پاسخگویی تلفنی از 9 صبح الی 18 عصر

021-55534328-31

موافقت ترامپ با بازبینی محموله های وارداتی آهن آلات

1396/11/27

این هفته قرار است رئیس جمهور آمریکا با عده ای از قانون گذاران جلسه در خصوص موضوع بازبینی نتایج واردات محموله آهن آلات به آیالات متحده که به بند 232 امنیت ملی کشور وابسته است داشته باشند.
احتمال دارد که بعد از این جلسه اشکالاتی که این بند دارد از بین برود چون یک راه حل مناسب برای فعالان بازار آهن آلات و همچنین مقامات وجود ندارد و همه رو سر در گم کرده است. رئیس کمیسسون فولاد کنگره در اوایل ماه فوریه طی نامه ای که به ترامپ فرستاد از وی در خواست کرد که آینده روشنی برای بند 232 را ترسیم نماید.سخنگوی کاخ سفید در گفتگویی در مورد این قانون گفت که این از اقدامات رئیس جمهور آمریکا برای رشد اقتصادی و تجارت سالم و همچنین حمایت از کارگران آمریکایی بود.
در 20ام ماه آوریل 2017 بازبینی در مورد محصولات وارداتی به آمریکا با موافقت ترامپ مواجه شد و با موضوع تهدید علیه امنیت ملی آمریکا شروع شد و در وسط های ژانویه نتایج بررسی ها توسط ویلبر راس وزیر بازرگانی آمریکا به ترامپ تحویل داد.و به اعلام وزیر بازرگانی این قانون توسط رئیس جمهور تا 11 آوریل 2018 باید بر اساس نتایج بررسی ها درباره این روند تصمیم گیری نماید.

تولید کنندگان آهن آلات ترک اشتهای زیادی برای محموله قراضه دارند

با توجه به خرید های زیادی که محموله قراضه به وسیله تولید کنندگان آهن آلات ترک که با بیشتر شدن قیمت این نهاد تولید طی هفته گذشته منجر شد، درخواست همچنان در بازار آهن آلات آمریکا مشاهد می شود.
قیمت آهن قراضه که در اوایل هفته در بین 340 دلار به ازای هر تن سی اف آر پیشنهاد می شود، در اواخر هفته به مرز 350 دلار به ازای هر تن سی اف آر رسید و چند محموله از اروپا و امریکا در این بین خرید و فروش شد.
در خواست های در حال حاضر اهن قراضه بالتیک در بین 355 دلار هر تن سی اف آر پیشنهاد می شوند، به همین دلیل است که ترک ها از اروپا و آمریکا خرید می کنند.علاوه بر این خرید میلگرد در بازار داخلی ترکیه که خیلی وقت هست انتظار دارند که قیمت ها پایین بیایند با توجه به این فروش متوقف شده بود اکنون از سر گرفته شده است. با افزایش در خواست ها در بازار داخلی آهن آلات و نبودن چینی ها با توجه به شروع سال جدید ، صحنه رو برای بازار تولید کنندگان آهن آلات ترکیه فراهم کرده است و آنها را مجبور به خرید دوباره ای قراضه کرده است.
به نقل از منابع خبری پلنر در خواست های فعلی عرضه کنندگان قراضه از هفته های قبل بیشتر شده است و قراضه امریکایی به محدوده 355 دلار به ازای هر تن سی اف آر و قراضه بالتیک به محدوده 360 دلار به ازای هر تن سی اف آر رسیده است، در حالی که قراضه انگلستان و اروپا در سطح 345 تا 347 دلار به ازای هر تن سی اف ار پیشنهاد می شوند. تولیدکنندگان ترک در خواست های خرید را کمتر از حد پیشنهادات اکنون می باشد، انتظار می رود که خریداران ترک به انجام معاملات خود طی هفته آینده ادامه دهند.

بیشتر شدن قیمت بیلت سی آی اس در خرید و فروش جدید 

تولیدکنندگان  بیلت بازار آهن آلات سی آی اس پیشنهادات تازه بیلت خود را در معاملات تازه بیشتر می کند. این بیشتر شدن قیمت را مدیون افزایش قیمت قراضه در بازار وارداتی ترکیه هست.
قیمت بیلت صادراتی این منطقه به 505 تا 510 دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه برای تحویل آوریل رشد داشته است که متناسب با دور گذشته بین 5 تا 10 دلار رشد داشته است. در این میان، بهای عملیاتی فعلی 505 دلار به ازای هر تن فوب گزارش داده شده است. عرضه کنندگان بازار آهن آلات سی آی اس چند محموله بیلت را در همین محدوده به شمال آفریقا صادر نموده اند، در حالی که تقاضا در بازار آهن آلات شرق آسیا به دلیل تعطیلات در چین چندان بالا نبوده و بازار با آرامش روبروست.
 

منبع :مرکز آهن

گروه صنعتی امیر کبیر محصولات آهن آلات رئیس جمهور آمریکا بازار آهن آلات ترامپ سخنگوی کاخ سفید سی اف آر اهن قراضه بالتیک اهن قراضه بیلت سی آی اس

پرفروش ترین محصولات

دیدگاه کاربران
Real Time Analytics