پاسخگویی تلفنی از 9 صبح الی 18 عصر

021-55534328-31

سرمایه گذاری 400 میلیون دلاری آمریکا برای افزایش تولید فولاد

1396/07/06

به گزارش گروه صنعتی امیر کبیر ، درپی افزایش تقاضای فولاد در بازار آمریکا که بخش عمده آن از سوی خودروسازان داخلی این کشور ایجاد شده، شرکت فولاد آمریکا اعلام کرد که به منظور افزایش میزان تولید فولاد ۴۰۰ میلیون دلار سرمایه گذاری می کند.

 

سرمایه گذاری جدید در زمینه ایجاد خط تولید جدید ورقه های گالوانیزه توسط شرکت فولاد آمریکا با حمایت دولت این کشور انجام گرفته است و شرکت ژاپنی کوب استیل که سومین تولیدکننده فولاد ژاپن محسوب می شود، در این پروژه به طور مشترک با شرکت فولاد آمریکا همکاری می نماید.

 

برای این منظور شرکت فولاد آمریکا و شرکت کوب استیل ژاپن اقدام به تأسیس یک شرکت مشترک نموده اند و این شرکت قصد دارد تا سال ۲۰۱۹ میزان تولید فولاد خود را به بیش از ۲ میلیون تن در سال افزایش دهد. فولاد تولیدی توسط این شرکت علاوه بر فروش به خودروسازان داخلی آمریکا، به کشور ژاپن نیز صادر خواهد شد.

 

 

آمریکا دومین بازار بزرگ تولید و مصرف خودرو در جهان محسوب می شود و سالانه بخش قابل توجهی از نیاز این کشور به فولاد از تولید داخل تأمین می شود.

 

خودروسازان جهانی در طول سال های اخیر به منظور تولید خودروهای کم مصرف تر و کاهش مصرف انرژی، به سمت تولید خودروهای سبک تر حرکت کرده اند و این مسئله نیاز خودروسازان به ورقه های فولادی با کیفیت و سبک را افزایش داده است.

 

دولت آمریکا بخش فولاد را یک بخش استراتژیک می داند و برای خودکفایی در زمینه تولید فولاد برنامه دارد. یکی از برنامه های دولت آمریکا افزایش تعرفه واردات و همچنین جهت دهی صنایع داخلی به سمت استفاده از فولاد داخلی به جای فولاد وارداتی بوده است.

 

در حال حاضر کشورهای تولیدکننده فولاد در جهان از جمله آمریکا، اتحادیه اروپا و چین به سمت حمایت از تولید داخلی فولاد حرکت کرده اند تا بتوانند با کاهش قیمت تمام شده تولید فولاد رقابت پذیری تولیدکنندگان داخلی را افزایش دهند.

منبع : رویترز

فولاد بازار امیر کبیر ورق گالوانیزه فولاد ژاپن خودروسازی

پرفروش ترین محصولات

دیدگاه کاربران
Real Time Analytics