پاسخگویی تلفنی از 9 صبح الی 18 عصر

021-55534328-31

طرح تازه کارخانه فولاد اکسین در تولید محصولات فولادی

1396/11/29

یکی از مهمترین مصالح که در ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد تیرآهن است.همچنین بسیاری از متخصصان و مهندسین از مزیت های زیادی که در مورد استفاده سازه های فلزی که دارای امکان مونتاژ اسکلت قبل از نصب می باشد، آگاهی دارند.
در چند روز گذشته خبر جالب از سمت فولاد اکسین پخش شد که انبوه سازان مسکن از آن استقبال کردند.بر اساس این خبر اگر در ساخت های فلزی از این محصول فولاد اکسین خوزستان استفاده کنند تا نزدیک 50 درصد از هزینه های مربوط به اسکلت فلزی کم می شود.منتشر شدن این خبر و استفاده از این دستاورد جدید کارخانه فولاد اکسین این احتمال وجود دارد تا قیمت تیرآهن کم شود اما تعدادی این خبر را تکذیب کردند.

اجرای این دستاورد در در تولید بعضی از محصولات همچون تیرآهن و میلگرد با وزن کم با استفاده از فولاد با مقاوت بالا st52  به جای st37  شروع شده است. مدیر عامل شرکت فولاد اکسین خوزستان در این مورد می گوید که نرخ تیر آهن و در کل نرخ سازه و همچنین وزن دچار تغییراتی شده اند و این سازه ها در قدیم با فولاد st37 تولید می شدند و وزن مقاطع تولید شده با این فولاد بالای 49 درصد بیش تر از ستون st52  بوده است. علاوه بر آن نرخ مصالح بکار رفته نیز 56 درصد افزایش داشته است.
ولی اکنون در فولاد st66 نزدیک به 32 درصد از وزن مصالح با کمتر شدن مواجه شده است و نرخ این مصالح نیز 30 درصد کمتر شده است. مدیر عامل فولاد خوزستان در ادمه گفته های خود در مورد این دستاورد گفت : با استفاده از این محصولات فولاد اکسین می توان تا 30 درصد از وزن اسکلت های فلزی کاهش داد و همچنین استفاده از این طرح نزدیک به 50 درصد از هزینه ها رو کم می کند.
 

منبع :آهن پرایس

گروه صنعتی امیر کبیر کارخانه فولاد اکسین تیرآهن میلگرد فولاد اکسین اسکلت فلزی انبوه سازان مسکن فولاد st37 فولاد خوزستان

پرفروش ترین محصولات

دیدگاه کاربران
Real Time Analytics