پاسخگویی تلفنی از 9 صبح الی 18 عصر

021-55534328-31

توضیحات در مورد افزایش یا رکود بازار میلگرد

1396/11/25

با توجه به این که در روز قبل نرخ میلگرد بناب توسط کارخانه اعلام نگردید  اما شاهد بودیم که امروز در تاریخ دوشنبه ٢٣ بهمن نرخ میلگرد بناب در کلیه سایز ها اعلام شده و فروش انجام می گیرد. بر طبق همین قیمت میلگرد بناب با سایز ٨ شاخه آجدار A٣ امروز معادل ٢۴۵٠ تومان اعلام شد که نسبت به دیروز افزایشی معادل ٢٠ تومان را نشان می دهد.

در نتیجه روشن است که کارخانه بناب صلاح دیده کهدر روزهای قبل فروش میلگرد را ببندد و برای ممانعت از ضرر و زیان نره میلگرد بناب را اعلام نکرده اند. علاوه بر این امروز نرخ میلگرد بناب با سایز های ١٢ تا ٣٢ در حدود ٢٣٨٠ تومان ثبت شده است. قصد داریم که افزون بر بررسی نرخ میلگرد بناب نرخ میلگرد روهینا را نیز بررسی کنیم و ببینیم که آیا سایر کارخانه ها نیز باوضعیت فعلی و بالا رفتن نرخ مواجه هستند یا نه.

نرخ میانگین پیشنهادی کارخانجات برای میلگرد 

دقت به نمودار های نرخ ها، ما را متوجه آن می کند که هم اکنون در بعضی از سایزها میلگرد روهینا نرخی اعلام نمی کندو در دیگر سایز ها نیز با قیمت ثابت به بازار ارائه می گردد. نرخ میلگرد روهینا با سایز ٨ در حدود ٢۴٧۵ تومان گزارش شده که نسبت به روز ١٩ بهمن تغییری نداشته است. نرخ میلگرد روهینا با سایز های ١۶ تا ٢۵ نیز امروز به مبلغ ٢٣۶۵ تومان به خریداران عرضه شد‌.
پیرو این بحث بایستی گفت که شرایط تولید و فروش میلگرد «روهینا» در وضعیت فعلی متوسط می باشد چرا که کاهش و افزایشی از ان گزارش نشده است.
نظر یکی از متخصصین حاکی از ان است که: حمایت های مالی دولت از مجتمع فولاد روهیناو همینطور بهره گیری از سرمایه گذاری صد در صد بخش خصوصی در جهت اهداف اقتصاد مقاومتی خویش  و با استفاده از  بهترین و مدرن ترین تکنولوژی ها شروع به کار کرد و در حال حاضر نیز خط نورد ریبار بر حسب ۴۵٠٠٠٠ تن انواع میلگرد آجدار A4-A3 با سایز های ٨ تا ۴٠ تولید می کند.

بورس کالا و تاثیر آن بر روشن نمودن نرخ میلگرد

یکی از کارشناسان و کارآزموده های  حوزه صنعت فولاد نقش تاثیر گذار بورس کالا در روشن شدن نرخ میلگرد، میزان دادوستدها و همینطور سلطه عرضه و تقاضا در بازار فولاد را قابل توجه دانست.
همچنین، او در رابطه با عملکرد بورس کالا در کیفیت تعیین نرخ میلگرد و دیگر محصولات فولادی نیز بیان نمود که: من معتقدم که نمی توان از نقش موثر بورس کالا در شفاف سازی قیمت میلگرد و دیگر مقاطع فولادی به سادگی گذشت چرا که بازار میلگرد بر حسب مکانیسم عرضه و تقاضا معین شده و به طور کلی بورس کالای ایران توانایی آن را دارد که شفافیت قیمت میلگرد در بازار داخلی را دو چندان کند اما به شرط آن که به نظر تولید کنندگان هم توجه شود.

در ادامه این چنین اظهار کرد که : کارخانجات ذوب، ریخته گری و نورد پیوسته خط میدا برمبنای سالیانه ۴۸۰ هزار تن ذوب و ریخته گری و همچنین ۴۵۰ هزار تن محصولات نوردی در حال تکمیل و نصب و راه اندازی است ، به طوری که بر اساس برنامه پیش بینی شده در ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ به بهره برداری و تولید خواهد رسید.

همچنین، مدیر عامل مجتمع فولاد روهینا جنوب در انتهای جلسه ای  که چند وقت گذشته در آن به سخنرانی پرداخته بود بیان کرد: برخی می پرسند که آیا برنامه ی خاصی برای عرضه میلگرد بیش تر به بازار داخلی در دست دارید یا نه؟ و من باید تصریح کنم که بله این برنامه در دست بررسی است. اما با توجه به شرایط فعلی بازار افزایش میلگرد تولیدی خود را حداقل تا یکی دو روز آینده پیش بینی نمی کنیم.

منبع :مرکز آهن

گروه صنعتی امیر کبیر قیمت میلگرد نرخ میلگرد میلگرد فروش میلگرد قیمت میلگرد بناب میلگرد بناب کارخانه بناب قیمت میلگرد روهینا میلگرد روهینا بورس کالا محصولات فولادی محصولات نوردی

پرفروش ترین محصولات

دیدگاه کاربران
Real Time Analytics