پاسخگویی تلفنی از 9 صبح الی 18 عصر

021-55534328-31

آخرین وضعیت نرخ ورق سیاه با توجه به کاهش فعالیت بازار

1396/11/29

نرخ ورق سیاه به طور متوسط در طول هفته جاری در بازار داخلی چین با مقدار کمی افزایش همراه بوده حال آن که همچنان سطح فعالیت های تجاری کاهش داشته است . نرخ ورق سیاه در بازار داخلی چین به طور متوسط به ازای هر تن به مقدار ۶۶۰ دلار بوده است. در روزهای آینده تا پیش از شروع تعطیلات  سال نو بایستی منتظر روند ثابت نرخ ورق سیاه در بازار داخلی چین بود باایت وجود بیشتر بازرگانان این دورنما را در ذهن دارند که نرخ فولاد پس از تعطیلات بالا خواهد رفت و بر روند افزایشی نرخ ورق سیاه در طول روزهای آینده تاثیرگذاری مثبتی می گذارد .

آخرین خبرهای منتشره از نرخ ورق سیاه در مناطق متفاوت اروپا:

کارخانه های اروپایی می خواهند که اکثر قیمت ها را بالا ببرند

  یک منبع خبری که به متال بولتن گفت: پس از روند مثبتی که بر بازار حاکم است ، کارخانه های اروپایی  قصد دارند نرخ ورق سیاه داخلی را افزایش دهند و بر این کار پافشاری می کنند . روند افزایشی که در بازار ورق اروپا حاکم است، با استفاده از  کام کردن تولید مواد در بازار داخلی ایتالیا و تاثیرات حمایت از تجارت، پشتیبانی شده است. منابعی که به ورق سیاه وارداتی مربوط می شوند نیز از طرف کمیسیون اروپا که بر اساس رفتارهای ضد دامپینگ مواد چینی در آوریل ٢٠١٧ تنظیم شده است، واردات از روسیه، اوکراین، ایران و برزیل را در اکتبر سال پیش کمتر نمود.

 بر اساس بررسی های هفتگی متال بولتن در شمال اروپا ، ورق سیاه داخلی شمال اروپا در روز ١۴ فوریه  با نرخ نزدیک به۵۶٠ تا ۵٨٠ یورو معادل ۶٩١ تا ٧١۵ دلار در هر تن معامله شده است  که در طی هفته  تغییری نداشته است . این بررسی ها روشن می کند که مبادلاتی در بازار صورت پذیرفته است . اگرچه نرخها در این هفته تغییری نداشته اما بر اساس گفته منابع خبری به متال بولتن، امکان تقویت بیشتر روند افزایشی نرخ ورق سیاه کارخانه ها وجود دارد. پیشنهادات رسمی که برای این مواد ارائه شده نزدیک به ۶٠٠ یورو در هر تن ثبت شده است. یکی از بازرگانان اروپای شمالی می گوید: من کارخانه ها را برای افزایش دوباره نرخ ورق سیاه در طول سه ماه، محق می دانم زیرا بعضی از مردم از سطح پیشنهادات خود نزدیک به ۶١٠ تا ۶٢٠ دلار در هر تن گفت وگو می کردند .

اخبار و اطلاعات بازار اروپا

بر اساس اخبار و اطلاعات، کارخانه های اروپا بیشتر از دو سوم از ورق سیاه تولیدی خود را به فروش رسانده اند. برآورد های هفتگی متال بولتن از نرخ ورق سیاه نیز مشخص کرد که بخش اصلی واردات ورق سیاه به اروپای شمالی در روز چهارشنبه با نرخ ۵۵٠ تا ۵۶٠ یورو در هر تن سی اف آر بوده که در طی دو هفته ثابت  بوده و تغییری نداشته است. علاوه بر این بر برآوردهای پیشنهادهای گزارش شده برای مواد هندی و ترکیه ای را نیز نظارت نمود .

اروپای جنوبی براساس برآورد های هفتگی متال بولتن از نرخها ، روشن نمود که نرخ ورق سیاه داخلی اروپای جنوبی در روز چهارشنبه در هر تن نزدیک به  ۵۶٠ تا ۵٧٠ یورو در هر تن گزارش شده ، حال آن که هفته پیش ۵۵٠ تا ۵٧٠ یورو در هر تن اعلام شده است. آخرین مبادلات انجام شده در ایتالیا نشان می دهد که، این مواد با نرخ ۵۶٠ یورو در هر تن معامله شده است ، با این وجود  پیشنهاداتی که در رابطه با محصولات مشابه اسپانیا ارائه شد ، در حدود ۵۶٠ تا ۵٨٠ دلار در هر تن ثبت شده است. بر اساس سخنان منابع بازار، ورق سیاه قابل دسترس داخلی کم شده ، زیرا فولاد سازان ایتالیایی ایلوا، محصولات خود را با دیرکرد می فرستد و پیشنهادات ارائه شده حجم فروش را کم نموده است.

سخنان یک تاجر ایتالیایی به این شرح است: نباید کارهای  ایلوا را غیر منطقی دانست، آن ها محموله های خود را با دیرکرد یک ماهه ارسال می نمایند. این کارخانه با افزایش خروجی خود مواجه است در نتیجه اولویت خریداران این است که به دنبال خرید این مواد از منابع جایگزین باشند. بر اساس برآورد های هفتگی متال بولتن، ورق سیاه وارداتی اروپای جنوبی در طی هفته با نرخ ثابت ۵۵٠ تا ۵۶۵ یورو در هر تن سی اف آر در دسترس خریداران قرار گرفت .

اروپای مرکزی : در اروپای مرکزی در روز چهارشنبه ١۴ فوریه ورق سیاه با نرخ نزدیک به ۵۵٠ تا ۵۶٠ یورو در هر تن معامله شد که نسبت به نرخ های هفته پیش با نرخ ۵۴٠ تا ۵۵٠ یورو در هر تن، روند صعودی را نشان می دهد.

منبع :مرکز آهن

گروه صنعتی امیر کبیر ورق سیاه بازارورق سیاه قیمت ورق سیاه نرخ ورق سیاه قیمت فولاد قیمت ورق سیاه داخلی ورق سیاه داخلی سی اف آر

پرفروش ترین محصولات

دیدگاه کاربران
Real Time Analytics