برای نرخ ورق رنگی در طول هفته پیش به ثبت رسانده است . این با وجودی بوده که  سطح فعالیت های تجاری با کاهش همراه بوده است. در بازار داخلی چین به طور متوسط نرخ ورق رنگی ۱۰۰۰ دلار ثبت شده است . به خاطر  نزدیکی به سال جدید چینی با کاهش تقاضا مواجه هستند و حال آنکه  موجودی انبار تجار نیز کاهش یافته است.

و بر طبق آن تجار خواهان افزایش موجودی انبارهایشان تا پیش از تعطیلات هستند. به همین خاطر نرخ ورق رنگی مقداری بالا رفته یا روالی ثابت را در پی می گیرد. هم اکنون بعضی تولیدکنندگان بخش خصوصی  تولیدات خویش را متوقف نموده اند حال آنکه از هفته اول هفته تعطیلات سایر تولیدکنندگان آغاز می گردد. احتمال دارد به طور متوسط نرخ ورق رنگی بازار داخلی چین در هفته پیش رو روالی ثابت را طی کند.

نرخ ورق گالوانیزه در بازار داخلی چین دارای روندی ثابت   

میانگین نرخ ورق گالوانیزه در بازار داخلی چین در طول هفته پیش دارای روندی ثابت بوده است حال آنکه سطح فعالیت های تجاری کاهش یافته است . 
نرخ ورق گالوانیزه به طور متوسط در بازار داخلی چین به ازای هر تن به مقدار ۸۰۰ دلار به ثبت رسیده است. نزدیکی به سال جدید چینی باعث شده که در طول هفته پیش بسیاری از تجار فعالیت نکند و این کار کاهش تقاضا را موجب شده است. تنها تعداد کمی از تجار موجودی انبارهای خود را افزایش داده اند امکان  دارد در هفته پیش رو نرخ ورق گالوانیزه بازار داخلی چین روندی ثابت را طی کند.

منبع :مرکز آهن

گروه صنعتی امیر کبیر ورق فولادی قیمت ورق سیاه ورق سیاه قیمت ورق سرد ورق سرد قیمت ورق رنگی ورق رنگی قیمت ورق گالوانیزه ورق گالوانیزه

پرفروش ترین محصولات

دیدگاه کاربران
Real Time Analytics