پاسخگویی تلفنی از 9 صبح الی 18 عصر

021-55534328-31

موارد موثر بر رشد بازار سنگ آهن

1396/11/28

به گزارش گروه صنعتی امیر کبیر-با شروع شدن سال جدید میلادی، عواملی که فرایند رو به رشد بازار سنگ آهن قابل رویت بود بطوریکه این فرایند تا آخری سال قبل آغاز شد و بهای سنگ آهن به 70 دلار هم رسید.
با نگاهی کلی به فرایند میان مدت سنگ آهن به این موضوع دست پیدا می کنیم که در یک مدت متوجه کاهش قیمت در بازار بودیم به طوری که در 4 سال یعنی از اردیبهشت 93، قیمت  سنگ اهن از 140 دلار به 30 تا 40 دلار نزول کرده است.پس از این مدت هیچ گونه اتفاق قابل مشاهده نبوده به غیر از لرزش های ریزی که زیاد به وجود نمی آمد.در نتیجه متوجه افت و خیز زیادی در بازار نبودیم و بهای سنگ آهن در موقعیت مشخصی قرار داشت که این کار مشخص کننده متعادل بودن قیمت در بازار سنگ اهن بود.

بعد از پایین آمدن ناگهانی بهای سنگ آهن از اردیبهشت 93، تعدادی از کمپانی ها کوچک و متوسط از دور رقابت خارج شدند و فقط شرکت های بزرگ و قدرتمند می توانستند قسمت زیادی از بازار را در اختیارشان قرار داشت و اونها نیاز بازار را تامین می کردند.در واقع این کمپانی های قدرتمند نبض بازار را در دست گرفته بودند و در نبودن آلترناتیوهای دیگر، سرنوشت قیمتی را در دست می گرفتند.
از سوی دیگر مسائل مهم اقتصادی در چین را نباید از یاد ببریم. به این دلیل که در این مدتی که وجود داشته نرخ رشد اقتصادی چین از موقعیت همیشگی خود بر خوردار نیست و به سوی پایین بودن قیمت ها پیش رفته است و نزدیک به 6 درصدی کاهش قیمت داشته است.بعد از بررسی وضعیت چین، سراغ کشور هند می رویم و وضعیت ان مورد بررسی قرار می دهیم.نبودن این کشور در بازار بعد از ان کاهش قیمت در سال 2014 به وقوع پیوست و پس از یک و نیم سال نبودن در بازار جهانی دوباره با قدرت بیشتر به بازار برگشته است که می توان گفت یکی از عوامل تاثیر گذار بر بازار جهانی سنگ آهن محسوب می شود.
 

منبع :آهن پرایس

گروه صنعتی امیر کبیر بازار سنگ آهن سنگ آهن قیمت سنگ آهن بازار اهن بازار جهانی سنگ آهن رشد اقتصادی چین

پرفروش ترین محصولات

دیدگاه کاربران
Real Time Analytics