پاسخگویی تلفنی از 9 صبح الی 18 عصر

021-55534328-31

پیش بینی های درست در بازار ورق فولادی

1396/11/25

اکنون که نخستین روز کاری هفته می باشد و اعلام نشدن نرخ فولاد در بیشتر سایزها. متخصصین نیز تا کنون هیچ اظهار نظر خاصی در رابطه با این عدم اعلام نرخ ورق روغنی فولاد نکرده اند البته پیش بینی آنها این است که به طور موقت فروش این کارخانه ها بسته شده است . نرخ ورق روغنی فولاد با ضخامت ٧٠ و ابعاد ١٢۴ در حدود ٣١١٠ تومان گزارش شده است.

بعلاوه نرخ ورق روغنی فولاد با ضخامت ٧٠ و ابعاد ١٢۵.۵ نیز همین مبلغ بوده که از تاریخ ١۴ بهمن تا بحال تغییری نداشته است. در این میان در نرخ ورق روغنی هفت الماس نیز در بیشتر سایز ها تغییری مشاهده نشده است. هم اکنون نرخ ورق روغنی هفت الماس با ضخامت ٠.۴ و ابعاد یک متر معادل ٣١٧٠ اعلام شده است.
همچنین، نرخ ورق روغنی هفت الماس با ضخامت ٠.۵ نیز به مبلغ ٣١٨٠ تومان به خریداران عرضه شده است. بر اساس ارزیابی صورت گرفته نرخ ورق روغنی هفت الماس با ضخامت ٠.٧ نیز نسبت به ماه گذشته ثابت بوده و مبلغ ٣١۴٠ تومان می باشد.

همین طور لازم به ذکر است که، تحلیل های انجام گرفته نشان می دهد که امروز در تاریخ شنبه ٢١ بهمن ماه ٩۶ در رابطه با  نرخ ورق روغنی، در معاملات انجام گرفته در اولین روز کاری هفته که بین التعطیلی محسوب می شود، نرخ تمام معاملات نسبت به چند روز قبل تغییر نداشته و ثابت بوده است. نرخ ورق روغنی بعد از بارش برف در ابتدای ماه جاری، کم شدن نرخ جهانی و همینطور سایر فاکتور های موثر ، وضعیت مناسبی نداشته است و تحلیل گران کاهش نرخ ورق روغنی تعداد زیادی از گروه های تولیدی بزرگ در بازار داخلی مشاهده نمودند.

بازار ورق فولادی و ادامه روند کاهش تقاضا 

با این همه متخصصین معتقدند که بایستی بازار را محق دانست چرا که با وضعیت شرح شده و کم شدن تقاضا در طول دو هفته قبل نباید انتظاری جز این داشت ولی هم اکنون بر اساس اعتقاد بیشتر معامله گران نرخ ورق روغنی در طول روز های قبل افت و خیز های منفی در خود توجهی نداشته است و به وسیله بیشتر تولید کنند گان با قیمت ثابتی ثبت می شود.
همچنین، اخبار رسیده حاکی از ان است که،در گروه مواد اولیه، کاهش جدی نرخ ها در بازار های جهانی به ایجاد نگرانی ها در رابطه با ادامه یافتن این شرایط دامن زده و فعالان در این حیطه برای ارائه آن تحت فشار باشند. همچنین  افزایش فشار عرضه مواد اولیه برای تامین نیاز کارخانه ها برای تولید ورق به صورت غیرمترقبه که این شرایط موجب شده که نرخ ورق روغنی  شاهد جرقه ای باشد و موقتا به طور نسبی بالا برود.

شایان ذکر است این شرایط دلیل دیگر نیز داشته است که عبارت است از کاهش نرخ دلار توسط دولت تا باعث شود پس از مدت ها تمام فاکتورهای موثر بر سود کارخانه های عرضه کننده مواد اولیه به ضرر آن ها تمام شود.

کما اینکه با دقت در نمودار های مربوط به افت و خیز نرخ ها،روشن شد که امروز در گروه خودروسازی و قطعه سازی یک سری معاملات نوسانی و هم سنگ در بعضی از کارخانه های خودروسازی انجام می گیرد و بعلاوه تحلیل گران نیز بالا رفتن نسبی تقاضا در نمادهای گروه قطعه سازی را مشاهده کردند. 

درمان درد بازار ورق فولادی با سرمایه‌گذاری 

باید توجه داشت که هیچگاه نمی توان از تاثیر گذاری کلی این قبیل صنایع بر نرخ ورق در بازار های داخلی غافل شد. حال آن که هم اکنون انتظار آن نیست که نوسانات کم قیمت خودرو بر نرخ ورق اثر آنچنانی بگذارد زیرا مشکلات جانبی و سایر فاکتورهای موثر بسیار هستند.

امروز گردهمایی به منظور گفت و گوو تبادل نظر در رابطه با سرمایه گذاری برای بهتر شدن کیفیت ورق های روغنی و همینطور ساماندهی شرایط بعضی از کارخانه ها، برگزار شد. همچنین، تصمیماتی در این مورد اتخاذ شد، که بر اساس آن قرار شد که همانند کارخانه های بزرگ ورق سازی، در کارخانه های کوچک نیز سرمایه گذاری شود.

با این همه پیش بینی این که در آینده نیز تا زمانی که کارخانه های ورق سازی این روند اصلاحی و پر افت و خیز را طی کنند ، مشتریان مایل نیستند که به خریدهای خود را افزایش دهند. البته بایستی ذکر نمود که وضعیت فوق فرصتی مطلوب برای کارخانه های تولید کننده ورق است.

منبع :مرکز آهن

گروه صنعتی امیر کبیر ورق فولادی قیمت ورق ورق قیمت ورق روغنی ورق روغنی ورق روغنی هفت الماس بازار ورق فولادی کارخانه ورق سازی

پرفروش ترین محصولات

دیدگاه کاربران
Real Time Analytics