پاسخگویی تلفنی از 9 صبح الی 18 عصر

021-55534328-31

تاثیر اندک افزایش قیمت آهن بر بازار مسکن و شیرآلات ساختمانی

1396/06/26

به گزارش گروه صنعتی امیر کبیر ، اسماعیل کاظمی  در خصوص شرایط بازار مصالح ساختمانی بیان کرد: به طور کلی در ماه‌های گذشته قیمت مصالح ساختمان هیچگونه افزایشی نداشته و در برخی از اقلام چون کاشی و سرامیک با کاهش قیمت نیز روبرو بوده‌ایم.


وی در توضیح قیمت شیر آلات در ساخت و ساز اظهار کرد: در چند ماه اخیر قیمت انواع شیرآلات 10 تا 15 درصد افزایش داشته که این افزایش در حوزه مصالح غیر فلزی اعمال نشده و قیمت گچ و آجر با ثبات همراه بوده است.


رئیس اتحادیه فروشندگان گچ، آهک و مصالح ساختمانی با اشاره به مشکلات در تامین ماسه برای ساخت و ساز گفت: البته در این مدت در ارتباط با ماسه مشکلاتی ایجاد شد که مورد تایید خود ما هم نبود چرا که در این حوزه هلدینگی راه‌اندازی شده که در ارتباط با فعالیت‌های آن و اینکه احتمالا تخلفی در آن انجام می‌شود یا خیر باید سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان نظر بدهد.

 

کاظمی در توضیح تاثیر رکود بازار مسکن بر قیمت آهن تصریح کرد: در نهایت گرانی هر کالایی علاوه بر بعد مادی از نظر روانی نیز تاثیراتی را بر جای می‌گذارد و لازم است که بستری فراهم شود تا میزان اثرگذاری آن بر روی سایر بخش‌ها مشخص باشد تا افزایش قیمت سایر اجناس رقمی منطقی داشته باشد.

وی در انتها خاطر نشان کرد: در مورد تاثیر افزایش قیمت آهن بر بحث ساخت و ساز نیز هنوز آنقدر از این موضوع زمان نگذشته که بتوان در این خصوص صحبتی کارشناسی و قطعی مطرح کرد.

 

 

منبع : خبرگزاری میزان

بازار مصالح ساختمانی قیمت شیر آلات قیمت آهن

پرفروش ترین محصولات

دیدگاه کاربران
Real Time Analytics