پاسخگویی تلفنی از 9 صبح الی 18 عصر

021-55534328-31

در بازار ساندویچ پانل چه می گذرد؟

1396/12/09

تولید کنندگان ساندویچ  پانل مدت های طولانی است که تلاش می کنند تا با ارائه توضیحاتی در رابطه با این محصول و همچنین با ذکر کاربرد های آن در صنایع متفاوت انگیزه خرید ساندویچ پانل را در مردم بالا ببرند.

با توجه به مقالاتی که به ویژگی های ساندویچ پانل می پردازند می توان به بعضی از کاربرد های آن پی برد که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.

ساندویچ پانل در ساخت انواع سوله، اجرای سقف و دیوار سالن های تولید، برای به کارگیری در ساختمان های اداری و هتل ها، و همینطور در ساخت کانکس ها و کانتینر ها کاربرد دارد. همچنین ساندویچ پانل کاربردهای دیگری دارد که از جمله می توان به کاربرد آن در تولید مخازن چند جداره، به عنوان پوشش سوله انبارها، و در ساخت خانه ها و ویلا های متفاوت اشاره نمود.

علاوه بر موارد فوق از ساندویچ پانل در صنایع مختلف نیز بهره می برند. پوشش دهی ساندویچ پانل برای انواع سوله، باشگاه های ورزشی، سرد خانه ها و واحد های امدادی نیز از قبیل مزیت های این نوع پوشش است. همچنین ساندویچ پانل ده ها کاربرد دیگر نیز دارد زیرا در حوزه های متفاوتی از آن استفاده می شود.

در حال حاضر شاهد افزایش سطح اطلاعات مردم هستیم ،بازار ساندویچ پانل با افزایش تقاضای خرید روبرو است . اگر چه این افزایش تقاضا ممکن است تحت تاثیر عوامل های تاثیر گذار دیگری نیز باشد ولی به هر حال در طول یک ماه گذشته تا به حال بر نرخ ساندویچ پانل نیز تاثیر داشته است. در ادامه بررسی می کنیم در یک ماه گذشته و ماه جاری نرخ ساندویچ پانل چه تفاوت هایی داشته است.

ویژگیهای فنی ساندویچ پانل 

با بررسی نوع و ضخامت ورق بکار رفته در تولید ساندویچ پانل خواهیم فهمید که این ورق ترکیبی از گالوانیزه و آلومینیوم از قبل رنگ شده می باشد که با ضخامت های ۰/۵ الی ۰/۷ میلی متر که دارای تنوع رنگ است به مشتریان ارائه می شود. بعلاوه این ورق در بخش خارجی ضخامت ٢۵ میکرونی دارد و از نوع سوپر پلی استرکوره می باشد. در جایی که فوم به ورق  می چسبد نیز ضخامتی که بایستی استفاده شود در حدود ۷ مکرون در رنگ پرایمر کوره ای است.

پوشش های ساندویچ پانل انواعی دارد که شامل: دورو ورق، یکرو ورق نایلون، یکرو ورق یکرو فویل، یکرو ورق یکرو کاغذ، دورو فویل، دورو نایلون،   و دورو کاغذ می باشند.

ساندویچ پانل یک شاخصه قابل توجه دارد و آن به حداقل رساندن هزینه های حمل، نصب و دور ریز این محصول می باشد که در صرفه جویی هزینه ها به خریداران کمک می کند . و این کار را با تولید این نوع پانل در ضخامت های متفاوت ۴ الی ۲۵ سانتی متری در طول درخواستی و دلخواه مشتری انجام می دهد و کاهش بسیاری از هزینه ها را موجب می شود.

ساندویچ پانل ها از ۵ لایه تشکیل شده اند اما با این وجود ضخامت کمی که دارند. پنج لایه فوق الذکر از لایه محافظ درونی و بیرونی و دو لایه چسب مخصوص و فوم پلی اورتان تشکیل شده است. در رابطه با ابعادی که این محصول بر اساس آن تولید می شود همانگونه که قبلا به آن اشاره شد لازم به ذکر است که عرض ثابت و استانداردی دارد اما طول پانل ها را مشتریان تعیین می کنند و امکان دارد متفاوت باشد البته باید توجه داشت که بیشترین طولی که  پانل های سفارشی می توانند داشته باشند ۱۲ متر می باشد.

