پاسخگویی تلفنی از 9 صبح الی 18 عصر

021-55534328-31

تصمیمات جدید در خصوص بهبود کارخانجات تولید ورق

1396/11/29

تحلیل گران بخش محصولات فولادی تخت معتقدند که در طول چند روز قبل ورق سیاه افزایش نرخ را نشان می دهد . ارزیابی هایی که در رابطه با نرخ ورق سیاه در کارخانه های متفاوت داخلی صورت گرفت بر این ادعا مهر تایید می زند. بررسی هایی که امروز در تاریخ چهارشنبه ٢۵ بهمن ٩۶ در رابطه با نرخ ورق سیاه کارخانه هایی مثل فولاد سبا، فولاد مبارکه و … انجام پذیرفت که بر اساس آن، نمودار های نوسانات، نرخ ورق سیاه این کارخانه ها را افزایشی به ثبت می رساند .
این داده ها نشان می دهد که ، قیمت ورق سیاه اصفهان با ضخامت ٨ و ابعاد ١/۵ نسبت به تاریخ ١٧ بهمن ماه حدودا ٩٠ تومان بالا رفته است و نزدیک به ٢٧٠٠ تومان به ثبت رسیده است. نرخ ورق سیاه اصفهان با ضخامت ١٠ نیز با همین مبلغ معامله شده است. همچنین، ورق سیاه اصفهان با ضخامت ١٠ با نرخ نزدیک ٢٧٣٠ تومان به مشتریان ارائه شده است که نسبت به چند روز قبل در حدود ١۵ تومان بالاتر رفته است.

ارزیابی نرخ ورق سیاه فولاد مبارکه

بر اساس ارزیابی نرخ ورق سیاه فولاد مبارکه پی بردیم که برای بعضی از سایز ها نسبت به روز های قبل افزایش قیمتی ثبت نشده و حتی برخی اوقات کاهش نسبی را نشان داده است.

بر طبق این بررسی ها اکنون نرخ ورق سیاه فولاد مبارکه با ضخامت ٣ و ابعاد یک متر معادل ٢٨١٠ تومان می باشد که از تاریخ ١٨ بهمن تا به حال ثابت بوده و تغییری نداشته است. با این حال، نرخ ورق سیاه فولاد مبارکه با ضخامت ٣ و ابعاد ١.۵ نزدیک ٢٨٧٠ تومان به بازار عرضه شده است کاهش ۵ تومانی را نشان می دهد.

همچنین ، حتی در نرخ ورق سیاه فولاد مبارکه با ضخامت ٨ با روال افزایش نرخ مواجهیم به صورتیکه این محصول امروز در بازار داخلی با نره ٢۶۵٠ تومان در دسترس خریداران قرار گرفت و حدود ۶٠ تومان افزایش نرخ داشته است.

حمایت از گسترش کارخانه تولید ورق در اهواز

گزارش خبرگزاری ها نشان می دهد که ، در روزهای نخستین هفته جاری در نشستی به منظور ارزیابی اقداماتی که برای راه اندازی طرح های شرکت اکسین اهواز لازم است ، گفت و گو و تبادل نظر شد.

در این نشست مشترک که تعدادی از مسئولین همچون معاون استاندار و رئیس هیات مدیره شرکت و همینطور مدیر سازمان حفاظت از محیط زیست خوزستان در آن حضور داشتند ، شخص استاندار بر گسترش شرکت فولاد اکسین برای کامل نمودن زنجیره تولید این شرکت به منظور بالا رفتن میزان بهره وری انرژی و افزایش تولید محصولات استراتژیک همانند ورق سیاه که خریداران به آن احتیاج دارند تایید نمود و اظهار داشت که برای پشتیبانی از این بخش ها آماده است.

علاوه بر این اعلام نمود که در مورد دریافت مجوز های مورد نیاز از تمام توان  خود استفاده می کند. همچنین ، با توجه  به روال بازار و نرخ ورق سیاه استاندار خوزستان در زمان کنونی راه اندازی طرح های آینده شرکت فولاد اکسین را نیازمند تلاش در جهت بحث اقتصاد مقاومتی می داند.

تصمیمات جدید در مورد بهبود کارخانجات ورق سیاه

علاوه بر این یکی از کارشناسان که در این نشست حضور داشت نیز این چنین بیان کرد که نبود بازدهی اقتصادی و مفید شرکت فولاد اکسین و شرایط نره ورق سیاه و دیگر محصولات این شرکت موجب شده تا مسئولین محترم در این نشست با مشارکت هم تصمیماتی اتخاذ نمودند که راجع به بهبود این شرایط از راه پشتیبانی های جانبی و مساعدت در اجرایی شدن طرح های عملیاتی شرکت بود.

این کارشناس انتظار دارد که با وجود مشارکت نهاد های مربوطه در آینده نزدیک راه اندازی و بهره وری مفید در بخش فولاد سازی را مشاهده نماییم. همچنین، تاکید این نشست بر ضرورت رعایت مسائل زیست محیطی و استفاده از تکنولوژی توسعه یافته در بخش فولاد سازی برای دستیابی به این مسئله مهم بود.

منبع :مرکز آهن

گروه صنعتی امیر کبیر قیمت ورق سیاه ورق سیاه فولاد سبا فولاد مبارکه قیمت ورق سیاه اصفهان قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه فولاد اکسین فولاد سازی نرخ ورق سیاه

پرفروش ترین محصولات

دیدگاه کاربران
Real Time Analytics