پاسخگویی تلفنی از 9 صبح الی 18 عصر

021-55534328-31

سالی پر رونق در انتظار فولاد

1396/06/29

به گزارش گروه صنعتی امیرکبیر ، سیاست کاهش ظرفیت و تولید فولاد چین در سال آینده از بازار حمایت خواهد کرد.

 

در طول یک هفته اخیر قیمت های داخلی و صادراتی محصولات فولادی به دلیل نگرانی ها درخصوص عرضه مازاد در چین، کاهش یافته بود.به بیان دیگر، پس از آنکه دفتر ملی آمار (NBS) رکورد جدیدی از تولید فولاد در ماه آگوست را اعلام کرد، قیمت فولاد در معاملات آتی کاهشی شد.

 

تجار می گویند، موجودی میلگرد در بازار رو به افزایش است و این نشانه خطرناکی محسوب می شود. همچنین چون اغلب قیمت ها پس از تعطیلات ملی در ماه اکتبر کاهشی می شود درنتیجه این افت قابل تصور است.

 

 

حتی باوجود آنکه موجودی ورق گرم در چین هنوز هم کاهشی است، چینی ها این موضوع را به عنوان ی عامل مثبت قلمداد نمی کنند چراکه معتقدند حجم انبارهای تولیدکنندگان ورق های گالوانیزه و سایر محصولات بالاست و خرید جدید ممکن است انجام نشود.

 

گفته می شود قیمت های سنگ آهن هم شروع به کاهش کرده و بهای هر تن سنگ آهن در چین به کمتر از ۷۰ دلار رسیده است که این عدد پایین ترین سطح از اواخر جولای تاکنون است. عامل این افت قیمت ها، ترس از کاهش تقاضای چین و افزایش عرضه از سوی استرالیا و برزیل است.

 

 

تحلیلگران انتظار دارند قیمت سنگ آهن به ۶۰ دلار در هر تن هم برسد و علاوه بر تقاضای چین و افزایش عرضه استرالیا و برزیل، رکود بخش مسکن نیز پیش بینی ها را منفی تر کرده است.

 

 

با این وجود کارشناسان می گویند این روند کاهشی طولانی مدت نخواهد بود و اولین دلیل آنها کاهش ۵۰ درصدی تولید در استان هبی چین است که در طول اواسط ماه های نوامبر تا مارس رخ خواهد داد.  این فعالان می گویند کاهش قیمت در سال ۲۰۱۸ رخ نخواهد داد چون دولت چین در طول چند سال اخیر از شرکت های دولتی که از زیان دهی رنج می بردند حمایت کرده و اکنون پول ها مجددا به چرخه تولید بازگشته است و برخی محدودیت های موجود در چین عامل افزایش قیمت ها بوده است.

 

 

منبع : چیلان

فولاد چین میلگرد ورق گرم سنگ آهن

پرفروش ترین محصولات

دیدگاه کاربران
Real Time Analytics