پاسخگویی تلفنی از 9 صبح الی 18 عصر

021-55534328-31

آینده پیش روی بازار آهن آلات در سه ماه پیش رو سال 2018

1396/11/26

به نقل از پلنر با بهتر شدن تولید ناخالص ملی اقتصادهای کلیدی، افق روشنی را با توجه به تقاضا برای آهن آلات در سال 2018 پیش بینی می کند. ثابت بودن در خواست های آهن آلات در اروپا و آمریکا با توجه به این که اقتصادهای دیگر نیز به خوبی عمل می کنند. در حالی که با توجه به درخواست های خوبه که در ماه های جاری انجام شده است اما توضیع زیاد آهن آلات از چین کم نشده است.با توجه با اینکه چین در حال برگزاری سال نو چینی و در تعطیلات هستند و بهتر شدن تقاضای آهن آلات داخلی است. اگر دوست داشته باشید نگاهی به آینده آهن آلات در اقتصاد های بزرگ می ندازیم.

متعادل شدن در خواست های عرضه وتقاضا برای محصولات طویل؛ قسمت عرضه با احتیاط فعالیت کند

با توجه به اینکه عرضه و تقاضا در بازار جهانی آهن آلات طویل عالی به نظر می رسد و قسمت عرضه در حال پیشرفت است.به همین دلیل احتمال اینکه در کوتاه مدت مشکلاتی برای عرضه به وجود بیاید.مشکلی که احتمال به وجود آید از متعادل نبودن تقاضا و عرضه است پس باید به حد تعادل برسند.تولید کنندگان چینی تجربه کافی این مشکل را دارند که اضافه کردن ظرفیت خوب نیست تا زمانی که تقاضای کافی وجود داشته باشد، اگر این طور نباشد عرضه بیشتر شود در حال که تقاضا نباشد باعث ضرر و زیان می شود.

عدم اطمینان در انتظار بازار آهن آلات ایالات متحده

در خواست آهن آلات در ایالات متحده در چند ماه گذشته با بیشتر شدن ظرفیت در ماه های آینده به ثبات رسیده است.در حالی که عرضه به دلیل تصمیم گیری در بخش 232 کم شده است.بخش 232 به بررسی واردات آهن آلات و آلومینیم مربوط می باشد.و در ماه آوریل شروع به کار کرده است.هدف این بخش این است که آیا  واردات مشکلی برای امنیت ملی به وجود می آورد یا نه. با توجه به تصمیمات تکمیلی احتمال دارد خریداران دیگر وارداتی انجام ندهند و بازار را به دست تولید کنندگان داخلی آهن آلات بدهند و قیمت رابیشتر کنند البته وضعیت بازار باتوجه به تصمیم بخش 232 تغییر خواهد کرد.
در اتحادیه اروپا قیمت آهن آلات با کاهش روبرو شده است
قیمت میلگرد در اتحادیه اروپا با توجه به ضعیف شدن قیمت آهن آلات ترکیه که می توان گفت یکی از مهمترین صادر کننده فولاد به اروپا می باشد، و قدرت گرفتن یورو در مقابله با دلار که باعث می شود قیمت میلگرد کمتر شود.به همین دلیل آینده روشنی را برای آهن آلات در اروپا را برای  کوتاه مدت و میان مدت قائل هستند، و این انگیزه می شود تا تولید کنندگان داخلی و هم برای صادرات به فعالیت بیشتری دست بزنند.

تقاضا در کشور های بزرگ آمریکای لاتین منطقی است

در خواست در کشور های آمریکای لاتین چیز عادی هست، و همیشه با احساسات خوب در مقابل با پیش بینی خوب سال 2018 همراه است.کم شدن قیمت ها احتمال دارد تا در مدت زمان کوتاهی قابل رویئت باشد اما اثر گذار نیست.و احتمال اینکه پس از تعطیلات سال نو چینی قیمت افزایش پیدا کند زیاد است.در خواست ضایعات آهن در اتحادیه اروپا و ایالات متحده در روند خوبی است در صورتی که قیمت ها در حال افزایش هستند.
تغییرات زیادی برای قیمت قراضه در ماه ژانویه 2018 با توجه به اینکه در خواست پایداری داشت انجام شد. در خواست های خوب در قسمت آهن آلات برای ماه های پیش رو در بازار های اتحادیه اروپا و ایالات متحده در معرض هجوم واردات ضعیف، در خواست ضایغات را در سطوح خوبی حفظ می کند. ضعیف شدن دلار و با بیشتر شدن تعادل تجارت جهانی این امکان وجود دارد که قیمت قراضه را در حد بالای با مقایسه با سال های گذشته نگه دارد.

افق روشن برای سه ماهه ی اول سال 2018 

بازار اقتصاد های بزرگ به نظر می رسد به تعادل رسیده اند و این احتمال وجود دارد تا ماه مارس 2018 به همین صورت باشد.در حالی که در خواست آهن آلات در وضعیت خوبی برخوردار هست ممکن است که قیمت ها افزایش یا کاهش داشته باشند.پس به همین دلیل است که آینده روشنی را برای سه ماهه اول سال 2018 که در ماه مارس به پایان می رسد رضایت بخش است.

الکترود گرافیتی تولید ترکیه با افزایش قیمت روبرو شده است

به نقل از خبر گذاری های ترکیه که یکی از مهمترین تولیید کننده گان آهن آلات به صورت قوس الکتریکی است.با توجه به شرایط خوب بازار قراضه و فولاد در سال 2017 در خواست الکترود در ترکیه بیشتر شد.با توجه به دلیل کمتر شدن الکترود گرافیتی در بازار تولید کنندهای ترکیه ای با بیشتر شدن هزینه تولید روبرو شدند.
70 درصد از تولیدات فولاد ترکیه به صورت قوس الکتریکی انجام می شود.سال 2017 ترکیه به دلیل پویایی بازار آهن آلات در واردات الکترود یک رکورد به ثبت رساند.
براساس اطلاعات انتشار یافته، واردات الکترود گرافیتی در ترکیه با افزایش 25 درصدی مواجه شد که در سال تولیدش به 46000 تن رسید.هیچ جایگزینی برای الکترود گرافیتی در بازار موجو نمی باشد و به ازای هر 1 تن تولید آهن آلات 1.5 کیلو گرم الکترود نیاز است.
سال 2017 چین صادرات الکترود را به ترکیه 46 درصدی افزایش داد.و هند در وضعیت قیمتی با کنش بهتری روبرو است به همین دلیل تولید خود را 93 درصد در صادرات الکترود به ترکیه بیشتر کرده است.
به نقل از متال اکسپرت کم شدن الکترود در بازار دلیل اصلی افزایش قیمت آن شده است و تولید میلگرد 40 دلار بر تن افزایش یافت است. باید گفت که در ژانويه سال ۲۰۱۸ چيني ها الكترود را در بازه ای ۲۵,۰۰۰ تا ۳۱,۰۰۰ دلار بر تن پيشنهاد مي دادند.

منبع :مرکز آهن

گروه صنعتی امیر کبیر بازار آهن آلات آهن آلات آهن قراضه چشم انداز آهن آلات بازار جهاني آهن آلات آلومینیوم قیمت میلگرد اتحادیه اروپا قیمت آهن آلات قيمت الكترود گرافيتي الكترود گرافيتي الكترود

پرفروش ترین محصولات

دیدگاه کاربران
Real Time Analytics