بررسی افت و خیزهای بهای ساندویچ پانل 

در تاریخ شنبه ٢ دی ماه ٩۶ نرخ ساندویچ پانل دیواری ۵ سانت ضخامت ٠.۵ با عرض یک متر و طول درخواست شده  نزدیک به ️٧۵٨٠٠ تومان به بازار ارائه شده است. در حالی که در تاریخ پنج شنبه ٣ بهمن ماه ٩۶ همین محصول با قیمت ٨٠٠٠٠٠ تومان قابل معامله بود . اگر چه این تنها مثالی برای نشان دادن مسئله بود والا نرخ ساندویچ پانل در اندازه های متفاوت با این افت وخیزهای نسبی روبرو بوده است.

شایان ذکر است که ساندویچ پانل کاربرد های بسیاری دارد و بالا رفتن نسبی نرخ ها باز هم بازار خود را دارد و همچنان بفروش می رود. بر اساس سخنان کارشناسان بخش تولید، این نوع پانل با اکثر آب و هوا های متفاوت متناسب می باشد و با هر محیطی سازگار است. افزون بر این از ساندویچ پانل به عنوان بهترین پانل دیواری برای یخچال های صنعتی و سردخانه ها یاد می کنند که از عایق فوم پلی یورتان و بهترین کیفیت ممکن یعنی فوم آلمانی برای ساخت آن بهره می گیرند.  

ساندویچ پانل سردخانه ای ضخامتی بیشتر از ۸ تا ۲۰ سانتی متر دارد و پلی یورتان بکار رفته در آن ماده ای کاملا سخت و شکننده است و به همین خاطر می باشد که به تنهایی، آن چنان که باید و شاید قابل استفاده نیست. ولی با قرار گرفتن این ماده در میان دو لایه ورق که دارای مقاومت کششی بالایی هستند، ساندویچ پانلی ساخته می شود که دارای خواص مکانیکی بسیار مناسبی می باشد.

وزن این نوع پانل به طور معمول سبک می باشد و دارای وزنی معادل ۱۲ تا ۳۰ کیلوگرم بر متر مربع می باشد. سبکی وزن ساندیچ پانل موجب می شود وزن سازه نیز کم شود که خود این موضوع ویژگی خوبی محسوب می شود چرا که سرعت حمل و نقل آن را افزایش می دهد .

شاخصه های متمایز ساندویچ پانل

دانستن این موضوع  که ساندویچ پانل با توجه به وزن سبک آن نخست اینکه در مقابل نیرو های برشی مانند سوانح احتمالی (مثلا زلزله) دارای مقاومت بالایی می باشد و دوماً عایقی مناسب در برابر صدا، سرما، گرما و رطوبت است. علاوه بر آن با توجه به ضخامت کم این پانل فضای بسیار کمتری را نیاز دارد و به غیر از صرفه جویی در فضای محیط برای هزینه هایی مثل پی سازی و اسکلت ساختمان های بلند نیز مقرون به صرفه می باشد و این محصول را در سقف و دیوار این ساختمان ها بکار می برند.

همچنین این محصول مصرف انرژی را کاهش می دهد و از پرداخت هزینه های بالای سرمایشی و گرمایشی ساختمان ها جلوگیری می کند. یکی از ویژگی های خوب ساندویچ پانل که می توان به ان اشاره کرد این است که لوله های آب و فاضلاب و همینطور کابل های برق و تلفن  به سهولت از زیر شبکه های آن عبور داده می شوند و به محیط زیبایی هر چه بیشتری می دهد  .

افزون بر این این محصول دارای تنوع رنگ بسیاری است که برای دیوارهای نما ، سقف های نما ، دیوارهای میانی مناسب است و دیگر شاخصه ای که خریداران را به خرید این محصول ترغیب می کند  راحتی نظافت و نگهداری آن می باشد.

منبع :مرکز آهن

گروه صنعتی امیر کبیر ساندویچ پانل بازار ساندویچ پنل ویژگی های ساندویچ پانل خرید ساندویچ پانل فروش ساندویچ پانل ورق گالوانیزه آلومینیوم فوم پلی اورتان بهای ساندویچ پانل قیمت ساندویچ پانل اسکلت ساختمان

پرفروش ترین محصولات

دیدگاه کاربران
Real Time Analytics